Autor Zpráva
Slapy
Profil
Neviem či to patrý sem ale je zaujímavé že google.com už nehodnotí ani sám seba ako 10. pagerank.yuhu.cz

Moderátor jenikkozak: Obecný titulek „Pagerank“ nevystihoval podstatu dotazu.
Rellik
Profil
A dotaz nebo něco proč o tom píšeš?
jenikkozak
Profil
Slapy:
Je to zajímavé. Už skoro před rokem Google přišel na to, že není nejdůležitější na internetu. :) Dá se najít seznam stránek, které PageRank 10 mají. Ovšem jde jen o hodnotu Google Toolbar PageRanku, jehož význam bývá hodně přeceňován.
Slapy
Profil
jenikkozak:
Chudák Google musel byť z toho sklamaný :D ale tak +1 že na to aspoň prišiel nie?

Rellik
Len tak že som naposledy keď som to skúšal tak to bolo 10 a teraz je to 9.
Petr ZZZ
Profil
Tak on se pagerank počítá přes nějaký algoritmus, ve kterém jde o počet a kvalitu zpětných odkazů, že. Možná lidi už neodkazují na Google tolik jako dřív, protože ho už dnes každý zná a odkazovat není zapotřebí, nebo jen bez odkazu napíšou "Google jsi zkoušel?".

Nesmíme taky zapomínat, že pagerank je relativní záležitost, vyjadřující vzájemné pozice webů. Jestli dnes na www.usa.gov, nebo http://get.adobe.com/flashplayer/ a podobně masově odkazované stránky míří víc odkazů než na www.google.com, tak se to zkrátka promítne do ranku. Další možnost je, že rank vyhledávače se tříští na národní TLD (google.cz, google.at, google.de, google.ch atd...), což není případ www.usa.gov a podobných stránek.

Ale kdoví, třeba je snížení ranku umělé a jedná se jen o marketingový trik, aby si lidi o Googlu povídali. :-)
soucekgns
Profil
Pokud vím, tak Google uměle snižoval pageranky různých diskuzí a rozcestníků a to i Google vyhledávač určitě je... Tady taky nezáleží, jestli lidi na Google odkazují, dnes téměř každá stránka má zabudovaný odkaz na služby Googlu, ať už je o YouTube, G+, Adsence nebo Analitics... Akorát se to rozmělní. A nezapomeňte že pagerank je nástroj googlu jak zobrazuje stránky ve vyhledávání... Když už na google vyhledáváte (a tedy používáte pagerank (nebo nástroje na podobném principu)), tak vás nezajímá samostatný pagerank stránky na které jste, no a pokud jde o to, jak vysoko se google dostane ve vyhledávání na ostatních vyhledávačích... tak to nemá nic společného s pagerankem. Každopádně furt dost vysoko :)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na souckagnse:
Pagerank se počítá pro každou stránku zvlášť. V tomhle vlákně nejde o PR YouTube, G+, AdSense nebo Analytics, ale o PR konkrétně stránky www.google.com. A i když byl YouTube koupen Googlem a dnes mu patří, adresa je nadále www.youtube.com, takže (tedy odhlédnu-li od odkazů jako https://accounts.google.com/ServiceLogin?passive=true&hl=de_DE&continue=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fsignin%3Faction_handle_signin%3Dtrue%26hl%3Dde_DE%26next%3D%252F%253Ffeature%253Dsignin%26nomobiletemp%3D1&uilel=3&service=youtube) s rankem adresy www.google.com nemá YouTube zas tak moc do činění.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0