Autor Zpráva
Prefin
Profil
Ahojda všichni.
Chtěl bych se zeptat na jednu maličkost.
Mám na jednom webu články, které jsou stabilní, nicméně u nich může docházek ke změnám mimo jiné i v nadpise.
Z toho nadpisu mám generovanou url
.../clanky-jak-se-kalila-ocel
Když se ale změní nadpis, změní se i url. Tuhle situaci mám zachycenou nabídnutím seznamu článků, ale objevuje se mi to i v indexu google/seznam apod.
Vím že se to nesmí měnit, musel jsem z určitých technických důvodů předělat struktury url.
Zkoušel jsem tenhle balast odstraňovat z indexu google ale objevuje se mi to tam pořád.
Neměla by stránka s nabídkou seznamu článků (v případě chybné url) vracet HTTP 404?
Obecnou 404-ku mám v htaccess ale ta se znam článků nenabízí a asi by ani neměla.
Pokud plácám blbosti tak sorry.
Díkas
Joker
Profil
V první řadě by ty staré URL vůbec neměly vracet 404ku.

Staré URL by měly 301-čkou přesměrovat na nové URL.
Prefin
Profil
No já jsem si nebyl jist jestli je správně vrátit v tomhle případě 404, protože je to sice pořád v rámci jedné stránky, ale nabídne se jiný obsah než článek.
Takže v podstatě nedochází k přesměrování na jinou url, protože když mi script nenalezne odpovídající záznam v db tak nabídne seznam článků - tedy při nenalezení se nikam nepřesměrovává - pouze ve smyslu url.
Vlastně ani to ne, protože v adresním řádku při nabídnutí seznamu článků zůstává původně volaná chybná url.
To je asi důvod proč to zlobí, protože kdyby se přesměrovalo na jinou url tak by to google pochopil?
Mimo jiné to způsobuje i duplicity v meta.
jenikkozak
Profil
Prefin:
Ze staré adresy přesměrovávej na novou. Kdo zadá starou adresu, očekává, že uvidí článek a ne nějaký seznam nebo chybovou hlášku 404. A ano, kdyby tam bylo přesměrování, Google to pochopí. Pokud nedokážeš zajistit přesměrování ze staré adresy, zařiď, ať se nadpisy mění nezávisle na URL. A pokud ani to „nejde“, vol nadpisy takové, abys je nemusel měnit.
Marek Prokop
Profil
URL se nemění. Nikdy.

http://weblog.jakpsatweb.cz/d/1333060980-tri-zasady-pro-tvorbu-dobrych-seo-url.html
Prefin
Profil
Dík. Že byla chyba měnit url už vím. Bohužel ten starý tvar přinášel technické problémy tak jsem to musel udělat.
Holt, za blbost se platí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0