Autor Zpráva
bitbit
Profil
Napadla mě taková úvaha. Chtěl bych znát váš názor na ni.

IMHO ničí optimalizace textů pro SEO sloh.
IMHO optimalizace textů je vlastně to, že danné klíčové slovo by se v textu mělo v textu vyskytovet co nejčastěji, ale pokud se nepletu tak nás na základních školách a na středních učili naši učitelé (oblíbení i neoblíbení), že by se větná spojení a slova, která jdou v daném případě napsat jinak, neměly opakovat.

Co vy na to?
Cody
Profil
Souhlasím tak napůl, poku je priorita obchod, reklama a SEO pak ničí, ale na tom tolik nesejde. Nemyslím, že se očekává krasná a silný jazykový kvocient u reklamních a obchodních textů.

Pokud tomu je napak, pak bych se na SEO moc neohlížel, důležití jsou čtenáři a SEO je až druhořadé.
Leo
Profil
U vetsiny obchodnich / firemnich webu uz nema optimalizace CO znicit. Leo
Petra
Profil
Neničí. Texty ničí jen "takzvané SEO", to jest něco, o čem někdo říká, že je to SEO ale přitom je to web ničící prasárna. Opravdové SEO v sobě zahrnuje kvalitní texty s optimálním rozložením klíčových slov. A co se týká opakování, asi by nikoho ve škole nepochválili, kdyby psal esej o Internetu a slovo "Internet" by se mu v textu objevilo jen jednou. Opakování klíčových slov a frází v textu je prostě přirozené a dobře optimalozované texty jsou také přirozené. Navíc ani v SEO není účelem zopakovat jedno slovo stokrát, ale vytvořit k němu další relevantní fráze a alternativy, takže i v textech psaných s ohledem na SEO se vyskytují synonyma a různé tvary týchž slov.
bitbit
Profil
Petra : Dekuji za upresneni. Ja se SEO teprve zacinam a me laicke oko v tomto pripade pozna jen to "takzvane SEO" jak si ho nazvala. Coz jsem mnel v uvodu take namysli.

Leo : S tim souhlasim.
Ivorius
Profil
Stylisticky správně napsaný text je lákadlem nejen vyhledávačů, ale hlavně lidí. Tudíž se domnívám, jak napsala Petra, že správné SEO je kombinací několika faktorů.

Také je dobré si položit otázku: Je lepší aby přišlo na můj web 100 lidí a nic nekoupili a nebo 1, který koupí za 100 lidí?
Marek Prokop
Profil
Petra to napsala správně. Kvalitní SEO sloh neničí. Naopak činí text srozumitelnější a přehlednější. Klíčová slova jsou většinou konkrétní substantiva rozvitá poměrně přesnými a jednoznačnými adjektivy. Reprezentují fakta. Vše ostatní bývá jen šum bez jasného významu.

Pokud špatného stylistu požádáte, aby napsal text na určité téma, žádná klíčová slova spojená s tím tematem do textu nedá. Dobrý stylista jich tam dá tak akorát.

Další věc je, že se stránky obvykle neoptimalizují jen na jedno slovo či frázi. Optimalizují se tak, aby zachytily všechny relevantní dotazy, které mohou uživatele napadnout. Pestrý slovník je tedy nezbytnou podmínkou kvalitního SEO.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0