« 1 2
Autor Zpráva
_es
Profil
Petr ZZZ:
Výměna odkazů je pokus o manipulaci.
Ale to je predsa úplný nezmysel. To je ako napísať, že hocijaký odkaz na iný web je pokus o manipuláciu. Ak sa napríklad weby športových klubov nejakého športu navzájom na seba odkazujú ide o „pokus o manipuláciu“?

mezi manipulativně vzniklým a přirozeným odkazovým profilem
Je platené propagovanie nejakého webu cez odkazy tiež „manipulatívne“ či „prirodzené“?

Kdyby ale ta manipulace opravdu fungovala, už bychom dávno o vyhledávače přišli.
Odkazy na nejaký web, či už cez výmenu odkazov alebo inak, nie sú zadarmo - stoja prinajmenšom čas, ak vyhľadávač čo najsprávnejšie ohodnotí skutočnú hodnotu webu pre návštevníka, tak sa tá „manipulácia“ či inzercia a pod. nevyplatí.
Radee
Profil *
Jen doplním Máju. Z H1 se mi občas ozvou s tím, jestli by bylo možné u mě koupit odkazy.
LudekBrno
Profil
Mája:

vzhledem ke způsobu vyjadřování mám pocit, že máš v SEO dokonale jasno, nepotřebuješ žádné rady, ke kterým je fórum určeno a jen sis sem přišla shánět zpětné odkazy, k čemuž naopak toto fórum určeno vůbec není. Samozřejmě pokud jsi přesvědčena, že je taková výměna odkazů bez smyslu pro návštěvníka webu, účinná vůči vyhledávačům, tak nic proti, vesele vyměňuj. Nic ale nemění na tom, že to je z hlediska vyhledávačů a nakonec i návštěvníků technika nežádoucí, protože jim podstrkává weby, které nejsou ty nejkvalitnější, jen se jim povedlo vyškemrat/zaplatit více zpětných odkazů a je zbytečné, abys to tady obhajovala. Já jsem se se svými weby bez tohoto zcela obešel a těší mě to. Chápu, že úplně jiná situace by byla, kdyby mi někdo předložil jako zakázku web s mizerným obsahem (a neumožnil vytvoření lepšího obsahu) a chtěl jej posunout na dobré pozice. Tam samozřejmě čisté SEO není možné (nebo je neúčinné, pokud má web mizerný obsah ve srovnání s konkurencí) a je nutné použít manipulační techniky. Ale toto naštěstí dělat nemusím, SEO řeším jen u vlastních webů, kde mám pod kontrolou obsah a můžu to dělat bez manipulace s vyhledávači.

Dle mého názoru čisté SEO (uvědom si, že v překladu to znamená optimalizace, ne manipulace!!!) spočívá zejména v tom, že odstraní na webu chyby, které ztěžují jeho pochopení vyhledávačem a neumožnily by tak využít maximální potenciál jeho obsahu (tedy v podstatě on page záležitosti). Placené či výměnné získávání zpětných odkazů už za SEO nepovažuju (nějak v tom prostě nemůžu najít tu optimalizaci), to je prostě klasická reklama (což je v pořádku u reklamních bannerů a podobných záležitostí, protože o webu řekne lidem) nebo manipulace vyhledávačem (což už v pořádku není). A výměna odkazu s optimalizací nemá nic společného, to je prostě jen manipulace. Viz. tvůj ukázkový příklad. K čemu je zákazníkovi z Brna na webu "Klimatizace Brno" odkaz na web "Klimatizace Praha"? Ten odkaz je tam čistě kvůli vyhledávačům, jenže neoptimalizuje daný web, pouze manipuluje jeho umístěním, takže si nemůžu pomoct, ale to není SEO a není to přínosné ani pro návštěvníky.
_es
Profil
LudekBrno:
K čemu je zákazníkovi z Brna na webu "Klimatizace Brno" odkaz na web "Klimatizace Praha"?
Trebárs má nejaké priestory aj v Brne aj v Prahe. Alebo ich má niekto iný, komu môže poradiť. Alebo sa návštevník z Brna chybne dostal na stránku „Klimatizace Praha“.
Ten odkaz je tam čistě kvůli vyhledávačům“ - nemusí to tak byť.

klasická reklama (což je v pořádku u reklamních bannerů a podobných záležitostí, protože o webu řekne lidem)
No ale o webe môže „povedať ľuďom“ aj výmenou odkazov.

