Autor Zpráva
marvays
Profil
Pěkné ráno všem.
Už nějakou dobu se snažím přijít na kloub dvoum věcem.

1. měl jsem zavedené internetové stránky. Ty byly již zrušeny a já je tím pádem z tools vymazal. Od doby, kdy byly zrušeny, tak mi neustále chodí maily, že mám velký výskyt nenalezených stránek. Nechápu, proč mi to posílá? Nebo spíš podle kterých informací si google myslí, že mi to má posílat, když to ve svém "portfoliu" v nástrojích nemám. Nedávno jsem zjistil, že někdo si tuhle doménu koupil znovu a má tam jiný web. Možná to nějak poblouznilo google. Ale proč to posílá mi.

2. Podobný problém, ale jinak mám u druhého webu. Známý měl dlouhá léta web. Teď jsme ho spolu předělali, především kvůli seo (chtěl mít pěkné www adresy). Zavedl jsem ho do tools, ověřil a zjistil, že je na tyto webovky hlášen jako "správce" i člověk, který mu to dělal před léty. Tak jsme ho ze seznamu smazali. Ale je to už měsíc a neustále mi chodí email, kde mi sdělují, že je velký výskyt stránek nenalezeno. V podrobnostech to jsou všechno adresy typu "detail.php?u=5b62caf7610c0eca68388a&id=7" . . . . . . přitom má správně načtenou sitemap. A pochybuju že by z internetu směřovalo stovky linků na takéveto konkrétní podstránky.

Měli jste někdo podobné problémy? Dá se s tím něco dělat?
Str4wberry
Profil
A přesměroval jste staré adresy na nové?
Str4wberry
Profil
K vašemu e-mailu: Pokud změníte adresy stránek a neprovedete jejich přesměrování na nové, tedy staré adresy budu vracet „404 Not Found“, GWT je označí jako nenalezené.
marvays
Profil
tomu rozumím. nerozumím jiné věci . . . . kde ty staré, již neexistující linky bere? Upřesním . . . . starý web neexistuje. GWT má k dispozici již měsíc aktuální sitemapu. Měsíc si mohl procházet web. Pochybuji, že na konkrétní podstránky existují odkazy z venčí. To si ty staré linky cucá s prstů? Nerozumím tomu.

Teď mě napadá . . . . existuje možnost přesměrování, že třeba když bude adresa začínat tvarem /detail tak se přesměruje 301kou na index třeba? Protože všechny staré linky začínaly buď detail.php nebo zbozi.php což nové nebudou nikdy.

Nebo mám raději 404 přesměrovat na index webu a tím pádem se nenalezeným stránkám vyhnout?
Str4wberry
Profil
Když si na nenalezenou URL kliknete, je na kartě „Odkazováno z“ seznam odkazujících adres. Google z indexu nevyřazuje stránky hned (nejspíš protože by se mohlo stát, že se na danou URL podíval zrovna ve chvíli, kdy má web výpadek nebo nějaký jiný technický problém).

Pokud všechny staré stránky zůstaly, ale mají jen jinou URL, nic není překážkou je všechny přesměrovat.

Přesměrovat vše na index podle mě nedává příliš smysl. Ideální je přesměrovat staré adresy na nové a na případných neexistujících zobrazit 404 s informací pro návštěvníka, že daná stránka neexistuje. Pokud stránka skutečně neexistuje, není nic proti ničemu to dát návštěvníkům/vyhledávačům vědět.
Kajman
Profil
marvays:

Pro dříve fungující url, na které už nemá nikdy nic robot hledat a které nemají adekvátní stránku pro přesměrování, zkuste vracet 410.

existuje možnost přesměrování?

Ano, buď přímo pomocí php funkce header ve skriptech detail.php a zbozi.php nebo např. přes mod_rewrite.
marvays
Profil
díky za názory.
přesměrovat jednotlivé stránky nejde, protože se obsahově dost liší. máme tam mraky nových a naopak staré (ne ale všechny) byly vyřazeny.

Prozatím používám vlastní chybovou hlášku. kde mám vysvětlení + přímé linky na nejdůležitější podstránky. Asi to tak nechá a počkám, čas to možná pomůže vyřešit a google prostě na staré zaindexované stránky zapomene :)

ještě jednou díky
jenikkozak
Profil
marvays:
Asi to tak nechá a počkám, čas to možná pomůže vyřešit a google prostě na staré zaindexované stránky zapomene :)
To ale může v závislosti na velikosti webu trvat několik let.
marvays
Profil
Obávám se že nemám jinou možnost
marvays
Profil
Po delší době zdravím.
Dělám druhý web pro Polsko. A chtěl bych předejít podobnému "problému" jako u prvního webu.

Nový web má ale o hodně víc zboží, jinou strukturu, jinou grafiku. V podstatě je to nový web. Už mjám hotovo a chystám se změnit DNS na doméně a uvést do provozu. Jak to mám co nejlépe provést, aby byl google spokojený. Získal jsem přístup na starý web. Ale nevím, jak google vysvětlit, že tady je nějaký straý web, a teď jsme udělali nový s novým obsahem a s novýma pěknýma www adresama?

Dá se s tím vůbec něco "reálně" dělat?
Kajman
Profil
marvays:
Jak to mám co nejlépe provést, aby byl google spokojený?

Nachystat si na novém webu systém přesměrování. Tedy všechny staré url, které mají obsahově adekvátní url v nové verzi, přesměrovat na správnou stránku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0