Autor Zpráva
Debo
Profil *
Zdravím

zajímá mě názor zkušenějších. Když si na své stránky umístím TopList počítadlo, může mně to nějak co se týče vyhledávačů a PR uškodit?

děkuji
Luky
Profil
Debo:
může mně to nějak co se týče vyhledávačů a PR uškodit
Nemyslím si, vyhledávače sice zajímají stránky na které ze svého webu odkazujete, ale počítadlo od Toplistu není určitě stránkou, která by snižovala vaše hodnocení (ať už zmiňovaný PR nebo SR).
Takovéto věci můžou škodit jiným způsobem (podstrkáváním škodlivých skriptů).
Podle mě ale Topllist na žádném blacklistu není :-)
LudekBrno
Profil
Debo:
Možná je to náhoda, ale na jednom webu jsem kdysi počítadlo měl a poměrně dlouho se mi nedařilo posunout pozice trochu výše. Po odstranění během dvou týdnů pěkně poskočil nahoru. Každopádně počítalo je pro návštěvníky k ničemu, naopak spíš působí lacině a nedůvěryhodně, protože ho každý puberťák má na svém prvním pokusu o webové stránky a tobě jako provozovateli je taky k ničemu, protože mnohem lepší službu ti odvede počitadlo od google, nebo-li google analytics.
Str4wberry
Profil
Z přímého pohledu návštěvníka je nějaké počítadlo / měřicí skript nadbytečný balast*, který akorát zdržuje načítání a k prohlížení webu je k ničemu. Konkrétně ten TOPlist je schopen se načítat několik vteřin, což celkem dost snižuje příjemné procházení webu.

Reakce na LudekBrna:
Neřekl bych, že počítadlo, ke kterému existuje v jistých ohledech lepší alternativa, musí být nutně „k ničemu“. Navíc v něčem je i ten TOPlist lepší než GA (jednodušší registrace, není třeba se někam přihlašovat pro zjištění základních počtů).

*) Pokud se tedy nebavíme o zobrazování počtu návštěv přímo na webu všem návštěvníkům, to nějakou přidanou hodnotu má.
Radee
Profil *
Proč tedy používají Toplist firmy jako Bazoš, Alza či Superhry. Možná proto, že zpětný odkaz z Toplistu (zejména z homepage) není tak úplně zbytečná věc.
Str4wberry
Profil
Když se dívám na zmíněné weby, kde všude jsou neviditelná TOPlistí počitadla i zároveň GA, tak se skutečně zdá, že je to kvůli odkazu z TOPlistu / prestiži z předního umístění v žebříčku.
marvays
Profil
Dobrý den.
TOP List jsem doposud nikde nepoužil. Na to, abych návštěvníkům ukázal, že na web někdo chodí mám jiné řešení. Statistiky jedu přes piwik a graficky je toplist otřesný. O přínosu pro stránky silně pohybuji a zrovna řešíme se známým, jestli mu počítadlo na eshop umístit. změnilo se něco za poslední dobu? je jasné, že to načítání asi zbrzdí. graficky to vypadá hrozně, leda bych to nějak skryl.
Str4wberry
Profil
Tak pořád je to odkaz ze stránky s PR 7, případně PR 6 u podkategorií.

Krom toho, co už bylo zmíněno, ještě může sem tam z TOPlistu přijít i nějaký návštěvník.
marvays
Profil
[#8] Str4wberry
Děkuji. ještě mě napadá, když ten toplist na stránkách skryju, nemůžu si u google uškodit že? Jako že by se na to přišlo a dostal penalizaci jako pokus u nějakou nekalou praktiku . . . ?
Plaváček
Profil
marvays:

Měřící kód Toplistu lze vložit i jako neviditelný obrázek o rozměrech 1x1 px (více v nápovědě přímo u Toplistu). Běžným návštěvníkům je nějaké viditelné počítadlo návštěv ukradené - a nemá tedy na stránce co dělat.


Str4wberry:

Přímá návštěvnost z Toplistu je prakticky nulová, všechny odkazy jsou důsledně nofollow. O nějakém zásadním přínosu lze pochybovat.
Str4wberry
Profil
Ehm, kde vidíš nofollow?

www.toplist.cz/webziny

Plaváček
Profil
Str4wberry:

Aha. Ale dal bych krk na to, že tam kdysi byl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0