Autor Zpráva
Ivanek
Profil *
Ahoj,
mam doménu nastavenou aby se adresa www.domena.cz přesměrovala na domena.cz. Bude vyhledávačům vadit, když zpětné odkazy vedou hlavně na variantu s www?
Luky
Profil
Ivanek:
Dá se říct, že vyhledávače berou www.domena.cz a domena.cz jako dvě rozdílné domény. Pokud tedy buduješ zpětné odkazy na www.domena.cz, tak je to spíš špatně.
To že se stránka přesměruje je spíše uživatelská záležitost.
Rozhodně bys tedy udělal lépe, kdyby www.domena.cz opravdu existovala.
Cody
Profil
Ivanek:
Udělal bych to obráceně.
Jan Břečný
Profil *
Oživím toto vlákno, je podle vás kromě estetictého hlediska rozdíl mezi example.cz a www.example.cz? To že na vybranou variantu bude přesměrovaná ta druhá beru jako samozřejmost.

Narazil jsemk na názory že www je přežitek, na druhou stranu zase někdo tvrdí že bez www je problém s dns kvůli A záznamu, je to složitější s certifikátem, při psaní s www např. do mailu se udělá automaticky odkaz apod.

Co preferujete?
jenikkozak
Profil
Jan Břečný:
Narazil jsemk na názory že www je přežitek
Docela by mě zajímaly argumenty toho, kdo tento názor prosazuje. Jestli to náhodou není: „www je přežitek, protože já jsem už velkej, a tak to můžu rozhodovat.“

Jako odpověď na by se dá použít Chamurappiho příspěvek ve starším vlákně.
Cody
Profil
Podle mě je varianta s www rozšířenější a proto bych ji preferoval.
Petr ZZZ
Profil
Neuvědomuji si, že bych v médiích mimo Internet (rozhlas, tištěné letáky, reklama na plakátech...) někdy viděl nebo slyšel adresu domény psanou (mluvenou) bez www. Řekl bych, že je to zažité a jakmile kdokoli vidí nebo slyší www, okamžitě ví, že se jedná o internetovou adresu. Přežitek to určitě není.
Str4wberry
Profil
Pokud bude doména s www fungovat (přesměrovávat na variantu bez), není přece problém ji v newebové podobě uvádět s www. (Jinak z (tečka) cé zet také, řekl bych, je patrné, že se jedná o internetovou adresu.)

Výhoda domény bez www, která tu, možná, ještě nepadla, je kratší URL. Zdá se, že Seznam z URL u výsledků hledání ono „www“ vypouští, nicméně Google ne, při sdílení na Facebooku taktéž varianta s www 4 jalové znaky přidá. Zbude tak méně znaků na název stránky v URL. Bude lehce více naředěn balastem.

K úvaze je, zda toto přebije výhodu, co zmiňuje vedle v tématu Chamurappi, tj. tvorbu automatických odkazů. Předpokládám, že většina odkazů se kopíruje (tam se nejspíš zklikatelní http://example.com jako http://www.example.com), zbývá tedy ruční odkazování přímo na doménu a s tím spojená otázka, zda lidé dodržují podobu, na kterou web přesměrovává, nebo ctí vlastní konvenci, tj. všechno píší s/bez www (spíš bych tipoval tu vlastní konvenci).
petrfox
Profil *
Str4wberry:
Uvádět kdekoli na internetu jinou adresu než na které web běží znamená ztěžovat práci vyhledávačům. Když Google najde neco.cz a ono ho to přesměruje na www.neco.cz (v nejlepším případě s HTTP 301), zvyšuje to časovou režii na daný web (jeden HTTP dotaz navíc). A protože Google hodnotí i rychlost načtení stránky, je SEO problém na světě (samozřejmě tu 301 si jistě zapamatuje, nicméně když někde objeví non-www, nemůže vědět, jestli se na ní náhodou neobjevil obsah, tak se tam prostě občas kouknout musí). Jinak ale - z hlediska lidského je zcela jednoznačně preferována adresa s www, protože většina lidí tomu tak rozumí. Vždyť odhadem 50 procent lidí vůbec netuší, co je adresní řádek prohlížeče a když se chtějí dostat na nějakou stránku, zadávají adresu do okénka Seznamu místo do adresního řádku prohlížeče, tak jak by se mohli orientovat v problému domény 2. a 3. řádu? Znalým www nevadí, laiky adresa bez www mate.
Str4wberry
Profil
Psal jsem o uvádění odlišné podoby mimo internet. Google papírové billboardy, letáky a vysílání rádia nejspíš ještě neindexuje. Takže nějaké přesměrování nehrozí.

Když někdo bude na webu odkazovat na jiný web, tak nejspíš zkopíruje URL v nezměněné podobě (tj. s protokolem, případným www a podobně). Zbývá tedy to ruční psaní, kde se domnívám, že bude převládat vlastní konvence. Takže z domény preferující www lidé udělají doménu bez www a naopak. A totéž platí i pro těch „odhadem 50 procent lidí vůbec netuší, co je adresní řádek prohlížeče“. Zda do Seznamu napíší doménu s/bez www mi nepřijde argumentem pro jednu nebo druhou variantu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Jinak z (tečka) cé zet také, řekl bych, je patrné, že se jedná o internetovou adresu.
Setkal jsem se už s několika firmami, které si daly tečka-cé-zet do svého názvu, aniž by nějak zvlášť přemýšlely nad doménami. Jedna z nich si pak dokonce zřídila doménu název-cz.com, protože název.cz byl obsazený :-)

Předpokládám, že většina odkazů se kopíruje
Záleží na cílové skupině a na tom, jak dobře jsou adresy vymyšleny. Když budu chtít odkázat na určité místo, znám přesně adresu a vím, co tam je, nemusím tam chodit a je rychlejší ji napsat. Třeba na Wikipedii jde odkazovat naslepo, na JPW částečně také, to mi připadá velmi příjemné. Na úvodní stránky mnoha webů také není nutné chodit. Pak je rychlejší vyťukat www než celý protokol.

zda lidé dodržují podobu, na kterou web přesměrovává, nebo ctí vlastní konvenci, tj. všechno píší s/bez www (spíš bych tipoval tu vlastní konvenci)
A ta vlastní konvence bude většinou s www, protože tím pisatel zvětší šanci, že se z adresy stane prokliknutelný odkaz.


Reaguji na petrfoxe:
A protože Google hodnotí i rychlost načtení stránky, je SEO problém na světě
Proč by měl hodnotit i zdržení přesměrováním? Vždyť k tomu nemá absolutně žádný důvod, odkaz z výsledků hledání povede na cílovou adresu, uživatel vyhledávače nepřijde s tímto zpožděním do kontaktu.
Str4wberry
Profil
A ta vlastní konvence bude většinou s www, protože tím pisatel zvětší šanci, že se z adresy stane prokliknutelný odkaz.
To je ale otázka, zda uživatelé dbají na to, aby odkaz byl klikací. Tipoval bych, že pro drtivou většinu bude řešení nějakého automatického zklikatelnění to poslední.

A také to není argument pro/proti www. Pokud většina bude psát automaticky www, zklikatelní i odkazy na doménu, která se www zbavuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0