Autor Zpráva
Fujrer
Profil *
Lze v Analytics měřit kliknutí na odkaz který nikam neukazuje: href="#" např. nějakou onClick událostí? Ten odkaz aktivuje jquery slider, který odkrývá reference. Potřeboval bych vědět, jestli na to návštěvníci klikají.
ninja
Profil
Ano, nejlépe k tomu využitje Události (Events):

<a href="#" onClick="_gaq.push(['_trackEvent', 'Slider', 'Posun', 'Vlevo']);">&laquo;</a>
Fujrer
Profil *
Děkuji.

Teď bych to potřeboval vtělit do scriptu, on totiž ten link spouštějící slider se vypisuje do stránky javasriptem:

$('.toggle').prev().append(' <a href="#" class="toggleLink">'+showText+'</a>');

když ten onClick kód vložím za ten class="toggleLink", tak je to chybná syntaxe... Asi bude problém s těmi apostrofy? JS neznám... Samozřejmě by se to dalo řešit nějakým jiným sliderem, když ale tento jsem hledal tak dlouho a funguje i v nejstarších IEčkách...
Fujrer
Profil *
No, tak to nebylo nakonec tak těžké ani pro mě... :) onClick="_gaq.push([\'_trackEvent\', \'Slider\', \'Posun\', \'Vlevo\']);"
marcus33cz
Profil
Předpokládám, že tohle bude někdo řešit i v nové verzi GA ("Universal Analytics"). Je tam trochu změna a není to patrné z jejich dokumentace.

Například původní skript:
_gaq.push(['_trackPageview', '/click']);
Se teď zapíše jako:
ga('send', 'pageview', '/click');

Obdobně i ostatní.
Fujrer
Profil *
No, a ještě by se hodilo to zkompletovat i pro starší anayltics než pro které poskytl řešení Ninja, protože mě to v Events bohužel nic neukazuje, GA kód který ten web používá je ještě:

try {
var pageTracker = _gat._getTracker("UA-XXXXXX-X");
pageTracker._trackPageview();

tedy bez těchto qaq.pushů:

var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-XXXXXX-X']);
_gaq.push(['_trackPageview']);

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0