Autor Zpráva
giovanni
Profil
Zdravím všechny vespolek.
Registroval jsem svůj web do katalogů ve tvaru http://neco.cz
Teď jsem si všiml, že i když napíšu neco.cz, tak web najede v podobě www.neco.cz
1.dotaz - kde se dá toto upravit, aby to najíždělo na http://neco.cz

Mám samozřejmě obavu z duplicity a chci přesměrovat web na jednu či druhou podobu.
Chci se zeptat - je jedno, jestli to bude "www.neco cz" nebo "neco.cz"?
Hraje tady roli, že jsem optimalizoval na http://neco.cz a měl bych tedy přesměrovávat na "neco.cz"?
Přiznám se, že bych radši přesměroval vše na "www.neco.cz", ale mám strach, abych neztratil ranky a pozice, když jsem vše registroval na "neco.cz"
Hraje to roli?
Děkuji za radu.
Cody
Profil
V souboru .htaccess si nastavíte přesměrování z www varianty na tu bez www. Duplicita to sice je, ale pro vyhledávače to není problém. Horší je, že vám to bude tříštit hodnocení úvodní stránky.
giovanni
Profil
Velmi děkuji za radu.
V tom .htaccess - bude to stačit takto?

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.neco\.cz
RewriteRule (.*) http://neco.cz/$1 [R=301,L]

Je to tak správně?
Měl bych ještě něco nastavit ve Webmaster Tools - nebo to tak stačí?
Pak už se ta hodnocení tříštit nebudou?
Camo
Profil
giovanni:
Nemusíš sa stresovať. Nieje to duplicita. Ak sa automaticky presmeruje(kód 301) z jednej adresy na druhú, tak to vyhľadávač zistí a zaindexuje len tú druhú adresu. Takže je jedno či máš v katalógu adresu s www alebo bez.
giovanni
Profil
Ano, vypadalo to, že to bude v klidu.
Ale teď řeším neskutečnou pakárnu.
Když jsem tam dal do .htaccess ten kod - viz výše,
tak to zpočátku přesměrovávalo správně - z www.neco.cz na neco.cz


Jenže teď, zhruba po 20 minutách jsem s hrůzou zjistil, že když zadám www.neco.cz, tak se to přesměruje na prodejce domén www.jimmy.com !!!

Probůh, dokáže mi někdo poradit? Chápu, že www.neco.cz asi zmizelo, ale co s tím.
Díky za pomoc.
Camo
Profil
giovanni:
Mal si to nechať proste tak a nič do .htaccess nepridávať. Tvoj hosting to presmerovával zrejme automaticky na www. A to by žiadne duplicity nespôsobilo. A nechce sa mi to ani ďalej rozoberať, lebo vidím, že ani nevieš čo treba escapovať a čo nie.
Ak ťa zaujíma Mod Rewrite, tak začni študovať napr. tu: Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Jak zapnout modul mod_rewrite v Apache
alebo Něco málo o nastavení serveru
margin
Profil *
Pokud standardní postup nefunguje, doporučil bych poradit se s podporou hostingu.
pepperos
Profil
Jenom doplním: Když budou všechny odkazy chodit na adresu s www, ale ta se přesměruje na adresu bez www, ztrácíme tím trochu link juice. Jako u klasického přesměrování.
LudekBrno
Profil
pepperos:
Proč? Pokud je URL natvrdo a trvale přesměrovaná s kódem 301, nemá vyhledávač důvod, aby odkazům dával menší váhu. Zvlášť v případech přesměrování mezi www a bez www nebo naopak, což pro většinu běžných uživatelů internetu je totéž. Proč by měl vyhledávač oslabovat něco, co každý bere jako běžnou věc a dokonce přímo v GWT je možnost určit, která URL je správná. Ostatně u jednoho svého webu to tak mám, že www přesměrovávám na bez www a přitom většinu zpětných odkazů mám na verzi www.
Chamurappi
Profil
Reaguji na giovanniho:
Registroval jsem svůj web do katalogů“ … „ale mám strach, abych neztratil ranky a pozice, když jsem vše registroval na "neco.cz"
Vzhledem k pramalému významu registrace do katalogů jsi už stejně nejspíš ztratil to nejcennější — čas.
giovanni
Profil
Chlapi, díky za všechny vaše názory a rady. Nakonec jsem zjistil, že to bylo způsobené školáckou chybou. Mám ve jméně domény pomlčku a v .htaccess jsem dal omylem tečku.
No, roztržitost :-).
Ale už je to v okeju :-)
Yuhů
Profil
To zobrazení stránky prodejce domén je pravděpodobně zpracování chyby 500. Normální poctivej server vrací 500 internal sever error, přičemž překombinované hostingy si dělají reklamu i na chybovkách a matou tím lidi.

