Autor Zpráva
Eddie07
Zdravím všechny. Byl bych vděčný, kdyby se se mnou někdo podělil o své vědomosti. Jak se poperou Seznam a Google s odkazem schovaným v javascriptu? Konkrétně - <a href="javascript:void(0);" onclick="window.open('http://nazevdomeny.cz');">text odkazu</a></p>. Je takový odkaz k něčemu? Přepošle linkjuice, má nějaký vliv ten anchor text nebo je ten odkaz celý k ničemu z hlediska SEO? (pomineme-li návštěvníky, kteří přes něj přišli). Díky za odpověď.
joe
Příště zkus více hledat.
margin
Profil *
Eddie07:
Obecně, takto napsaný "odkaz" je snad nejhorší verze, na jakou jde narazit. Neporadí s s tím vyhledávače, s výjimkou Google, a neporadí si s tím uživatelé, kteří nemají nebo blokují JavaScript a uživatelé, kteří blokují všechna vyskakovací okna. Vhodnější zápis je třebas:
<a href="stranka.html" onclick="return !window.open(this.href);">
Chamurappi
Reaguji na margina:
A nebo může rovnou použít atribut target (pokud na parametry okna nemá žádné extra požadavky).
Eddie07
Milý Joe, příště zkus více pochopit, že ne každý má tvé jazykové dovednosti a ne každý tazatel nezkoušel najít (neúspěšně) odpověď jinde. Takže jestli to správně chápu - Seznam ten odkaz v podstatě ignoruje a Google se přes něj dostane. Bere ho ale jako normální a href vč. textu odkazu? Tzn. teče tím link juice a má ten text nějaký vliv na výsledky v SERPu na klíčové slovo/frázi? Má tohle někdo odzkoušené? Jde mi čistě o "SEO efekt" takového odkazu.

Pardon všem :).. já samozřejmě děkuji za odpovědi! Vážně díky.
Cody
Eddie07:
Google je mnohem pokročilejší, každopádně bych se na to nespoléhal. Dost pochybuji, že bude přes takové odkazy předávat nějaké hodnocení. Tipuju, že to bude podobně jako s no-follow odkazy.
Chamurappi
Reaguji na Eddieho07:
Ty ten odkaz chceš používat s úmyslem, aby se nějaké hodnocení předávalo? Proč? Proč nepoužiješ obyčejný odkaz s atributem target?
Eddie07
Chamurappi:
Ne já ten odkaz nechci takhle použít. Odkázal na nás takto jeden klient a nedá si vymluvit, že je to prasárna. Takže jsem se chtěl jen ujistit, že to tak skutečně je. Cody: Děkuji za odpověď.
Cody
Eddie07:
Odkázal na nás takto jeden klient a nedá si vymluvit, že je to prasárna.

Za to se myslím můžu postavit. Pokud by klient byl erudovaný, tak bych tipoval, že s vámi chce trochu vyjebat. Ale spíše to bude nezkušenost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: