Autor Zpráva
MZF
Profil
Zdravím,

vytvářím weby za použití responsivního designu a mám drobný problém se zobrazením obrázku stránky u výsledu vyhledávání, viz např u webu www.autopatie.cz - http://search.seznam.cz/?q=autopatie&aq=-1&oq=auto&sourceid=szn-HP&thru=

Obrázek webu je totiž v rozlišení pro mobily, ale já bych jej chtěl pro desktopovou verzi.

Usuzuji, že seznam bot web pro tyto obrázky fotí v nižším rozlišení, a proto se zobrazuje mobilní verze.

Jde botovi nějak říct, aby zobrazoval verzi pro desktopy (s rozlišením 960px a výše)?
Yuhů
Profil
První úkol je zjištění user-agenta seznamího screenshotátora. Je to nějaké Gecko, ale z hlavy nevím, jak se hlásí. Zjistíte ho tak, že praštíte odkaz do přidávacího formuláře http://search.seznam.cz/pridej-stranku (ano, do přidávacího, má víc funkcí). Do několika minut by měl přijít screenshotátor. Z logu pak uvidíte user-agenta. Pokud se to povede, tak sem hoďte výsledek, ať to ostatní nemusejí dělat.

No a potom stačí odladit tu verzi, aby tomuto user-agentovi vracela nemobilní web. Případně, pokud se to bude chovat i potom divně, mi nareportovat bug, ideálně mailem.

Když se ale dívám na ten web autopatie.cz , tak mi přijde, že se to chová správně. Screenshotátor má nastavenou nějakou šířku, která je tuším 800px, na kterou se snaží fotit, pokud se mu stránka vejde do této šířky. Je to kvůli tomu, že většina screenshotů pak vypadá lépe. V případě autopatie.cz to asi způsobí, že zmizí fotka Čechovského a to krásné pozadí s laboratorním sklem. Třeba by stačilo to trochu lépe opodmínkovat.
Jan Tvrdík
Profil
Podle napoveda.seznam.cz/cz/seznambot.html by se Screenshotátor měl hlásit jako
Mozilla/5.0 (compatible; Seznam screenshot-generator 2.0; +http://fulltext.sblog.cz/screenshot/)
Yuhů
Profil
Jů, kluci a holky z týmu administrátorů fulltextu s tou nápovědou odvádějí poslední dobou skvělou práci. Vůbec mě nenapadlo to tam hledat. Stejně si to ale ještě prubnu pohledem do logu (mojí prací totiž není důvěřovat, ale prověřovat).
MZF
Profil
Díky za osvětlení situace Yuhů a Honzo.

No a potom stačí odladit tu verzi, aby tomuto user-agentovi vracela nemobilní web.
- Můžete mi prosím dát odkaz na nějaký článek, tutoriál či návod, který se tímto zabývá (klidně v aj). Myslím, že Vám rozumím, ale moje technické znalosti v tomto případě nestačí. Děkuji.
Str4wberry
Profil
Tak jsem o tom své poznatky napsal. :–)
Yuhů
Profil
Str4wberry:
Promiň, ale sepsal jsi tak akorát způsob, jak udělat cloaking pro screenshotátor. Pokud admini fulltextu nějak přijdou na to, že podstrkáváš screenshotátoru obrázek, který se zásadně liší od podoby stránky (a časem se může lišit zásadně), tak to je BAN jak víno, tramtarára cililink, poslední zhasne.
Str4wberry
Profil
Reakce na Yuhůa:
Nikoliv, sepsal jsem způsob pro content negotiation. Pokud to někdo použije ke cloakingu, tak ano, to je dobrá připomínka. U obrázku by se skutečně mohlo ne úplně obtížně stát, že se časem bude z nedbalosti výrazně lišit.
Cody
Profil
Nešlo by to vyřešit tímto? http://napoveda.seznam.cz/cz/hlavni-obrazek.html
Yuhů
Profil
Cody, nešlo. Hlavní obrázek (previewimage) se uplatňuje jenom v několika spíše výjimečných situacích. V případě normální stránky pouze při hledání přes operátor site:.
pepperos
Profil
Yuhů: V jakých situacích? Myslel jsem, že u normálních stránek někdy i normálně. To je dost omezené...
Jan Tvrdík
Profil
pepperos:
Máš je stručně popsané na úplném začátku napoveda.seznam.cz/cz/hlavni-obrazek.html:
u výsledků hledání v encyklopedii, u encyklopedických upoutávek a u zpravodajských upoutávek. Kromě toho se zobrazují také při použití operátoru site.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0