Autor Zpráva
mirgues
Profil *
Řeším právě přesměrování ze starého webu na nový. Nemůžu ovse pouzit presmerovani 301 pomoci htaccess. Bylo mi proto doporuceno presmerovani pomoci meta tagu.
jde mi ovse o jednu vec, prevedou s emi stávající hodnoty (sRank goole pagerank apod) na nový web? Podle toho co jsem tady cetl tak by to tak melo byt ale pro jistotu se jeste ptam.
děkuji za odpovědi.
Radek Wg
Profil
Pokud nemáte přístup k HTACCESS, lze 301 udělat i pomocí PHP.

<?php
  header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
  header("Location: http://www.nova-adresa.cz");
  header("Connection: close");
?>
mirgues
Profil *
Aha, tento kod bych potom vlozil do souboru index.php ? Zkusim zjistit tuto moznost. Pokud bych musel pouzit meta tagy, převede se mi vse zminovane na novy web?
Radek Wg
Profil
U meta tagů nevím, toto řešení je ovšem 100% funkční. Stačí vložit kód úplně na začátek stránky index.php.
mirgues
Profil *
Mohl by mi nekdo prosim potvrdit jestli pri presmerovani mega tagy se mi prevedou take statistiky webu jako rank atd ? diky moc
user243
Profil
já tomu moc nevěřím, protože se ty věci vztahují k určité adrese;
LudekBrno
Profil
mirgues:
Nikoliv, přesměrování přes metatag ti bohužel sílu původního webu nepřevede. Metatag totiž neumí není klasické přesměrování s kódem http 301, který by vyhledávači jednoznačně řekl, že stránka je pořád stejná, jen se trvale změnila adresa. Přesměrování přes metatag je v podstatě automatické kliknutí na odkaz, tedy spíš přechod na jinou (cizí) stránku. Takže vyhledávače to nevezmou automaticky jako zachování webu s pouze změněnou adresou. Je ale možné, že pokud bude obsah skutečně stejný, nakonec to vyhledávače pochopí. Ale nespoléhal bych na to. Rozhodně to bude běh na dlouhou trať a nové budování pozice.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0