Autor Zpráva
marvays
Profil
Dobrý večer. Chtěl jsem navázat na toto vlánko ale už mě to nepustilo.

Známý má eshop s lukostřeleckýma potřebama. již několik let provozuje na doméně www.lukysipy.cz a ktomu měl ve své podstatě duplicitní web na www.lukysipy.sk (plus jakýsi slabší odvar na .pl a .de)
Chtěl po mě udělat nový eshop, kde by měl "modernější" seo ve smyslu pěkné www, víc obsahu, adresářovou strukturu a podobně. Po dohodě jsme vytvořili jeden web postavený na joomle na hlavní doméně, stím že slovenskou vezi jsme udělali na stejném webu ve formátu www.lukysipy.cz/sk (jedna instalace ale dva jazyky). Úvodní stránka a stránky typu "kontakt a obchodní podmínky" jsou přeložené. Stejný je pouze obsah eshopu a přidali jsme volbu měny czk/euro. A na slovenskou doménu jsme nechal dát přesměrování 301 na www.lukysipy.cz/sk

Dnes mi známý oznámil, že za ty dva měsíce má ze slovenska pokles objednávek a chce udělat plnohodnotný web pros lovenskou verzi umístěnou na slovenském webhostingu. Netuším, kde k tomu moudru přišel, ale jelikož si nejsem 100% jistý, nechcu mu oponovat bez ověření. Na druhou stranu si pochvaluje nárůst českých zákazníků.

Nemohl jsem udělat někde chybu?
- Nevím co se na slovensku používají za vyhledávače, ale na stránky mi přišel jeden člověk ze zoznam.sk
- Když dám prohledat stránku www.lukysipy.sk na určité klíčové slovo v google, tak nic nenajde . . . . ale u konkurence www.luky-sipy.sk ano.
- Nechcu zbytečně dělat kopii webu, kde bude eshop stejný a mohl by být brán za duplicitní obsah
- Navíc toto odvětví je celkem málo konkurenční (bavíme se v česku okolo 6ti eshopech)
- je nějaká možnost, jak si nasimulovat to, že jsem slovák sedím na slovensku a vyhledávám na google.sk nebo kde vlastně oni hledají?


Mám prostě strach, že na nejdůležitější slova "luky" "šípy" a "kuše" na slovensku vůbec nevyskočím a nevím, jak si to ověřit :(


děkuji za přesunutí. nevšiml jsem si, že mě to kliknutí na vytvoření ve zmiňovaném vlákně nasměrovalo do špatné sekce.

nicméně pomocí kamaráda na slovensku jsem zjistil, že při vyhledávání na google.sk vyskočí "můj" web jako prvý, ale ne se slovenskou doménou lukysipy.sk . . . .ale lukysipy.cz/sk (snad je to správně)
Marek Prokop
Profil
Snad máte nějakou analýzu návštěvnosti a vidíte, kolik návštěv odkud chodilo před tím a kolik odkud teď, ne? Do Googlu se kvůli tomu vůbec dívat nemusíte. (A když už, tak do Webmaster Tools.)
marvays
Profil
předtím žádná analýza nebyla. Já mám nahozený piwik. Ale nemám s čím srovnávat. Takže jediné co je k porovnání, tak jsou objednávky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0