A výměna odkazu s optimalizací nemá nic společného, to je prostě jen manipulace.
„Klasická“ platená reklama je v poriadku, no nejaká rozumná výmena odkazov medzi príbuznými webmi je „manipulácia“? Aj pri výmene odkazov sa predsa platí - odkazmi na svojich stránkach. Len je treba, aby tie odkazy návštevníkovi k niečomu boli.
LudekBrno
Profil
_es:
Jj, souhlasím, že pokud odkazy návštěvníkovi k něčemu jsou, tak to samozřejmě manipulace není. Ale nemůžu si pomoct, většina měněných odkazů bývá na webech kvůli manipulaci vyhledávači a návštěvníci je obchází obloukem :-)
Petr ZZZ
Profil
_es:
„Je platené propagovanie nejakého webu cez odkazy tiež „manipulatívne“ či „prirodzené“?“
Upřímné doporučení kamaráda je autentické svědectví spokojeného zákazníka, komerční reklama je ale už ze své podstaty manipulace.

„Len je treba, aby tie odkazy návštevníkovi k niečomu boli. “
Tohle tady hlásám celou dobu. :-)
Str4wberry
Profil
Zdá se mi, že _es naráží na to, že vyhledávač těžko od sebe rozliší odkaz, který byl získán přirozeně, od odkazu, který byl vyžebraný, což je bezesporu fakt. A z toho jsem vycházel ve své úvaze, že autoři vyhledávače mohou usoudit / usoudili, že se výměny spíše zneužívají a takové odkazy potom brát jako méněcenné (s tím, že na to doplatí i pár férových výměn, ale v součtu díky tomu bude vyhledávač nabízet lepší výsledky).
Mája
Profil
LudekBrno:
vzhledem ke způsobu vyjadřování mám pocit, že máš v SEO dokonale jasno, nepotřebuješ žádné rady, ke kterým je fórum určeno a jen sis sem přišla shánět zpětné odkazy, k čemuž naopak toto fórum určeno vůbec není.
No a tohle jsi pochopil czela přesně, protože nevím, že by v mém původním příspěvku byla nějaká otázka na funkčnost nebo morálnost výměny. Mě spíš překvapuje tvoje jasnonst v otázkách SEO a zárověn přiznání, že nejsi "SEO expert".

Mě zajímá jedna věc, v čem je tedy podle vás výměna odkazu více manipulující s výsledky vyhledávání oproti registraci do katalogu, který má jediný cíl, zvednout pozici a dát o sobě vědět? Mě to příjde stejné, jen se použije jiná technika.
Petr ZZZ
Profil
Mája:
Pravda, ve tvém inzerátu žádný dotaz nebyl, ale vzápětí tě zajímalo, proč tu ten inzerát nechceme, a na to a na navazující reakce jsi dostala postupně celou řadu odpovědí. Jestli odmítáš si z nich cokoli vzít, je to tvoje věc, s tím my nic nenaděláme.

„...v čem je tedy podle vás výměna odkazu více manipulující s výsledky vyhledávání oproti registraci do katalogu...“
Tohle tady myslím dosud nikdo neporovnával, možná by sis měla na nový dotaz založit nové vlákno. :-)
Mája
Profil
Petr ZZZ:
Pravda, ve tvém inzerátu žádný dotaz nebyl, ale vzápětí tě zajímalo, proč tu ten inzerát nechceme, a na to a na navazující reakce jsi dostala postupně celou řadu odpovědí. Jestli odmítáš si z nich cokoli vzít, je to tvoje věc, s tím my nic nenaděláme.

Odpovědi, že je to žebrání
že je to nefungující metoda
že je to fungujicí a manipulující metoda?

Co si z toho mám odnést?

A já jsem to pochopila úplně jinak, tak, že je to zde považováno za jistý typ komerce a není tu na foru klima pro tyto nabídky. A mimochodem jsem se ptala, proč bylo téma vymazáno, když tu jsou jiné stejné témata a 3 výše uvedené odpovědi nebyli odpovědi na tuto otázku a navíc byly urážlivé a mentorující.

