Autor Zpráva
woric18
Profil
".. zaobíral se tu již někdo touto otázkou?"

Představ si čistě teoretický, vymýšlíte fiktivní osobnost "Inženýr DX z oboru Stavebnictví". Aktivně propagující nějaké téma, pěstujete PR této osobnosti jako profík. Nákup zpětných linku z webu PR9 a PR10, bez přímého odkazů na nějaký podnik, jen blog nebo článek v novinách. Text je autorský a dublován na profilu profesora, s komentářem pro reálnost. Články se publikuji všude kde to jen lze. Mnoho jazykových mutací. - jediná spojitost s články je specifické jméno, ojedinělé

Po půl roce zaprodá duši, zapíše svoje specifické jméno na stránky podniku XYZZZ, (za tuto dobu už bylo za indexováno 100 000 článku a miliony retweetu, repostu, google šeptand atd...).
Podnik je z tématického okruhu "Inženýra DX" bytové doplňky (něco na úplném konci a s malou tématickou latencí), ve svém profilu nahlásí že je zaměstnanec u XYZZZ a odkáže se na svůj profil, zajímá mě zda se přenese hodnota PageRanku Doktora XZ na podnik XYZZZ? Spojitostí je jen specifické jméno! A možná vymyšlené patentní číslo nebo jiné specifické a unikátní vodítko
Bude mít rázem po nástupu web Firmy XYZZZ nějakou zvýšenou hodnotu?


Studoval jsem knížky základy content marketingu alist a tak mě napadlo, proč ne fiktivní osobnost když je internet plný spammeru a fiktivních siteway´s které jsou tak popularní u High1 podniku
Marek Prokop
Profil
Bude-li pan DX opravdu populární, pak se jeho jméno nekontrolovaně dostane na mnoho webů. Doufám, že to na Vaši otázku odpovídá.
anonymní
Profil *
Otázkou je jestli je možný přenést hodnotu nepřímo, tedy jenom zmíněním jména (bez odkazu), a tedy nepřímou souvislostí. Obor ve kterém firma XYZ běží je choulostiví k medializaci, může ji poškodit, protože klient je především informovaná a trpí zjevně nedůvěrou. Jak se propaguje finančně konzultační spol. na internetu, kromě šeptandy?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0