Autor Zpráva
Jirin
Profil
Setkal jsem se s nemilou věcí, která se mi děje (asi) jen u Google, Seznam to zatím chápe dobře.

Jde o to, mám hlavní web, na každé stránce mám odkaz na přepnutí na mobilní verzi, a abych se dostal vždy na stránku, z které jsem se přepl (mobilní web má stejné adresy, jen má před vším m.) tak adresa má tvar example.com/switch-version/version/desktop/ret/m.example.com. Tato adresa je pak zpracována tak, že vezme podívá se zda ta adresa je v té verzi a přesměruje, smaozřejmě 301.

Očekával bych, že zkrátka bude díky tomu cílová adresa v indexu, jenže ejhle je tam ta adresa switch-version/... . Titulek, description a to vše má převzaté v pořádku, ale adresa tam svítí tahle nepěkná. Proč takhle Google blbne?
Marek Prokop
Profil
Proč se tak děje v tomto konkrétním případě těžko říct, ale obecně je to poměrně normální chování -- v Googlu v případě přesměrování nikdy nemáte 100% kontrolu, jakou adresu zobrazí ve výsledcích. V každém případě ale indexuje tu cílovou.

Zvažte, zda to opravdu musíte dělat tak složitě a zda přesměrování nejde odstranit.
Jirin
Profil
Děkuji za reakci. Mě jde hlavně o to, zda nehrozí duplicita, když je tam pod dvěma adresami. Sice když dám hledat přímo podle title, tak mi vyjede pouze ta adresa správná. Nicméně přes inurl: ji v Google vyhledám a taky vidím v GWT, že přes ty adresy chodí lidé.

Přesměrování tam mám, protože kontroluji po kliku, zda tam je ta stránka, na kterou přesměrovávám opravdu k dispozici, když není, tak abych ho přesměroval na homepage. A ještě nastavuji cookie, aby se příště dostal na tu mobilní/desktopovou. Bohužel lepší řešení mě nenapadlo. Jedině řešit to tak, že tam dám přímo tu mobilní verzi a za ní dam ?do-redirect ci podobně, nicméně otazník se může pak také objevit ve vyhledáči, ale aspoň by tam nebyla tak ošklivá adresa, ostatně takhle nějak to má třeba lupa. Pak mě napadlo, zakázat /switch-version/ v robots.txt, ale to je celkem škoda "zrušit si odkaz". Případně si rád vyslechnu, nějakou lepší metodu, co byste doporučil, jak správně přepnout na mobilní/desktop verzi.
Yuhů
Profil
Jestli chceš konkrétní radu, poskytni prosím konkrétní příklady funkčních URL. Jinak se zdá, že jde o nějaké zákulisí googlí kanonizace. Občas opravdu vybere z kanonické množiny adresu, že člověk nevěří. Ale mají to udělané chytře. Většinou nakonec dokážu rozkódovat, co se tam děje a nakonec i přijdu na to, že to mají logicky.

Jirin:
Mě jde hlavně o to, zda nehrozí duplicita
To asi ne. Tohle divné chování je většinou důsledek úspěšně provedené kanonizace, nikoli odvržené duplicity.
Jirin
Profil
Díky za reakci. Bohužel konkrétní url nemohu uvést, jedná se o klientský web a není idelní jej "rozmazávat".

Pravděpodobně zvolím nakonec tu metodu alá lupa.cz ?do=redirect. Sice problém tolik nevyřeším ale bude v SERpu alespoň lépe vypadající a kratší adresa, než při současné verzi.
Yuhů
Profil
Obecně ale není dobré cizí chybu (v tomto případě googlí) řešit nějakým přidaným hackem. Doporučuji logiku držet tak jednoduchou, jak to vůbec jde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0