Autor Zpráva
Rnecc
Profil *
Dobrý den,

vybírám vhodnou doménu pro mé webové stránky.

Kombinace zimnilopaty.cz popř. zimni-lopaty.cz jsou samozřejmě obsazené.

Doména s org, která je na tuto kombinaci ještě volná je u google – myslím org - zas prý špatně hodnocená ?

Doménové jméno bude začínat na zimní - lopaty – jako produkt jsem si vymyslel.

Produkt bude podobný.

Nechci to spojovat s mým jménem. např. zimnilopaty-kadlec.cz – určitě ne.

Prosím o radu, která doména bude dobře hodnocená např. u Google.cz

Také mi jde o to, aby se dobře pamatovala a při psaní nedocházelo k překlepům.

A s pomlčkou a nebo bez.

--------------------------------------------------

Nebo Vás napadá jiná kombinace ?
-------------------------------------------------

Tyto domény s pomlčkou a nebo bez přicházejí v úvahu.

Tak kterou by jste zvolily vy ?

zimnilopaty-info.cz

zimnilopaty-levne.cz

zimnilopaty-kvalitne.cz

zimnilopaty-pvc.cz

zimnilopaty-namiru.cz

-----------------------------------------



Děkuji za Váš čas

Rnecc


Mě ještě napadlo má doména s cz větší váhu než doména eu, org ? Určeno pro český trh, české zboží.
Sir Tom
Profil
Rnecc:
Také dobrý den, musí tam být zimní lopaty? Nemůže tam být například lopata na zimu?
Marek Prokop
Profil
Váhu doméně dávají lidé a Češi obvykle dávají větší váhu doménám .cz.
jenikkozak
Profil
Rnecc:
Když vidím ty dvě chyby už v názvu vlákna, napadá mě varianta zymny-lopati.cz :)
Máte tu pět variant, najděte ještě další dvě, za tisícovku je na rok kupte a přesměrujte na nejhezčí z nich. Za rok vyhodnoťte, které se vyplatí dál vlastnit, a ty ostatní zahoďte. Z návrhů se mi žádný nezdá tak oslnivý, že by se dalo říci, že je lepší než ty ostatní.
pepperos
Profil
Nedoporučoval bych jednou mezi slova pomlčku nedát a podruhé ano (jako zimnilopaty-levne.cz apod).
Osobně bych se snažil vymyslet něco jako lopaty na zimu. Aby název vypadal pěkně, končil cz a byl volný. Popřípadě zimnilopatylevne.cz, něco v tomto smyslu.
peteo
Profil
trebárs pred

zimnilopaty-info.cz

zimnilopaty-levne.cz

zimnilopaty-kvalitne.cz

zimnilopaty-pvc.cz

zimnilopaty-namiru.cz

pridať

moje-
tvoje-
vase-

zimni-lopaty-pro-vas.*
Rnecc
Profil *
Závěr-

líbí se mi


zimnilopatylevne.cz

vasezimniboty.cz


Mám to zaregistrovat i s pomlčkou - např. zimnilopaty-levne.cz, vase-zimnilopaty.cz - kvůli konkurenci ?
Rnecc
Profil *
Nebo

teď fakt nevím , která je lepší pro vyhledávač

levnezimnilopaty.cz

levne-zimnilopaty.cz

zimnilopatylevne.cz

zimnilopaty-levne.cz
jenikkozak
Profil
Rnecc:
Vyhledavači je to celkem fuk.
Radee
Profil *
Zkuste např. levne-zimnilopaty.cz říct kamarádům v hospodě u piva a po 15 minutách každému dejte papírek, ať tu adresu napíše.
Rnecc
Profil *
A kdo by se s tím psal - opisoval ?

Rád bych nabízel přes internet, ne po hospodách.

Ve vyhledávači se kliká do odkazu. Samozřejmě pokud se stránky objeví ve vyhledávání na dané klíčové slovo.


Např. zimní ponožky- proč bych si opisoval nebo pamatoval název ?

http://search.seznam.cz/?q=zimn%C3%AD+pono%C5%BEky&aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=

Rnecc
Taurus
Profil
jenikkozak to přece myslel tak, abys vyzkoušel na kamarádech zapamatovatelnost odkazu. pepperos zase doporučoval nevkládat pomlčku jen mezi některá slova. Tzn. buď všude nebo nikde.

Obě to jsou důležité poznámky.

Koncovky "namiru, levne, info" vypadají lacině a jak z free webhostingu. Nedoporučuju. Navíc slovo "levne" je redundantní – kdo by to chtěl draze…

Někdo zmínil lopatynazimu.cz. To je celkem pěkné. Hezky sudý počet slabik lo-pa-ty na-zi-mu. Se spojovníky určitě ne, u předložek jsou nevhodné, psaní je moc přerývané.
Ivy
Profil
Mě by vůbec nenapadlo hledat něco jako zimní lopaty. Když už, tak bych hledala lopaty na sníh nebo shrnovadla sněhu.
Amunak
Profil
Souhlasím s Ivy; Proč zrovna na zimu? V zimě používám jak obyčejné lopaty, tak lopatky na uhlí, tak lopaty na sníh. Ale ty samé (krom lopat na sníh) používám i na jaře, v létě a na podzim. Přemýšlel jste o lopatách na sníh?

Osobně bych doporučil spíš doménu bez pomlček, ale registroval bych raději obě - to kdyby na zbloudilých návštěvnících třeba někdo chtěl parazitovat. Vyhledávači je doména šumák, hleďte na lidi. Taky můžete zkusit napsat seznam několika možností, dát to vašim přátelům a zeptat se, která doména je nejvíc zaujme.
jenikkozak
Profil
Taurus:
myslel tak, abys vyzkoušel na kamarádech zapamatovatelnost odkazu
Myslím, že tím čtvrthodinovým testem by důstojně neprošlo nic, co by se skládalo z více slov.

Rnecc:
Rád bych nabízel přes internet, ne po hospodách.
A co když někdo bude s nákupem spokojený a bude chtít obchod (pokud jde o obchod) doporučit známému? Nebo se prostě vrátit?

Amunak:
Rnecc v prvním příspěvku zmiňuje, že lopaty jsou jen příklad, on nabízí jiný produkt.
Amunak
Profil
jenikkozak:
Tak to se omlouvám, přehlédl jsem to. Každopádně stejně platí, že je třeba nad tím přemýšlet hlavně z pohledu zákazníka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0