Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Zdravím,
prosím o radu. Jedná se o web http://pocitace.itshop24.cz/. Dlouhodobě (roky) jsme byli na první straně na kw "pc sestavy" a příbuzné a nyní se zdá, jakoby to z google totálně odešlo. Webmaster tools nic nehlásí. Divné je i to, že když vyhledám přímo itshop24 , tak ani na to nejsme první a navíc se tam zobrazuje url www.itshop24.cz, což tam nikdy nebylo a snad jsem na tenhle tvar nikdy neudělal link. Jinak třeba produkt, který máme jediní, také nezle dohledat, takže to vypadá na nějaký ban či co, ale jak řikám, webmaster tools nic. Jediné co mě napadlo, že nedávno jsme na webarealu přešli na nějaký premium provoz a v souvislosti s tím se tuším i přesouvala doména pod jiného registrátora, může to být tím? Nějaký nápad? Předem moc dík!
Webby
Profil
Když jste ten web na tu první stranu dostávali hromadou nerelevantních odkazů na pochybných webech, nedivte se. :)
Pavel Dumbrovský
Profil
Vážně pochybuji o tom, že nerelevantní zpětné odkazy z ničeho nic způsobily tak drastický propad, prakticky odstranění z výsledků. Jednak máme spoustu dobrých relevantních odkazů a zadruhé proč se tady pak ve výsledcích najednou objevuje www.itshop24.cz místo pocitace.itshop24.cz?
Str4wberry
Profil
Vážně pochybuji o tom, že nerelevantní zpětné odkazy z ničeho nic způsobily tak drastický propad

Ono to nemusí být tak, že by špatné odkazy způsobili propad, ale naopak tak, že odkazy, které zajišťovaly vysokou posici, vyhledávač začal považovat jako špatné (bezcenné).
Pavel Dumbrovský
Profil
Tomu já rozumím, ale v takovém případě je pochopitelný propad o pár stránek, ale prakticky vyřazení z indexu? Tomu nevěřím. Odkazů máme tolik a jsou tam i kvalitní, které by aspoň nějakou pozici udržet musely.
Cody
Profil
Proč tam máte dvojité přesměrování?

00:00:09.346  0.091  298  337  GET  301  Redirect to: http://pocitace.itshop24.cz/itshop24  http://www.itshop24.cz/
00:00:09.446  0.082  311  337  GET  301  Redirect to: /  http://pocitace.itshop24.cz/itshop24

Proč máte na stránce 36x frázi "PC sestavy" (over-optimization)?

27 968 odkazů na frázi "pc sestavy" z 41 domén?

Za mě bez hlubšího zkoumání je odpovědí Penguin update. To dvojité přesměrování navíc vyhledávač mate.
Pavel Dumbrovský
Profil
Cody:
Díky, se vším souhlasím.
Můžete mi prosím prozradit, jakým nástrojem jste zjistil to přesměrování?

Díky.
margin
Profil *
Pavel Dumbrovský:
Můžete mi prosím prozradit, jakým nástrojem jste zjistil to přesměrování?
Jde to zjistit jakýmkoliv nástrojem, který umožňuje prohlížet HTTP hlavičky, třeba Opera Dragonfly, Firegug... Online nástroj http://web-sniffer.net/
Cody
Profil
Pavel Dumbrovský:
Používám rozšíření HttpFox pro Firefox.
Pavel Dumbrovský
Profil
Ok díky. Jen pro jistotu, tady to přesměrování nesouvisí s DNS, ale jedná se buď o nastavení v .htaccess , nebo php header, že? Máme to totiž na webarealu a úpravy jsou velmi problematické..
Cody
Profil
Pavel Dumbrovský:
Ok díky. Jen pro jistotu, tady to přesměrování nesouvisí s DNS, ale jedná se buď o nastavení v .htaccess , nebo php header, že?

Většinou to tak bývá řeší se to pluginem v CMS, manuální úpravou .htaccess nebo php hlavičkou.
Yuhů
Profil
Za mě víc sázím na vypadnutí stránky z indexu kvůli tomu cyklickému redirectu.

Cody, pokud by to byl fakt tučňák, projevilo by se to tím, že by sesmahnul jedno jediné URL na všechny dotazy? To nezpochybňuju, prostě se ptám.
Pavel Dumbrovský
Profil
Yuhů:
Díky za názor, já si to myslím taky. Mám tam x dalších webů, kterým dělám stejnou "špatnou" odkazovou podporu a těm se nic nestalo. Takže s největší pravděpodobností to bude ten redirect.
Cody
Profil
Yuhů:
Cody, pokud by to byl fakt tučňák, projevilo by se to tím, že by sesmahnul jedno jediné URL na všechny dotazy? To nezpochybňuju, prostě se ptám.

Přiznám se, že nevím. Setkal jsem se s penalizací na fráze, ale nevím jestli to platí i na URL. Ten můj typ na tučňáka byl jen odhad bez hlubšího zkoumání. Takže se určitě můžu mýlit.
Pavel Dumbrovský
Profil
Prosím,
mohl by se někdo, kdo umí zacházet s tím nástrojem na zjištění přesměrování podívat, jestli už je to ok? Mělo by to být už opravené, díky moc!
Yuhů
Profil
Kdybyste nám napsal přesné URL, o kterém je řeč, tak bychom to kontrolování měli o mnoho jednodušší. Ale pokud se dívám na URL http://pocitace.itshop24.cz/ , tak to vypadá v pořádku.
Michal Novák SEOPC
Profil
Ahoj. Problémem by mohl být nepřirozený výskyt slovních spojení "pc sestavy" jedná se o velké procento z textu 90%. Web by mohl být "přeoptimalizován" na slovní spojení.
https://ahrefs.com/site-explorer/overview/subdomains/pocitace.itshop24.cz%252F Také ti klesá počet referenčních domén.
Yuhů
Profil
Michale, shledávám tvoje nápady slabými. URL http://pocitace.itshop24.cz/ chybí v indexu Googlu. Ani přeoptimalizování na nějakou frázi, ani pokles počtu odkazujících domén nezpůsobí zmizení URL z indexu. Přitom patičky, přeoptimalizace a jiné prasárny jsou na mnoha jiných stránkách toho webu, takže není důvod, aby Google vyhodil právě tuhle jednu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0