Autor Zpráva
Jakub Loskot
Profil
Dobrý den,
chtěl bych reagovat na dotazy lidí v diskusích a pokud to pravidla serverů dovolí, tak i vložit odkaz na svůj web. Existují ještě další weby jako http://www.poradte.cz/ a http://www.odpovedi.cz/? A hlavně, má to smysl? Zdá se mi, že by se to mělo líbit jak uživatelům, tak vyhledávačům. Uživatel dostane odpověď + i odkaz na místo, kde je vše popsáno do detailu. Vyhledávač zase vidí originálně (neduplicitně) psané texty a odkaz obklopen textem k tématu.
Je to tak nebo to vidím moc růžově?
Str4wberry
Profil
Růžovost trochu kazí fakt, že odkazy jsou (na obou odkázaných webech a dost možná i na jiných diskusích*) vylepšovány pomocí rel=nofollow. Pro vyhledávač to tedy nebude normální odkaz. Pravděpodobně takovým odkazem ale přivedete návštěvníky na svůj web.

Samozřejmě je otázka, jako váhu vyhledávače přisoudí odkazu s nofollow

*) Ani tato není výjimkou.
Jan Tvrdík
Profil
Nedávno se o nofollow odkazech rozepsal Martin Kolčaba.
jenikkozak
Profil
Při čtení výše odkázaného článku jsem si vzpomněl na jiný. Oba jsou vystavěné na stejném (pochybném) argumentu: Nikdo nedokáže opak, z toho vyplývá, že je to přesně takto.
- Občas se říká, že Google k Wikipedii přistupuje jinak než k malým webům. (Nemusí to však být pravda.) Ve výsledcích vyhledávání ji zvýhodňuje na fráze, které jsou na ní zpracovány mizerně. Proč by kvůli ní měl ohýbat pravidlo s rel="nofollow" pro celý internet, když pro ni může vytvořit výjimku?
- Nejprve je Google inteligentní (dokáže určit hodnotu nofollow odkazů), o pár odstavců níže ale rychle zhloupnul a nedokáže rozpoznat komentáře či diskuse na webu. Skutečně by bylo pro Google tak obtížné si rel="nofollow" u potenciálně nebezpečných částí webů domyslet?
- V závěru se autor ptá: „A mimochodem, všimli jste si, že všechny odkazy v tomto článku jsou nofollow? Ne? A proč by si toho měly všímat vyhledávače?“ A všimli jste si, že ta stránka používá metatagy description a robots, <link>y next, prev a canonical a soubor robots.txt? Jistě že ne. Ty informace totiž pro člověka vůbec nejsou určené. To ale vůbec neznamená, že je robot nedokáže použít.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0