Autor Zpráva
369
Profil *
Při položení otázky sebe sama "proč mě google nemá rád?" si laicky odpovídám: nemáš dostatečný počet zpětných odkazů.

Tak jako většina autorů web. stránek, i já si myslím, že bych měl/mohl být v googlu na vyšší pozici. Ptám se proto, jak a kde získat zpětné odkazy (takové, které jsou kvalitní)? Dal jsem odkaz do wiki (ikdyž nofollow, určitý efekt to mít bude), ale byl jsem ihned odstraněn. Zkusil jsem to další den, výsledek stejný. Proto jsem boj s tímto větrným mlýnem vzdal.

Stránka, která chci aby byla v googlu výše především na dotazy "rubikova kostka", "rubikova kostka návod" a "návod na složení rubikovy kostky"

PS. jde o konkrétní stránku, tudíž uvítám konkrétní rady. Ne ve stylu "přečti si 50 způsobů, jak získat zpětný odkaz"
Plaváček
Profil
369:

Ono to doporučení "kup si knihu" nebude od věci. Ale fakt je, že Google je na frázi "rubikova kostka" docela slušně vedle. Wiki je divná už dávno a odkazuje vesele na tento jistě bohatý a informačně kvalitní web: http://www.rubikova-kostka.cz/ :)
369
Profil *
Plaváček:
Ale fakt je, že Google je na frázi "rubikova kostka" docela slušně vedle.

Můžu něco udělat pro to, aby google docela slušně vedle nebyl?
Plaváček
Profil
369:

No. Obsah se moc vylepšovat nedá, co také pořád psát o Rubikově kostce, že? Pak nezbývá než linkbuilding. A uvědomit si, že u Google se na nějaké pozice moc sázet nedá, protože je pravděpodobné, že prakticky každý člověk uvidí něco jiného. A konkrétní rada? Inu - přečti si tu knihu, není špatná.
369
Profil *
Plaváček:
Pak nezbývá než linkbuilding.
Nemyslím si, že když získám pár zpětných odkazů, přiměju google, aby nebyl docela slušně vedle. Krom toho, viz otázka v prvním příspěvku.

přečti si tu knihu, není špatná
Trochu self-proma neuškodí, že, pane korektore? ;-)
Plaváček
Profil
369:

Self promo fakt nepotřebuji, díky za optání. Ani já si nemyslím, že když získáš pár zpětných odkazů, přesvědčíš Google, že jsi lepší, než ostatní. Vím ale, že pokud získáš zpětné odkazy z míst, které Google už teď považuje za slušné a autoritativní, pomůže ti to.
Cody
Profil
369:
Trochu self-proma neuškodí, že, pane korektore? ;-)

Běžnější reakce je "díky za tip", zkus to, uvidíš, že ti to neublíží.
Marek Prokop
Profil
U takového tématu stačí jediná věc: chovat se společensky. S lidmi ve Wikipedii se dá bavit (každá stránka má speciální podstránku pro diskusi). Hlavolamy baví plno lidí, plno lidí o nich má weby, ale nevidím, že byste na některý odkazoval. Proč by tedy měl někdo odkazovat na Vás. A není jen Web. Choďte mezi lidi se stejnou zálibou a uvidíte, jak začnou odkazy přibývat.

V takovýhle tématech typicky vyhrává ten, kdo má dostatečně dobrý web a chová se přátelsky, nad tím, kdo má nejlepší web, ale moc společenský není.

A taky se nesoustřeďte zbytečně moc na tuhle jednu stránku, když jich máte na webu tolik. Zpětné odkazy Vám budou pomáhat, i když povedou na kteroukoli jinou (za předpokladu dobrého interního prolinkování) a na některé může být snazší je získat.
369
Profil *
Cody:
Běžnější reakce je "díky za tip", zkus to, uvidíš, že ti to neublíží.
Samozřejmě to nebylo míněno ve zlém (věřím, že to tak ani Plaváček nebral), což indikuje i smajlík na konci. Hm, příště zkusím tag <sarkasmus> text </sarkasmus>. Nicméně souhlasím, že poděkování mi neublíží.

Marek Prokop:
ale nevidím, že byste na některý odkazoval.
Máte pravdu, děkuji za připomínku. Odůvodnění: snažím se odkazovat pouze na weby, u kterých může návštěvník najít jakousi přidanou hodnotu - to, co u mě nenajde (v rozsahu toho, o čem píšu já). Takových stránek je dost, viz např. sekce řešení hlavolamů (úplně dole) nebo článek nejpoužívanější metody rychlokostkařů (taky úplně dole). Pokud je text originální a nemyslím si, že návštěvník něco získá odkázáním na jinou stránku, jednoduše neodkazuji. Za tímto přístupem si stojím, nicméně rád si vyslechnu názory zkušenějších!

Choďte mezi lidi se stejnou zálibou a uvidíte, jak začnou odkazy přibývat.
Díky za tip.

A taky se nesoustřeďte zbytečně moc na tuhle jednu stránku, když jich máte na webu tolik.
Chápu. Protože se na ostatní nesoustředím (téměř) vůbec, byl bych rád, kdyby se má snaha aspoň někde projevila.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0