Autor Zpráva
Tanaris
Profil
Zajímalo by mě jaký má vliv hloubka zanoření elementů pro SEO optimalizaci. Vím, že důležité jsou h1 nadpisy co nejvíce k začátku stránky (samozřejmě taky description a title). Chtěl bych vědět jaké má vliv na SEO obalové elementy, které používám ve svém kódu. Jestli se nepočítají jako zanoření a nemají na nadpisy a texty vliv. Posílám ukázku kódu.

<body>

 <section id="obal"> 
 
 <section id="vnitrni_obal"> 
 
 <header> 
 
 <h1 id="logo">
 <span> Vodo-topo-kanalizace - Zeros s.r.o - Stavby, Služby, Servis</span>
 </h1>  <!-- Odkaz zpět na hlavní stránku -->
 
 <h2>
  <img src="../pictures/grafika_pro_zahlavi/vodo-topo_kanalizace.png" alt="vodo-topo_kanalizace.png, 664kB" title="vodo-topo_kanalizace">
  </h2>   <!-- Header obrázek pro danou službu -->
 
 </header> 
   
  
 <section id="sekce_informace_o_sluzbe"> <!-- sekce s textem o službě -->
 
 <nav id="jazykova_navigace">
  
  <ul>
  
  <li id="odkaz_na_hlavni_stranku"><a href="hlavni.html">Hlavní stránka</a></li>
  <li id="Vlajka_CZ"><span>Vlajka Czech</span></li>
  <li id="Vlajka_EN"><span>Vlajka EN</span></li>
  
  </ul>
  
  </nav> 
 
 
 <article id="popis_sluzby"> <!-- popis sluzby -->
 
 <h2>
 Vodo-topo-kanalizace    
 </h2>
 
 <p>
  Poskytujeme kompletní služby a servis v o Poskytujeme kompletní služby a servis v oboru kanalizací.
 </p>      
 
 </article>  <!-- konec popis sluzby --> 
preca1
Profil
Zdravim,
SEO optimalizace se neříká.
Význam (ať už pozitivní nebo negativní) to podle mě má nulovej.
Doporučuji tento článek o zbytečnosti SEOmatů. Případně pohledej ve zdejší diskusi a najdeš další zajímavé diskuse o SEO.
Marek Prokop
Profil
Vyhledavač může použít strukturu HTML kódu pro blokovou aj. analýzu stránky. Z logické struktury by mohl např. lépe poznat, který nadpis patří ke kterému textu, a naopak, kdyby byla struktura nelogická, mohl by se splést.
Yuhů
Profil
Tanarisi, kdybys programoval svůj vyhledávač, ty bys z hloubky zanoření usuzoval něco, co by mělo vliv na vyhledávání?
Tanaris
Profil
To ne. Když se, ale čím dál víc dostávám do problematiky tvorby webu tak mi dochází, že je to složitější než na první pohled a napadají mě věci jako tohle.
LudekBrno
Profil
Tanaris:
Řekl bych, že ono je to naopak spíš jednodušší, než na první pohled :-) A proč? Snahou vyhledávače je nabízet výsledky, které co nejvíce odpovídají tomu, co uživatel hledá. A k tomu vede jediná cesta, přibližovat inteligenci vyhledávačů uvažování lidí. Jednoduše řečeno, vyhledávač se musí snažit posuzovat kvalitu webu pokud možno stejným způsobem, jako ji posuzuje návštěvník. Tedy kvalitní obsah a dobrá navigace po webu. Potom už jen stačí se zeptat, zohledňuje běžný návštěvník nějakého webu, jestli je v html kódu umístěno menu, titulky, nadpisy a další tagy před textem, v textu nebo až za ním? Ne, ani omylem, protože 99,99% návštěvníků se nebude dívat na zdrojový kód stránky, ale čistě jen na to, jak stránka vypadá a funguje na obrazovce jako celek. Neexistuje tedy žádný rozumný důvod, proč by měl strukturu kódu posuzovat vyhledávač. Vyhledávači stačí, když v kódu pozná, co k čemu patří a víc ho nezajímá, stejně jako normálního návštěvníka webu. Není potřeba v tom hledat žádné záludnosti, prostě piš web co nejsrozumitelněji pro lidi a vyhledávače to ocení také.
Marek Prokop
Profil
LudekBrno:
Neexistuje tedy žádný rozumný důvod, proč by měl strukturu kódu posuzovat vyhledávač. Vyhledávači stačí, když v kódu pozná, co k čemu patří

A jak, prosím, vyhledavač bez analýzy zdrojového kódu pozná, co k čemu patří? Např. teď jsem z úvodní stránky Novinek.cz zkopíroval tento souvislý text:

„Šperky za milión korun ukradli v noci na 9. dubna lupiči ze zlatnictví v centru Prahy. Dvojici údajných pachatelů policie dopadla... V troskách zřícené osmipodlažní budovy vypukl požár, jsou tam ještě živí.“

Co myslíte, je relevantní pro dotaz [požár ve zlatnictví]? Pozná to vyhledavač poté, co ho normalizuje (tj. převede velká písmena na malá a odstraní interpunkci)?
LudekBrno
Profil
Marek Prokop:
Ne, nemyslel jsem to tak, že by vyhledávač vůbec neanalyzoval zdrojový kód. Naopak ho analyzovat musí, aby měl představu jak stránka vypadá. Chtěl jsem říct to, že by neměl rozlišovat, jestli je v kódu umístěno menu, titulky a další věci před nebo za textem atd. Jelikož je to jedno z pohledu návštěvníka, mělo by to být jedo i z pohledu vyhledávače. Otázka samozřejmě je, aby se v kódu vyznal. Ale myslím, že dnes už by to problém být neměl.
pepperos
Profil
Asi bych informace, které spolu souvisí, držel pohromadě. Když je na výběr, důležitější bych dal výše.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0