„...v čem je tedy podle vás výměna odkazu více manipulující s výsledky vyhledávání oproti registraci do katalogu...“
Tohle tady myslím dosud nikdo neporovnával, možná by sis měla na nový dotaz založit nové vlákno. :-)


Proč bych si na to měla založit téma, když je tu kritika umyslé manipulace s výměnou odkazu a v kontrastu s tím se tu píše "já si žádné odkazy nevyměnuji, já je registruji do katalogu"

A proč se nezaloží nové téma, které se tu vyskytlo, že by odkaz měl být přínosem pro uživatele. Jak se to dotýká původního tématu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
vzápětí tě zajímalo, proč tu ten inzerát nechceme, a na to a na navazující reakce jsi dostala postupně celou řadu odpovědí
Chtěl bych podotknout, že moje důvody, proč tu podobné inzeráty nechci, jsou jiné, než boj proti naivně apokalyptické vizi krachu vyhledávačů. Osobně je mi blaho vyhledávačů naprosto ukradené a neustojí-li vyhledávač nekalé SEO praktiky, najde se jiný, který to zvládne. Situace, že by vyhledávače přestaly existovat, je nereálná a já ani trochu necítím povinnost jim nějak posluhovat, chránit je a vychovávat ostatní k pokoře vůči chytrému třídícímu algoritmu.

Osobně tu takovéto inzeráty nechci, protože by jich bylo hodně, a většina podobných výměn je pochybná (občas bych řekl i zoufalá), což by vrhalo špatný stín na diskusi.
Ovšem výměny typu „odkaz za nakódování webu“ nebo „odkaz za grafický návrh“ tady běžně tolerujeme.

Jestli Máje výměny odkazů fungují a předbíhá díky nim ostatní online věštírny, je pochopitelné, že hledá způsob, jak v tom pokračovat.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
„Osobně je mi blaho vyhledávačů naprosto ukradené...“
Ty nepoužíváš vyhledávače na hledání? Tobě by nevadilo, kdyby přestaly existovat?

Zkus hledat pomocí Googlu nebo Seznamu jakékoli informace o způsobu života třeba brouka Xylolaemus fasciculosus. Nenajdeš nic, protože se o něm (skoro) nic neví, ale proč musí být první výsledek v google.de nadepsán PESI portal - Xylolaemus fasciculosus (Gyllenhal, 1827)? Třetí výsledek má nadpis Xylolaemus fasciculosus - ZipcodeZoo, čtvrtý SysTax - Detailinformationen Xylolaemus fasciculosus, pátý Xylolaemus fasciculosus - Encyclopedia of Life. Na jediné z těch stránek nenajdeš nic než to jméno a postavení v systému. Na PESI portalu je sice mapa rozšíření, tvrdí ale, že je ten druh neznámý z Rakouska (rakouský nález byl poprvé publikován v roce 1869, tedy před bezmála stopadesáti lety, a od té doby byl snad stokrát citován a nikdy nebyl zpochybněn).

Já mám za to, že správně fungující vyhledávač by měl informace najít, a pokud žádné neexistují, neměl by se tvářit, že je tomu jinak. Na hledání Xylolaemus fasciculosus mi google.de háže 357 výsledků; díval jsem se na prvních asi pět, ale troufám si tvrdit, že na jediné z těch odkázaných 357 stránek nenajdu jakoukoli zajímavou informaci.

Rozuměj mi dobře: Já vyhledávači nic nevyčítám. Nevadí mi, že nenašel něco, co neexistuje. Ale hodně silně mi vadí, když stránka, která mi o tom broukovi neřekne vůbec nic, má jeho jméno v titulku, v <H1> a já nevím kde ještě. To je to, co označuji jako SEO-spam, a opravdu mě dennodenně vytáčí stránky, které nic jiného neumí.

Možná namítneš – marginální záležitost. Jenže ono se to sčítá. Někde jsem četl nebo slyšel, jak často se opakují dotazy ve vyhledávačích. Už to číslo nevím, ale bylo to něco jako že 99 % všech dotazů se nevyskytne častěji než jednou za čtyři roky.

„...většina podobných výměn je pochybná (občas bych řekl i zoufalá), což by vrhalo špatný stín na diskusi.“
Pochybná je i minimálně polovina stránek předložených k hodnocení, to špatný stín nevrhá?

