Autor Zpráva
Radek Barom
Profil *
Dobrý den,
přítelkyně si nechala u jedné firmy udělat webové stránky. Po spuštění ale nejdou vyhledat ani na googlu, ani na seznamu.

Bylo jí řečeno, že si musí zaplatit cca 5000 za optimalizaci, což se mi nějak nezdálo a začal se pídit po SEO atd a přijde mi že by ta stránka měla být vyhledatelná.

Nevíte v čem bude problém?

www.bphostess.cz
Ivy
Profil
A kdy byly spuštěny?
Rellik
Profil
Radek Barom:
Ono zaindexování ve vyhledávačích trvá třeba i měsíc. Takže vyžadovat vyhledatelnost po krátké době nemá smysl, stejně jako nějaká optimalizace za 5000,- Chce to počkat minimálně 14dnů a pak zkoušet různé fráze vyhledat a pak se teprv uvidí...
Davex
Profil
Radek Barom:
Divím se, že ta firma, co web dělala, o tom neinformovala, ale web je potřeba trochu propagovat a dát o něm vyhledávačům vědět. Na web jsem nenašel ani jeden odkaz z jiného webu, což bude asi ta hlavní chyba.
_es
Profil
Radek Barom:
A existujú na nejakých iných weboch aj nejaké odkazy na tie stránky?
Radek Barom
Profil *
díky všem za odpovědi. Už se mi podařilo alespoň stránku vyhledat na seznamu pod heslem bp hostess. Doufám, že se to bude časem lepšit.

Davex:
Díky, v tom velká chyba bude, protože odkaz na jiném webu se asi sám od sebe neobjeví. Poradíte mi, jako laikovi, jak se to v praxi dělá? Pochopil bych odkaz od nějakého partnera, ale u začínající agentury? :/
Davex
Profil
Nebude-li obsah webu dostatečně zajímavý nebo nezaujmou poskytované služby, tak odkazy z jiných webů asi samovolně nevzniknou a musí se tomu pomoci. Bohužel neřeknu jak, protože na to nejsem odborník.

Na webu jsem nenašel, zda se jedná o živnost nebo firmu, protože tam chybí základní údaje. Pokud je to podnikání, tak by se asi mělo začít vytvořením zápisu ve vhodné kategorii na www.firmy.cz, případně v oborovém katalogu, jestli ovšem takový existuje.



Teď jsem si ještě všiml, že Google zaindexoval úvodní stránku hodinu před založením tohoto tématu a už se objevuje v hledání, takže je web hodně čerstvý a na hlubší zaindexování se musí ještě počkat.
Homer
Profil
Davex:
odkaz na jiném webu se asi sám od sebe neobjeví. Poradíte mi, jako laikovi, jak se to v praxi dělá?

Pokud se nechceš svěřit do péče profesionálů, tak co třeba vložit odkaz na svůj blog. Pokud žádný nemáš, tak co někdo ze známých, nepomohl by?

Poznámka trochu mimo téma: titulek hlavní strany by mohl být lepší, např. "Hostessingové služby - BP Hostess"

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0