Autor Zpráva
Bara44
Profil *
Dobrý den,
ve Webmaster Tools je uveden web, který nejvíce odkazuje na naše stránky. Text odkazu je" katalog" a skutečně stránky odkazované z udané domény jsou katalog, respektive se jedná o katalog ve formátu pdf.
V tabulce ve Webmaster Tools je uveden pomocný odkaz.
Chtěla jsem se zeptat, jak je možné, že pokud projdu web, který nejvíce odkazuje na naše stránky, respektive přímo uvedenou stránku ve Webmaster Tools, nenaleznu odkaz na naše stránky. Všechny odkazy na katalogy vedou přímo na jejich web. Ani v Google Analytics není tato odkazující stránka uvedena.
Je možné, že jednoduše stáhli katalog z našeho webu ?
Nevím, zda je to srozumitelné.
Děkuji
Cody
Profil
Pokud někdo něco stáhne z vašeho webu, neměla byste o tom vědět?
Evice
Profil *
Cody:
Dobré ráno, ano, měla bych o tom vědět.
Pomůžete mi vysvětlit, o jaký odkaz se ve Webmaster Tools jedná ?
Děkuji
Cody
Profil
Pokud neznám dané weby, nemám přístup do Google Webmaster Tools byla by jakákoliv informace jen pouhým věštěním. Ne uhádnout to nedokážu, ale po analýze by bylo možné to odhadnout. ale přiznám se, že vašemu dotazu moc nerozumím.

Tvrdíte, že na vás nejvíce odkazuje web, který má umístěn na webu katalog ve formátu PDF a zdá se mi, že tvrdíte, že ten odkaz jde z toho PDF. Pak píšete, že ho nedokážete najít - jak tedy váte že je to odkaz z PDF?

Pak píšete že ten katalog, který na vás odkazuje někdo asi stáhl (smazal) z VAŠICH stránek.

Přiznám se, že v téhle situaci vůbec nechápu kde je problém který popisujete.

Zkuste položit otázku jinak, lépe, doplnit URL problematických webů a vložte screenshot z Google Webmaster Tools.
Bara44
Profil *
Dobrý den,

zkusím se vyjádřit lépe.
V Google Webmaster Tools webu pkservis.com je uvedena informace
Kdo odkazuje nejvíce: praktikloziska.cz
Stránky odkazované z domény praktikloziska.cz:
/data/web/upload/22_SKF/kluzna_pouzdra_SKF.pdf
/data/web/upload/64_katalogy_SKF/sady_lozisek_do_inline_brusli_a_skateboardu.pdf

Dále je zde informace, že praktikloziska.cz odkazuje na na cíl (v tomto případě výše uvedené stránky *.pdf odkazované z praktikloziska.cz) prostřednictvím tohoto pomocného odkazu http://praktikloziska.cz/admin/uploaded/file/SKF/kluzna pouzdra.pdf.

Otázka zní, proč nejvíce odkazů na naše stránky, tj. pkservis.com, vede z domény praktikloziska.cz, kde však přímý odkaz nemůžu najít ?

Díky moc a hezký den
LudekBrno
Profil
Nejsem u PC a na mobilu se to tězko hledá, ale je jisté, že tam ty odkazy musí být nebo alespoň donedávna byly. Google si je určitě nevymyslel.
Davex
Profil
Bara44:
Asi tam byly nějaké soubory s odkazy na pkservis.com, ale teď tam nejsou, takže časem zpětné odkazy z domény praktikloziska.cz zmizí i z Webmasters Tools. Přehled odkazů ve Webmasters Tools neodráží skutečný stav v daném okamžiku, ale má za ním zpoždění.
Cody
Profil
Jak napsali LudekBrno a Davex patrně tam dříve byli a už nejsou.
jenikkozak
Profil
Jak napsali LudekBrno, Davex a Cody, možná tam ty odkazy dříve skutečně byly. (Správně bych měl toto shrnutí napsat také až po třech dnech, ale asi bych na to zítra zapomněl.)
Je ale potřeba si uvědomit, že informaci o této odkazující stránce odesílá prohlížeč uživatele. A z hlediska bezpečnosti platí pravidlo, že na nic, co přichází od klienta, se nedá spoléhat. (Jakoukoliv informaci může zatajit nebo pozměnit. Ať už jde o formulářové prvky, výsledky činnosti JavaScriptu, cookies nebo informace o prohlížeči či operačním systému návštěvníka.) Je tedy možné, že tam ten odkaz ani nikdy nebyl.
Bara44
Profil *
Děkuji všem a hezký den
Yuhů
Profil
"pomocný odkaz" je hezký termín. Docela by mě zajímalo, jak je to v angličtině.

Jednou dávno jsem se s jedním googlerem bavil o tom, že když B zkopíruje text z A, že to je vlastně druh doporučení. Protože tím B vlastně říká, že když mu A stálo za to, aby ho zkopíroval (ukradl, chcete-li), tak tím vlastně doporučuje A, že je to dobrý zdroj. Z přesně stejného důvodu fungují odkazy jako kvalitní signál kvality: co je kvalitní, na to se hodně odkazuje.

Tak zřejmě tuhle myšlenku naimplementovali. Není vlastně důvod mezi těmi dvěma stavy rozlišovat. Pomocný odkaz je přitom termín, který vyjadřuje ukradení nebo zkopírování.

Takže ne, ten zkopírovaný dokument neodkazuje. Nijak. Ale Google to jako odkaz počítá. Zajímavé.

Teda doufám, že se nepletu.
Yuhů
Profil
Nebo ještě jinak. Spojili ty oba stejné obsahy do kanonické množiny a počítají jim odkazy dohromady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0