Rozuměj mi dobře: Já tvoje důvody, proč tu nechceš inzeráty na odkazy, respektuji a dokonce s nimi souhlasím, jen kromě toho vidím ještě další aspekty, které stojí za úvahu, a nemyslím si, že apokalyptická vize krachu vyhledávačů je až tak nereálná.

Reaguji na Máju:
Nikdo tě neuráží, radši si to vlákno ještě přečti.
Cody
Profil
Mája:
Na jiném fóru jsem viděla škemrat kluky z H1 o výměnu odkazu, ale oni asi také nejsou dostatečně SEO experti, že?

Obávám se, že s tímhle tvrzením se dá úspěšně nesouhlasit. Můžete to prosím doložit? Děkuji.

Pracuji v H1.cz. Odkazy nezískáváme rozhodně tím, že bychom veřejně o ně žádali na nějakých fórech. Navíc většina lidí z našeho linkbuildingového oddělení jsou dívky. Takže pokud by to byla pravda - o čemž mám vážné pochybnosti - velmi pravděpodobně by o ně škemraly holky.

Proto vás prosím o informaci, kde se něco takového děje.

Radee:
Jen doplním Máju. Z H1 se mi občas ozvou s tím, jestli by bylo možné u mě koupit odkazy.

Ano, jako jedna z mnoha technik se také nakupují odkazy. Nevidím na tom nic zvláštního. Vy ano?
Mája
Profil
Cody
http://www.seoforum.cz/vymena-odkazu-t2130.html

Petr ZZZ:
Nikdo tě neuráží, radši si to vlákno ještě přečti.
Mě slovo žebrání a škemrání příjde urážlivé.
Cody
Profil
Mája:
Díky za informaci. Martin Šimko u nás už několik měsíců nepracuje a tohle není rozhodně ideální metoda. Přiznávám, že takhle by se to rozhodně dít nemělo.
Petr ZZZ
Profil
Májo, něco musíš vydržet.
jenikkozak
Profil
Zdá se, že téma bylo vyčerpáno. Děkuji všem zúčastněným a těším se na shledání v nějakém jiném vlákně nebo při výměně odkazů. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Vyhledávače používám, ale nepěstuji si k nim nezdravou náklonnost.
Zmiňoval jsi tu zánik vlivu <meta name="keywords"> jako smutný precedens. Neshledávám na něm nic smutného, keywords vznikl naprosto neprozíravě a byl po právu odsouzen k vyhynutí v okamžiku, kdy si začal svět uvědomovat, že se fulltextové vyhledávače stanou vstupními dveřmi do internetu. Patří mu čestné místo v historii naivních IT nápadů.

Kdybych hledal něco o způsobu života zmíněného xylobrouka, napsal bych do vyhledávače slova, o nichž si myslím, že by se v popisu způsobu života měla vyskytovat. Od zadání samotného jména brouka bych nic konkrétního neočekával, protože chápu, že mi vyhledávač nevidí do hlavy (naštěstí).

správně fungující vyhledávač by měl informace najít, a pokud žádné neexistují, neměl by se tvářit, že je tomu jinak
Zbytečné stránky vznikají i z jiných důvodů, než ze snahy oblbnout vyhledávač.
Motivuje tě nacházení nenalezitelného k tomu, abys použil jiný vyhledávač, nebo abys místo vyhledávače využil osobní zprávy známých a přátel? Jestli ne, provozovatel vyhledávače může být spokojen. (Proto se ostatně žene za co největším indexem.)

Rozuměj mi dobře: Já vyhledávači nic nevyčítám.
To je chyba. Nejsem-li s hledáním spokojen, viníkem jsem buď já (špatně se ptám), nebo nalezená stránka (je napsaná zavádějícím způsobem), nebo vyhledávač (nerozumí mému dobrému dotazu nebo nerozezná zjevně zavádějící stránku), nebo zbytek světa (nedal dotyčnou informaci na internet). Nemůžeš nahrnout veškerou odpovědnost za chyby na autory stránek.

Pochybná je i minimálně polovina stránek předložených k hodnocení, to špatný stín nevrhá?
Ani ne, protože i hodnocení nekvalitní stránky může být kvalitní. U inzerátů žádná plodná diskuse nevzniká.
Špatný stín na naši diskusi vrhají příspěvky typu [#16].

nemyslím si, že apokalyptická vize krachu vyhledávačů je až tak nereálná
Asi mám malou fantazii. Spíš než jejich pád si dokážu představit zneužití moci, kterou se některé vyhledávače snaží kumulovat. Jinými slovy, nemám strach o Google, mám strach z Googlu. Ale to je úplně jiné téma.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
„Kdybych hledal něco o způsobu života (...), napsal bych do vyhledávače slova, o nichž si myslím, že by se v popisu způsobu života měla vyskytovat.“

To má smysl, když očekávám, že vůbec něco najdu. Když počítám s tím, že nenajdu nic ani svahilsky, ale chci si to ověřit nebo prostě jen zkusit štěstí, je lepší hledat jen jméno. Jsem-li pak ale zavalen stránkami, na kterých nic než to jméno není, začnu pochybovat o funkčnosti vyhledávače a internetu vůbec.

Na to, abych ze svého zklamání vinil výlučně autory těch zbytečných stránek, musím už vědět něco o tom, jak funguje vyhledávač. Většina lidí ale o tom neví nic, a mají pak tendenci vinit z neúspěchu při hledání spíš vyhledávač, internet nebo prohlížeč, případně mezi nimi nerozlišují.

„Špatný stín na naši diskusi vrhají příspěvky typu [#16].“
Považoval jsem za slušné odpovědět. :-) Odmazal jsem kritiku Májina hrubkopisu, jestli chceš, tak ten příspěvek vyhoď celý.

Nad strachem z vyhledávačů (nákupních karet ze supermarketu, které nedostaneš bez vyplnění personálií, kamerových systémů v MHD atd...) taky občas přemýšlím, ale jak říkáš, to je jiné téma.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Jsem-li pak ale zavalen stránkami, na kterých nic než to jméno není, začnu pochybovat o funkčnosti vyhledávače a internetu vůbec.
Přestože nejsi SEO spammer, nyní bude mezi výsledky hledání zmíněného brouka i tato diskuse. Gratuluji, rozbil jsi vyhledávač :-)

Jsem-li pak ale zavalen stránkami, na kterých nic než to jméno není, začnu pochybovat o funkčnosti vyhledávače a internetu vůbec.
Tady mi není jasné, jak by mohla kterákoliv součást internetu fungovat lépe. Hledáš jméno, najdeš jméno… co víc si přát? Na obecný dotaz je obecná odpověď lepší než žádná.

abych ze svého zklamání vinil výlučně autory těch zbytečných stránek, musím už vědět něco o tom, jak funguje vyhledávač
Proč neviníš i vyhledávač? Kdyby se nechával dodnes zmanipulovat pomocí <meta name="keywords">, byla by to čí vina?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
„Gratuluji, rozbil jsi vyhledávač :-)“
Je možné, že jsem ho „rozbil“, ale opačně než máš na mysli. :-) Rodové jméno jsem všude vyzdobil pomocí <?> a ponechal ho jen jednou celé, ale zatím to vypadá, že jeden ponechaný výskyt nestačí na to, aby tohle vlákno Google nebo Seznam našel (nebo jim to taky chvíli trvá; zatím to nenajdou ani na jiná hesla). Každopádně ale na této stránce to jméno není v <title> ani v <h1> a přinejmenším bychom na hledání toho brouka neměli být na prvních pozicích. (Po pravdě si nejsem jistý, zda rozbití pomocí <?> funguje, ale zatím to vypadá, že to funguje „líp“ než jsem zamýšlel.)

„Hledáš jméno, najdeš jméno… co víc si přát?“
Jméno samotné nemusím hledat, to už znám. Hledám stránky, na kterých se o tom druhu něco dočtu. Když hledám "počasí", chci vědět, zda bude pršet, a nehledám stránku, na které bude napsané slovo "počasí" a jinak nic.

„Proč neviníš i vyhledávač?“
Vyhledávač viním v jiných souvislostech. Narve-li ale někdo do <title> a <H1> hesla, o kterých mi stránka neposkytne jedinou podrobnější informaci, viním autora stránky.

