Autor Zpráva
litlle angel
Profil *
Dobrý den,

mohl by mi, prosím Vás, někdo vysvětlit tento stav na webových stránkách www.littleangle.cz ?

Všimněte si, že jsme stále ve stejné rubrice, ale obsah je odlišný. V Url je zmíněno nějaké řazení dle jména, data, produktu, ceny.
Nikde v rubrice však nelze toto řazení produktů nastavit.

Jedná se o opakování obsahu ? Nebo mě napadlo nějaké testováni od webmasterů ?

www.littleangel.cz/category/povleceni_-prosteradla/do-detske-postylky/50%26sort=name_asc%26sort=date_desc%26sort=name_asc

www.littleangel.cz/category/povleceni_-prosteradla/do-detske-postylky/50%26sort=name_asc%26sort=date_desc%26sort=date_asc

www.littleangel.cz/category/povleceni_-prosteradla/do-detske-postylky/50%26sort=name_asc%26sort=name_asc%26sort=date_desc

Díky a hezký víkend
swetko
Profil
??
skrín
litlle angel
Profil *
Omlouvám se, zda je to nesrozumitelné.

Jde mi o to, že pokud se na webu pro jednu rubriku se stejným obsahem pouze jinak roztříděnými produkty zobrazují tři odlišné stránky, tj. vyhledávače prochází tři téměř shodné stránky, nevadí to nějak robotům ? Neexistuje lepší řešení ?

Díky
Davex
Profil
litlle angel:
tj. vyhledávače prochází tři téměř shodné stránky
Neprochází. V souboru robots.txt je zakázáno procházení adres /*sort=.

Ještě je možné, že tě zajímá Přirozené duplicity a kanonizace.

Jinak bych řekl, že struktura URL na tomto webu není zrovna vzorová. Je taková dosti nezvyklá, až bych řekl chybná, protože si programátor asi spletl význam znaků ? a & pro určení parametrů. Parametry jako sort a page nepatří do cesty, ale měly by být za otazníkem a oddělené mezi sebou ampersandem (parametr sort by pak šel nastavit jako ignorovaný v Google Webmasters Tools). Také je stačí mít v adrese pouze jednou.
litlle angel
Profil *
Davex:
ad struktura URL
Je tedy potřeba strukturu URL opravit ?
Může struktura URL ovlivnit i úspěšnost webu ve vyhledávání ?
Davex
Profil
litlle angel:
Je tedy potřeba strukturu URL opravit ?
Určitě by se měly odstranit opakované parametry. Na úspěšnost to asi nebude mít přímý vliv, ale omezí se počet adres s duplicitami a usnadní indexace.

Téma jsem přesunul do vhodnější kategorie, kterou sledují odborníci na SEO.
litlle angel
Profil *
Davex:
ad duplicity
Na webu se vyskytuje pravděpodobně více duplicit.
Např. nechápu toto
http://www.littleangel.cz/index.php?show=login_form&url=aHR0cDovL3d3dy5saXR0bGVhbmdlbC5jei9jYXRlZ29yeS9jZXBpY2VfLWt1a2x5L2NlcGljZS1vdXRsYXN0X18vMzklMjZzb3J0PW5hbWVfZGVzYyUyNnNvcnQ9cHJpY2VfZGVzYyUyNnNvcnQ9ZGF0ZV9hc2MlMjZzb3J0PWRhdGVfYXNjJTI2c29ydD1kYXRlX2FzYyUyNnNvcnQ9ZGF0ZV9hc2MlMjZzb3J0PW5hbWVfZGVzYyUyNnNvcnQ9bmFtZV9hc2M=

http://www.littleangel.cz/index.php?show=login_form&url=aHR0cDovL3d3dy5saXR0bGVhbmdlbC5jei9pbmRleC5waHA/c2hvdz1sb2dpbl9mb3JtJnVybD1hSFIwY0RvdkwzZDNkeTVzYVhSMGJHVmhibWRsYkM1amVpOWpZWFJsWjI5eWVTOWlkVzVrZVY4dGRtVnpkSGt2ZG1WemRIa3ZNemdsTWpaemIzSjBQVzVoYldWZllYTmpKVEkyYzI5eWREMXdjbWxqWlY5a1pYTmpKVEkyYzI5eWREMWtZWFJsWDJGell3PT0

Tato stránka pro přihlášení uživatele se zobrazuje na cca 100 URL. To je v pořádku ?

Výsledky jsou z analýzy pomocí nástroje XENU.
Zde jsem našel mnoho duplicit.
Většinou se jedná právě o ty případy, které souvisí s různými možnostmi zobrazení výsledků, respektive produktů.
Na webu se vyskytuje díky tomu tolik stránek, že je takřka nemožné je projít.

Otázka zní, zda lze tedy vyřešit různé možnosti zobrazení shodných produktů jiným způsobem.

Doufám, že to je srozumitelné.

Díky
Davex
Profil
litlle angel:
Tato stránka pro přihlášení uživatele se zobrazuje na cca 100 URL. To je v pořádku ?
Není to v pořádku. V parametru url je pravděpodobně uložena adresa (zakódovaná v base64), kam se má vrátit po přihlášení, ale tato informace by se mezi stránkami neměla přenášet v URL.

Další duplicity vznikají tím, že se místo změny hodnoty parametru přidá stejný parametr s jinou hodnotou. Hodnoty na začátku se nikdy nepoužijí, protože se přepíší tou poslední, a je to tedy špatně naprogramované.

S takovými chybami se vyhledávače už nějak poperou, ale je zbytečné jim generováním neomezeného počtu URL házet klacky pod nohy. Mělo by se to naprogramovat lépe. Z nouze jde zakázat indexování takových URL v robots.txt, ale preferuji odstranění příčiny a ne léčení následků.
litlle angel
Profil *
Davex:
Díky za odpověď.
Mám prosbu. Pošlu požadavek na opravu programátorům. Lze shrnout, co od nich požaduji. Díky.

Další problém vidím např. v mnoha případech přesměrovaných stránek pomocí 302.

Díky
Davex
Profil
litlle angel:
Podíval jsem se na ten web podrobněji a není mi jasné, jak by měly vznikat ty vícenásobné parametry. Pokud nepřistoupím přes odkazy z [#1], tak na stránkách jsou v odkazech jen jednou. Nemůže to být problém ve Xenu, že na rozdíl od prohlížeče, escapuje v adrese znak & na %26 a web potom správně nerozpozná parametr?
litlle angel
Profil *
Davex:
Tzn. že web je ohledně duplicit, které detekoval nástroj Xenu, je v pořádku ?
Díky za trpělivost
Davex
Profil
Podrobněji jsem to neprohlížel. Ještě tam zbývají ty duplicity na adresách s parametrem url. Přestože se vyhledávače naučily takové stránky ignorovat, tak by bylo lepší parametr url v adresách vůbec nepoužívat a pro přihlášení, k přepínání záložek výrobce/kategorie nebo stylu zobrazení používat pouze jednu, nejlépe cílovou, adresu bez přesměrování.
litlle angel
Profil *
Davex:
Děkuji moc.
Napíšu tedy jednoduše programátorům:
Nevhodně použité parametry sort, page a URL ve struktuře URL webu.

Děkuji a hezkou neděli

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0