Autor Zpráva
tomas.ch
Profil *
Dobry den,
jaký má prosím diakritika vliv na tyto elementy z pohledu SEO?
title, meta description, keywords, img alt
děkuji
jenikkozak
Profil
Hodně podobný jako na text v odstavci. Bez diakritiky se to hůř čte.
Metatag keywords vyhledavače nezajímá.
LudekBrno
Profil
tomas.ch:
Vzhledem k tomu, že diakritika k češtině neoddělitelně patři, nemá smysl se na to ptát a je potřeba vyplnit popisek s diakritikou. Mě osobně by popisek u odkazu ve výsledcích vyhledávání bez diakritiky spolehlivě odradil. Nepovažoval bych web za seriózní.
Homer
Profil
Píšeme česky, tzn. s diakritikou.
pepperos
Profil
Problém s diakritikou měly vyhledávače možná někdy na začátku. Ale teď už tomu tak není. Někdy je problém v tom, že slovo bez diakritiky může mít několik významů a vyhledávač si nemusí vždy být jistý, jaký. To bych viděl jako jediný problém diakritiky, pokud se nepoužívá.
Takže používat a nebudou žádné problémy. :-)
LudekBrno
Profil
pepperos:
Vyhledávače sice problém s diakritikou nemají, ale může být výrazný rozdíl v pozici webu na frázi s diakritikou nebo bez. Vyhledávače to rozlišují.
Cody
Profil
LudekBrno:
Za mě - je pitomec by dělal web bez diakritiky jen kvůli SEO.
LudekBrno
Profil
Cody:
Samozřejmě souhlas :-)
Petr ZZZ
Profil
Za mě – jen pitomec by dělal český nebo slovenský web bez diakritiky.
Yuhů
Profil
S diakritikou se pracuje na úrovni rozkladu dotazu. Bez diakritiky jsou totiž převážně dotazy, texty stránek spíše méně. Při pochopení dotazu se potom oháčkovač rozhodně pro jednu oháčkovanou (nebo neoháčkovanou) variantu a tu potom hledá. Proto se liší výsledky na dotaz s a bez diakritiky, protože se může rozhodnout pro hledání různých slov (např. plaz x pláž). V dalším průběhu expanze se pak občas stane, že se v rozvoji objeví zase slovo odháčkované, ale ne vždy.

Z druhé strany tomu jde vstříc indexer, který, pokud vidí delší český text bez diakritiky (typicky některé posty v diskusích), tak si do slov ty háčky a čárky doplní. Tím pádem se dá říct, že hlediska vztahu autora webu a vyhledávače je dneska jedno, jestli autor píše s nebo bez diakritiky.
Pavel X
Profil *
pokud chceš naprosto otrávit čtenáře a znechutit uživatele českýho nebo slovenskýho Internetu tak piš bez diakritiky / bez háčků a čárek piš smsky a ne web
Petr ZZZ
Profil
A pokud chceš aspoň trochu otrávit a znechutit, tak piš aspoň bez interpunkce, že jo. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0