„Kdyby se nechával dodnes zmanipulovat pomocí <meta name="keywords">, byla by to čí vina?“
Když ti někdo ukradne nezamčené auto, neseš sice část viny, ale to neznamená, že zloděj auto „našel“ a tedy ho nelze vinit z krádeže. Že na internetu panují místy poměry jako na divokém západě, to ještě neznamená, že je to tak správně. Určitý pokrok lze ostatně pozorovat. Není to tak dávno, co bylo možné třískat prachy z toho, že sis dříve než příslušné firmy zaregistroval domény jako třeba honda.cz, canon.cz nebo fiat.cz a potom je za drahé peníze prodával těm firmám.

Dnes už je to ošetřené zákony a nejde to – můžou ti je sebrat tuším buď kvůli nepoužívání nebo kvůli parazitování na cizí značce nebo kvůli obojímu. Tím samozřejmě nechci navrhnout, aby bylo postavené mimo zákon, když si někdo dá do <meta name="keywords"> něco, co se stránkou nesouvisí, ale za parazitování a zneužití užitečného nápadu to považuji.
Marek Prokop
Profil
Reaguji jen na titulek vlákna a úvodní příspěvek. Víc jsem nečetl, protože mi to nedává smysl.

Výměna odkazů vznikla zcela přirozeně jako jedna z prvních (ne-li úplně první) metod šíření webového obsahu dávno před tím, než začaly být zpětné odkazy důležité pro vyhledavače. Z toho bych usoudil, že nejenom nepopírá principy fungování internetu, nýbrž je naopak nejlépe vystihuje.

Samozřejmě se výměna často dělá špatně. Např. žádat o výměnu odkazů ve fóru pro webmastery je většinou opravdu hodně hloupý nápad. Na samotné metodě ale nic špatného není.
_es
Profil
Petr ZZZ:
a hledání Xylolaemus fasciculosus mi google.de háže 357 výsledků; díval jsem se na prvních asi pět, ale troufám si tvrdit, že na jediné z těch odkázaných 357 stránek nenajdu jakoukoli zajímavou informaci.
Potom nechápem, na čo sa sťažuješ, kde nič nie je, tam ani smrť neberie. Vyhľadávač našiel, čo sa dalo a nejako to zoradil. Možno tam nie je informácia zaujímavá pre teba, no pre niekoho, kto chce trebárs len z latinského názvu zistiť, o akého živočícha ide, tam môžu byť praktické informácie. Zdá sa mi, že od vyhľadávača požaduješ inteligenciu vyššiu od ľudskej.
ditri
Profil
Maja rulez: Na jiném fóru jsem viděla škemrat kluky z H1 o výměnu odkazu, ale oni asi také nejsou dostatečně SEO experti, že?

Ja k tomu dodam, ze mi prijde humorne jak se tedy preme o patickach a pritom komercni weby to soli ve velkem (kompletni provazanost hlavickami, patickami a vsim moznym - celych skupin webu) a nikomu a zrejme ani robotum to nevadi...weby typu idnes.cz a spol. Mam dojem, ze kdybych takto prolinkoval svoje sites, tak mam behem dne nekolik udani od konkurencnich SEO krecku a slovensky admin za robotem google manualne kona...udelal by vsak lip kdyby vybanoval heureku za zavadeni monopolnich praktik na ceskem trhu :-P
LudekBrno
Profil
ditri:
To je zcela nesrovnatelné. idnes a spol to nedělají kvůli SEO, ale prostě proto, že jsou součástí větších sítí projektů a na každém z nich je informace o těch ostatních. Navíc to jsou v naprosté většině projekty jednoho vlastníka. A ještě k tomu ty weby jsou po obsahové stránce natolik zajímavé a mají díky tomu obrovské množství přirozených odkazů, že těch pár umělých v patičce je nula nula nic, úplně se to v tom ztratí, takže i kdyby jim administrátor vyhledávačů všechny ty odkazy vynuloval, aby neměly vliv na pagerank a pozice, ty weby to vůbec nepoznají . Naopak pokud má někdo komerční stránku se slabým obsahem a minimem přirozených odkazů a snaží se to nahonit umělými odkazy v patičkách atd., tak to je snadno rozeznatelné a penalizovatelné.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na ditriho:
„dodam, ze mi prijde humorne jak se tedy preme o patickach a pritom (...) nikomu a zrejme ani robotum to nevadi.“

Přiznám se, že jsem se o vliv patičkových odkazů na SEO nikdy nezajímal, protože odkazuji podle přínosu pro mého návštěvníka a ne podle nějakých pouček, nicméně zatím jsem si nevšiml, že by někdo někde tvrdil, že odkazy v patičce pozicím ve vyhledávání uškodí (a pokud uškodí, neumím si představit, proč by to mělo souviset s jejich umístěním v patičce). Často je vidět názor, že ničemu nepomůžou, ale to je dost podstatný rozdíl oproti předpokladu, že by měly robotům vadit.
ditri
Profil
Tak podle obecne definice je to manipulace s rankem - paticka na nesouvisejici projekty (coz jsou projekty idnesu a spol). Pokud nejaky razny admin dostane hlaseni o webu co ma v paticce deset odkazu, muze konat bez naroku na odvolani. Podle meho tuseni tedy. O prinosu se nechci prit - ten je jaky je. Me jen zarazi, ze lide berou odkazy na velkych webech jako neco normalniho (je to preci projekt jedne mega spolecnosti), ale kdyz si propojim ja sve neoborove shopy patickama/hlavickama (taky je to jedna spolecnost ktera nabizi fajn produkty za dobrou cenu - stejne jako blesk a spol) tak muzu spat na trni s tim, ze me nekdo s nahledem jako ma Ludek sestreli (podle teorii nekterych seo krecku je nahlaseni spamu jedna z ucinnych a v cesku hojne praktikovanych metod boje s konkurenci). Dvoji optika na jednu a tu samou vec.

Tim me napada otazka k tematu. Jak je to podle vas vubec s banem treba za nejakou megapaticku? Odkazy se vynuluji? Nebo to proste web smete? Nebo prestane mit pozice na fraze z paticek? Jaka je vase zkusenost? Ja byt programator algoritmu :-)) tak zapocitam jen ty odkazy ktere generuji nejaky trafik bez ohledu na paticky nebo neco jineho...

A pokud se vratim k hlavni otazce diskuze. Tedy jestli "vymena odkazu popira principy internetu" tak si za sebe myslim ze ne. V cr je situace takove, ze at si zadam do google jakykoliv produkt tak je prvni heureka :-) takze at delaji seo krecci co delaji - v pripade eshopu jsou to vyhozene penize protoze staci snizit marze na nulu a byt prvni v cenovem srovnani. Nejake SEO, kvalitni obsah, dobry web? Ale kdeze, cenu dolu a sypat do reklamy. Neni spise tohle popreni principu internetu? Za me ban heurece a vice zbytecne(!) vymeny odkazu :-) jinak to s virtualnim obchodem skonci jak v realu kdy na mensich mestech funguji A) obchodni supermegacentra B) vietnamske kramky s oblecenim....omlouvam se za psani bez diakritiky, ale nemohu jinak.
LudekBrno
Profil
ditri:
Proč by tě někdo sestřeloval :-) No a pokud se chceš vyhnout "zlé konkurenci", tak prostě nepoužívej techniky, které vyhledávače zakazují. Pak tě může kdo chce bonzovat a nic nenadělá. Já taky jsem v komerčním oboru, kde prakticky nevznikají přirozené zpětné odkazy a je poměrně velká konkurence, přesto jsem nikdy žádné patičkové či jiné odkazy s nikým nevyměňoval a na pozice si nemůžu stěžovat (tedy aspoň na Seznamu, u Google je to slabší). Ale je fakt, že jsem si pohrál s obsahem a to asi pomohlo. S přirozenými odkazy má totiž samozřejmě stejný problém i konkurence.
_es
Profil
ditri:
V cr je situace takove, ze at si zadam do google jakykoliv produkt tak je prvni heureka :-)
Za me ban heurece a vice zbytecne(!) vymeny odkazu :-)
Tipol by som si, že väčšine hľadajúcich v Google to tak vyhovuje. Prečo by mal Google nejako znevýhodňovať vyhľadávanie najnižšej ceny produktu?
margin
Profil *
_es:
Tipol by som si, že väčšine hľadajúcich v Google to tak vyhovuje.
Kdyby to lidem nevyhovovalo, tak by se to určitě projevilo u pokročilých uživatelů tím, že by do vyhledávače zadali zboží -heureka a docela pochybuji, že by li toho soudruzi od vyhledávačů nevšimli.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0