Autor Zpráva
skocdopole
Profil
Dobrý den,

rád bych vás požádal o radu s webovými stránkami www.footshop.cz. Mám podezření, že došlo u několika stránek k penalizaci nebo banu. Je tu však pár věcí, kterým nerozumím.

Např. stránka http://www.footshop.cz/cs/13_vans se nezobrazí ve vyhledávání Google na výraz "vans boty footshop", ačkoli se čas od času zobrazí v první stovce na výraz "vans boty". Jak je to možné, když je ve frázi uveden název domény? To se týká i jiných stránek na webu, především jednotlivých modelů v eshopu. Mnoho stránek se však nezobrazí vůbec.

Naopak např. stránka http://www.footshop.cz/cs/6_supra se zobrazuje ve vyhledávání Google na výraz "supra boty" na prvním místě. Takže to ban na celý web být nemůže.

Procházel jsem odkazový profil a nepodařilo se mi najít v čem by mohl být problém, aby stránky získaly penalizaci nebo ban. Můžete mi prosím poradit, jak postupovat, aby se stránky opět zobrazovaly ve vyhledávání?


Děkuji za odpověď
drvaca
Profil
skocdopole:
Např. stránka http://www.footshop.cz/cs/13_vans se nezobrazí ve vyhledávání Google na výraz "vans boty footshop"
Mně se tam zobrazí, hned jako čtvrtý odkaz na druhé stránce vyhledávání.
Petr ZZZ
Profil
Co je zaindexované, zjistíš tak, že omezíš hledání na danou doménu. Zadej si do vyhledávače tohle: site:http://www.footshop.cz
Vidím přibližný počet výsledků: 256. Jestli nepoužíváš zakázané metody optimalizace (viz Optimalizace pro vyhledávače), máš nejspíš málo zpětných odkazů anebo silnou konkurenci. Můžeš se taky podívat na nástroje pro webmistry.
skocdopole
Profil
Petr ZZZ:

Koukám, že ty stránky jsou zaindexované, ale nechápu proč se na výraz s názvem domény zobrazuje ve vyhledávání až za publikovanými články a jiným slabými weby? Je možné, že došlo k penalizaci? Dá se to nějak řešit?

Ještě jednou děkuji všem za rady
Petr ZZZ
Profil
skocdopole:
Pod vágním údajem „výraz s názvem domény“ si lze představit téměř cokoli – pokud očekáváš konkrétní odpověď, musíš se ptát konkrétně. Obecně lze říct, že ty "slabé" weby asi nebudou tak slabé, jak si myslíš, nebo jejich obsah lépe odpovídá kritériím hledání. (Na hledání pouhého footshop vidím www.footshop.cz na třetím místě, a to hledám z Vídně a na google.at. Na penalizaci to tedy nevypadá.)
skocdopole
Profil
Nechápu, jak je ale možné, že když dám vyhledat "footshop vans boty", zobrazí se na předních pozicích stránka http://www.footshop.sk/sk/13_vans, nikoli mnou požadovaná http://www.footshop.cz/cs/13_vans ? Takhle by se přeci neměl chovat vyhledávač, kdyby nedošlo k penalizaci.

Díky za odpověď
_es
Profil
skocdopole:
když dám vyhledat "footshop vans boty"
Vrátane úvodzoviek? Takú frázu Google nenájde v celom internete, nielen na tvojom webe. Prečo by mal niekto hľadať práve takú frázu?
skocdopole
Profil
nn, samozřejmě bez uvozovek
_es
Profil
skocdopole:
No ale obe stránky obsahujú všetky tri slová. Prečo by mal vyhľadávač „tebou požadovanú“ dať v poradí vyššie? Pri vyhľadávaní sa dá zadať aj jazyk stránky.
novacek
Profil *
Já tomu také nerozumím. Když zadám tvůj výraz "footshop vans boty" na google.cz, nenajde mi to tvou požadovanou podstránku, najde mi to slovenskou doménu na první stránce. Proč by měl český google upřednostňovat ve vyhledávání slovenskou doménu? Tvá požadovaná podstránka je až na 5. stránce vyhledávání. Může mi někdo ze zkušenějších vysvětlit, jak je to možné? Je běžné, aby se takhle choval vyhledávač aniž by to nebyla nějaká penalizace?
Camo
Profil
novacek:
Záleží to od toho na ktorú z tých dvoch sa viac kliká.
Davex
Profil
novacek:
Každý uživatel Googlu dostává jinak seřazené výsledky, které se mohou i měnit v čase, takže nedává smysl se takto ptát na konkrétní řazení u jednoho uživatele. Já třeba vidím slovenskou doménu až na druhé stránce.
Cody
Profil
Camo:
Vskutku? Nemůže to být spíše tím, že si Google myslí, že slovenská je v tomhle konkrétním případě vhodnější?
Camo
Profil
Cody:
A prečo by si to mal myslieť? Keďže sme sa dočítali že obsah je totožný?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0