Autor Zpráva
ashi
Profil
Narazil jsem na SEO lištu od firmy Nový Web. Jedná se o tu standartní lištu, kde se mění odkazy od ostatních webů zapojených do systému. Nachází se např na těchto webech:

www.plomba.eu KW: plastové plomby, bezpečnostní plomby
www.koupelny-ptacek.cz KW: koupelny
www.ecoclean-praha.cz KW: mycí stroje
www.agf-zavlahy.com KW: zavlažování, závlahy, zavlažovací systémy
www. paraskolaimpact.cz KW: tandemový seskok

Není mi jasné, jakto že se tyto weby stále umísťují na předních pozicích ve vyhledávačích.. Poprvé jsem si toho všimnul asi před 4 měsíci a říkal jsem si, že brzo z vyhledávačů vypadnou. Kontroloval jsem to ale dnes a pořád jsou na předních místech.

To jsou roboti vyhledávačů opravdu tak hloupý, že to nerozpoznají, nebo jak si to mám vysvětlit?
_es
Profil
ashi:
Prečo by mali byť z „predných pozícií“ vyradené len kvôli reklame na iné stránky?
Martin Kolčaba
Profil
jsou to z každého webu 3 sitewide odkazy, to není nic strašného. Ano, weby u sebe zobrazují nějakou výměnnou lištu. Za to ale nutně nemusí být penalizovány. Stačí, že ta lišta prostě nebude "fungovat" tak, jak si majitelé webů představují. Jinými slovy její efekt bude mizivý.

Ty stránky na "předních pozicích" jistě nejsou jen kvůli tomu, že jsou zapojeny v nějaké liště. Také u těchto webů nemůžete koukat na jedno či dvě spojení a podle toho posuzovat jejich úspěšnost, žádnou stránku lidé nehledají jen pomocí jednoho nebo dvou spojení. Ještě k tomu, když jsou ty dotazy natolik nekonkrétní, jako tyto.
ashi
Profil
_es:
Prečo by mali byť z ‚predných pozícií‘ vyradené len kvôli reklame na iné stránky?
Protože porušují pravidla pro webmastery a to tak, že jsou zapojeni do automatické výměny odkazů...

Martin Kolčaba:
Ty stránky na "předních pozicích" jistě nejsou jen kvůli tomu, že jsou zapojeny v nějaké liště.
Já si samozřejmě nedělám iluze, že je to díky té liště, ale očekával bych, že je vyhledávače nějakým způsobem postihnou. Jasně, že je lidé nehledají podle pár slovních spojení, ale už jen to že to tak nějak funguje mě trochu děsí...
Martin Kolčaba
Profil
ashi:
pokud není důvod domnívat se, že jde o velký výměnný systém, není důvod weby penalizovat kvůli třem odkazům v patičce. Bohatě postačí, že vyhledávač rozpozná nerelevantní odkazy a prakticky je nebude brát v potaz - tedy ne, nefunguje to takovým způsobem, aby se tím vyplatilo zabývat.
Plaváček
Profil
Smutné spíš je, že weby v tom systému zapojené dávají všanc svou pověst, protože jejich majitelé nemají pod kontrolou externí odkazy. Nebo ještě jinak řečeno - poskytují "SEO optimalizační" firmě reklamní prostor a ještě za to platí, zatímco by tomu mělo být naopak.
ashi
Profil
Martin Kolčaba:
No oni to sice jsou jen tři odkazy v patičce, ale po obnovení stránky se tam mění. A pokud pokračuji přes odkazy, které se v těch patičkách objevují, tak se tam točí další a další weby. Takže reálně do toho bude zapojeno x desítek webů...
Martin Kolčaba
Profil
ashi:
aha, toho jsem si nevšiml. O to to bude s tou "účinností" horší. :) Jinak samozřejmě souhlasím s Plaváčkem.

Tyto odkazy lze nahlásit Googlu http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=cs&answer=93713
Plaváček
Profil
ashi:

Mimochodem - firmě, která nabízí "SEO optimalizaci" (tedy něco, co neexistuje) a garanci první strany (viz http://www.novy-web.cz/seo-optimalizace.html), je lepší se širokým obloukem vyhnout.
pepperos
Profil
Vyhledávač většinou postihne takové větší projekty, nebo jenom odkazům poníží váhu, jak zmiňuje Martin K.
Ono roboti to nemohou tak jednoduše rozpoznat, není to asi dostatečně masivně využívané a tak okaté. Podobných systémů existuje a nic se s nimi neděje. Ale časem se myslím ukáže.
LudekBrno
Profil
pepperos:
Naopak, roboti to mohou rozeznat velmi snadno. Zvlášť když odkazy rotují a při každé návštěvě tam robot vidí jiný odkaz. O postihování vůbec jít nemusí, robot nepozná, zda ty odkazy nevedou na projekty stejnéhomajitele, takže je nepostihne, aby někoho nepoškodil. Bohatě stačí, když je prostě bude ignorovat a nepředá žádnou sílu odkazovaným stránkám. To je fér řešení :-)
_es
Profil
Reakcia vyhľadávačov je v tomto prípade asi vedľajšia, skôr ide o reklamnú lištu, než o „SEO lištu“, otázny je jej prínos pre weby na tomto systéme sa zúčastňujúce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0