Autor Zpráva
Jakub Loskot
Profil
Dobrý den,
v jednom článku jsem se dočetl, jak dosáhnout vyššího pageranku u stránky (podstránky), která slouží pro výměnu zpětných odkazů (třeba podstránka "partneři", "spolupracujeme s" apod.). Byla zmiňována metoda PageRank channeling, mohl by mi, prosím, někdo tento pojem vysvětlit?

Děkuji moc.
Plaváček
Profil
Jakub Loskot:

Máš na mysli něco podobného, jako zde http://www.europarfemy.cz/dalsi-partneri/? Pokud ano, nedělej to. Jde o metodu, která může být hodně riziková, viz nápověda Google: http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=cs&answer=66356.
Jakub Loskot
Profil
Plaváček:

Ano, něco takového. Je to nebezpečné, i když jsou to kvalitní odkazy na stránky s podobnou tématikou? Btw článek jsem našel zde: http://seo-sem.robertnemec.com/budovani-zpetnych-odkazu-seminar/ a o PageRank channeling je tam zmínka v první otázce, tak mne zajímalo, co to je.

Případně tedy, kam umístit třeba na homepage odkazy, aby byly dle pravidel, ale aby nerušili intuitivnost, ergonomii a design stránky? V patičce to také není úplně ok, ne?
Martin Kolčaba
Profil
Jakub Loskot:
odkazy mají na webu být proto, aby se na ně dostávali návštěvníci. Pokud je před nimi chceš schovávat, tedy pravděpodobně nechceš, aby se na ně lidé proklikávali, nemají na webu co dělat.

Kvalitní odkaz nerovná se odkaz na web s podobnou tématikou. Pokud na někoho odkázat chceš (tzn. chceš odkazovanou stránku doporučit svým návštěvníkům), odkaž na něj. Výměna odkazů a manipulace s nimi za účelem zvýšení hodnocení odkazovaných stránek je ale v rozporu s pravidly vyhledávačů.
Jakub Loskot
Profil
Martin Kolčaba:

Ano samozřejmě, to chápu. Můžeš mi ale poradit, kam je umístit, aby nerušili třeba design stránky (z čistě technického pohledu na věc)? Chci návštěvníky odkázat na weby, které doporučuji, ale nechci aby se pozornost návštěvníka soustředila hlavně na ně, pořád na prvním místě prezentuji sebe a své služby.
Jakub Loskot
Profil
Projížděl jsem weby v referencích H1.cz a narazil jsem na stránku http://www.rucni-naradi.cz/, kde mají dole odkaz na podstránku s odkazy. Pochybuji, že to v H1.cz přehlédli, takže usuzuji, že to může být jedno z řešení. Co si o tom myslíte?
Cody
Profil
Jakub Loskot:
Tam jsou odkazy jen na jiný web klienta - což je trochu jiný případ. Běžně tuhle metodu už dlouho nepoužíváme.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0