Pokud jde o variantu www a bez www, tak přeměrování bývá většinou úplně zbytečné. Správně naprogramovaný vyhledávač si obě adresy spojí do kanonické množiny. Podobně funguje například index.html na konci adresy. Taky není potřeba přesměrovávat ho na verzi končící lomítkem, protože rozumný vyhledávač si to zkanonizuje.
Camo
Profil
Yuhů:
Môžem sa spýtať, ktoré sú tie "zle naprogramované" vyhľadávače? Resp. Vy v Seznam.cz to máte takto odkedy? Však sme si to nevymysleli s tými adresami... Ako to teda teraz stojí?
Yuhů
Profil
"Špatně naprogramované vyhledávače" detailně neznám, ale můžou existovat. Různé naivní implementace tím můžou trpět. Formulaci "právně naprogramovaný vyhledávač" jsem použil, protože podmět vyhledávač ve smyslu "každý vyhledávač" by byl nevhodný. Tj. jenom slovíčkaření.

V Seznamu máme kanonizaci verze s www a index.html, index.php apod. snad úplně od začátku, tj. od roku 2005.
Camo
Profil
Yuhů:
Úprimne ja nechápem, ako to, že si nejaký vyhľadávač nedokáže spojiť dokopy tie dve formy. Fakt to nechápem, ale mám to zakódované v hlave, že je to tak.
A ten Google a pod. je na tom teraz ako?
Yuhů
Profil
Jak to dokáže? Když najde URL www_něco_cz, tak k z něho zkusí odebrat to www a pokud ten zbytek, tedy něco_cz už má, tak to neindexuje znovu, nýbrž to propojí do kanonické množiny a počítá s tím dál jako s jednou entitou. A naopak, pokud najde něco_cz, podívá se, jestli náhodou už nemá www_něco_cz. Když ne, tak to založí, když jo, tak to propojí. Pak už stačí porovnat obsahy, jestli se moc neliší. To je celá magie. Analogicky s index.html
Camo
Profil
Yuhů:
Veď ja som sa čudoval nad tým, že nedokážu, nie že nechápem ako to robíte. To je celkom logické...
Len stále neviem, ako je na tom ten Google alebo Zoznam.sk. Ty sa tým zaoberáš, tak prezraď už konečne, nech to nemusím zháňať kade-tade.
Yuhů
Profil
Google dělá něco hodně podobného, akorát oproti Seznam o dost víc porovnává obsah těch různých kanonizovaných URL. Pro Google je to normální kanonizační úloha, Seznam to dělá trochu víc pravidlově. Ale žádná poučka, která by měla stát v SEO učebnici, z toho neplyne.

Zoznam.sk je co? Aha, hm, musel jsem se podívat. Nějaký katalog? Ten tedy řešit nemusíme, to není vyhledávač.
Camo
Profil
Yuhů:
Tak ti ďakujem, za informácie, len jedno by som ešte rád vedel a síce, kde som to nabral....
pepperos
Profil
LudekBrno:
Asi nejlépe to vysvětlí video Matta Cuttse: http://www.youtube.com/watch?v=Filv4pP-1nw (řeč ve videu je o "PageRank dissipation")

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0