Autor Zpráva
Tanaris
Profil
Měl bych dotaz ohledně SEO optimalizace pro starý web stavební firmy. Řekněme, že chci pro web s dobrou návštěvností novou grafiku i s texty. Kompletně nový zdrojový kód, ve kterém, ale zůstanou klíčová slova textů jako na starém webu. Doména se nezmění. Jak je to potom se SEO? Web má vybudovaných spoustu kvalitních zpětných odkazů. Je třeba se registrovat znovu nebo staré odkazy i tak povedou na web se známou doménou?
margin
Profil *
Dobrý článek na tohle téma je http://blog.komart.cz/redesign-webu-a-seo/
Yuhů
Profil
Je potřeba zachovat staré adresy, tedy URL. Všechny důležité, na které vedou odkazy. Nebo nejlépe úplně všechny. Komu se podaří vybudovat nový obsah na starých adresách, vyhrál.

Pokud z nějakých důvodů nejde zachovat staré adresy (typicky tím důvodem je lennost nebo pýcha), tak je potřeba udělat přesměrování 301 z každé staré adresy na novou adresu, kde bude podobný obsah jako byl na té staré adrese. Je to sice horší řešení, ale pořád uspokojivé. Ranky a odkazy se časem přenesou na nové adresy.

Špatné řešení je postavit web na nových adresách a nic víc neřešit. Uživatelé dostanou 404ky. Odkazy v háji, ranky v háji.

Nejhorší možné řešení je přesměrovat všechny staré URL přes 301 na hlavní stránku nového webu. To už je lepší nechat tam ty 404ky.
Tanaris
Profil
Díky tohle mi dost věcí objasnilo. Obsah webu bude přibližně stejný jako ten starý, takže staré odkazy bude snadné zachovat.
jantichy@jantichy.cz
Profil *
Yuhů, mohl bys prosím podrobněji vysvětlit, proč paušální přesměrování starých URL na homepage je horší, než na starých URL nechat 404?
Chamurappi
Profil
Reaguji na jantichy@jantichy.cz:
Viz starší debata Místo 404 přesměrování na HP - má to nějaký význam pro SEO?
Tanaris
Profil
Ještě me napadla jedna věc co se týká stejných url. Soubory, které vytvářím já mají normálně příponu php a tak se mi zobrazí i v prohlížeči. Ale na tom starém webu, který předtím dělal někdo jiný je normálně url www.neco.cz nebo www.neco.cz/dalsineco bez jakychkoliv přípon. Je to sice hloupý dotaz, ale jak to udělat at se mi v adrese při načtení stránky nezobrazí přípona?
Petr ZZZ
Profil
Tanaris:
Sám s tím zkušenost dosud nemám, ale předpokládám, že ti pomůže tohle: Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Stránky s adresou bez koncovky
Zdeny
Profil
Petr ZZZ:
Tanaris:
Sám s tím zkušenost dosud nemám, ale předpokládám, že ti pomůže tohle: Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Stránky s adresou bez koncovky

Otázka trochu mimo, když nemusím řešit, že sem tam příponu neměl a teď bych měl. Ale obecně, když příponu odstraním, k čemu je to lepší (pouze lepší zapamatování adresy webu) nebo jak na tu adresu nahlíží vyhledávače?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Zdenyho:
„Otázka trochu mimo...“
Ano. Příště prosím založ na nesouvisející dotaz nové vlákno. — Adresy bez koncovek jsou lepší, protože koncovka nikoho nezajímá a bez ní jsou kratší, snadněji zapamatovatelné, lépe sdělitelné po telefonu a tak podobně. Vyhledávačům je to (asi) jedno (pomineme-li nepřímé efekty jako třeba větší pravděpodobnost vzniku přirozeného odkazu díky hezčí adrese).

(Já to na svém webu nemám, protože jsem líný přemlouvat hosting, aby mi povolil soubor .htaccess a protože když jsem se stránkami začínal, neměl jsem o nějakém .htaccess či mod_rewrite ani tušení.) (Mám jen jeden web a pro nikoho jiného jsem dosud žádný web nedělal.)
Yuhů
Profil
jantichy@jantichy.cz:
Yuhů, mohl bys prosím podrobněji vysvětlit, proč paušální přesměrování starých URL na homepage je horší, než na starých URL nechat 404?

Mohl bych, ale na dostatečně podrobnou odpověď už jdu zrovna moc spát. Zajímá-li tě to, založ na to nové téma.
zuziOKO
Profil *
Prosím o radu, čeká mě redesign stránek (Obsahově jich je méně než 400) jedná se o HTML stránky, které potřebuji převést do Wordpressu. Změna url bude z puvodni nazev.cz/W/.... na --> nazev.cz/.... bude to stejná doména!
Jenže html stránky žádný .htaccess nemají a WP ho mít bude ale svůj... jak provedu přesměrování když v adresáři smí být jen jeden .htaccess? To musím napsat 301 přesměrování do meta každé html stránky???
Nebo jsem úplně mimo?
Díky!!!
Str4wberry
Profil
WordPress nemá svůj .htaccess. Ten má webový server. Přesměrování můžete přidat do .htaccessu v hlavní složce i v podsložce W.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0