Autor Zpráva
Memonix
Profil *
Ahoj, napíši do vyhledávače : google.sk a napíši hledaný výraz. Google automaticky ignoruje to, že jsem napsal sk ale mluví ke mě jednak česky, podstrkává mi české reklamy a také výsledek vyhledávání je jiný jako u člověka, který vyhledává reálně ze Slovenska. To je google vážně tak praštěný, že když někdo, kdo žije v Česku IPečkem a zadá sk koncovku, že je patrně Slovákem žijícím v ČR nebo vývojářem, který chce vidět resulty u našich sousedů? Chci se zeptat, jestli existuje nějaké nastavení google či tools, kde si nastavím, aby se ke mě google choval podle domény země a ne podle jeho automatického blaf systému? Hledám na tuhle otázku odpoved snad všude na internetu, psal sem do googlu ale nikdo mi nenapsal nic kloudného. Pokud máte nějaký relevantní tip řešící popsaný problém budu mega giga rád..
MyShare
Profil
nazdar Memonix
Skúšal si v prehliadači v nastaveniach nastaviť domovskú stránku? na požadovanú?
A ešte kam si písal to google.sk do googla či do prehliadača kam patrí http://... ?
Joker
Profil
Memonix:
také výsledek vyhledávání je jiný jako u člověka, který vyhledává reálně ze Slovenska
Nejsem sice odborník přes vyhledávače, ale v pár vláknech se tu rozebíralo, že ta personalizace je hlubší než na úrovni jednotlivých států, takže „výsledky vyhledávání pro uživatele ze Slovenska“ mohou záviset na tom pro jakého uživatele odkud konkrétně ze Slovenska, čili různí uživatelé ze Slovenska mohou dostat různé výsledky hledání.
Plaváček
Profil
Memonix:

A tady ses podíval? Google parametry v URL. Výsledky hledání lze do určité míry řídit parametry v URL.
Memonix
Profil *
Plaváček:
Tuhle reakci jsem obdržel od google. V každém případě, tady jsou pěkně u sebe, dík. Pomůže ale jak píše Joker, bude v tom více proměnných, aby člověk dostal nějaké totožné výsledky..
Plaváček
Profil
Memonix:

U Google ale nikdy nedostaneš totožné výsledky. Má to logiku a je nutné se s tím smířit.
JanJanuska
Profil
Obvykle vyhľadávam v SK, CZ a EN jazyku a použiteľnosť Google je v tomto ohľade tristná. Jazyk sa nastavuje podľa nastavenia prehliadača, IP a cookies, resp. podľa vyhľadávania v minulosti.

Takže paradoxne, niekedy ak navštívim Google.sk, vyhľadávanie je v češtine. Alebo Google.com sa presmerováva na Google.cz. Niekedy sa na úvodnej stránke zobrazí napr: Google.cz offered in: čeština. Potom stačí kliknúť na ten odkaz. Inokedy treba použiť parameter hl (http://www.google.com?hl=en) -> ale to môže vracať trochu iné výsledky.

Akonáhle je nastavený jazyk, je možné nastaviť aj polohu v danej krajine - kliknutím na "vyhledávací nástroje" -> "hledat v blízkosti..."
Marek Prokop
Profil
http://www.google.sk/preferences#languages

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0