Autor Zpráva
neregistrovaný
Profil *
Dobrý den,
jak velký vliv má prosím doména na výsledky vyhledávání? Je rozdíl v tom, jestli budu mít doménu typu wz.cz nebo jen cz? Řeším to proto, protože nevím, jestli se mi vyplatí investice do vlastní domény nebo ne.

Děkuji
8vm8
Profil
Pokud zaregistruješ doménu typu neco.wz.cz, tak ji roboti zaindexují pomaleji než placenou doménu neco.cz. Zaindexování můžeš zrychlit, pokud ji robotům podstrčíš.
jenikkozak
Profil
neregistrovaný:
Když se pokazí hosting wz.cz, o doménu 3. řádu přijdete nebo v lepším případě budete muset řešit přesměrování jinam, což vyhledavač neocení. Pokud budete mít „koupenou“ doménu 2. řádu, můžete u nevyhovujícího poskytovatele hostingu v podstatě kdykoliv sbalit kufry a za pár hodin jedete na jiném v podstatě s minimálním výpadkem. Už jako taková pojistka těch 14 Kč za měsíc (na kolik Vás asi .cz doména vyjde) nejspíš stojí.
Doména druhého řádu se bude snáze propagovat - jednodušeji se píše, diktuje i pamatuje. Na vážně míněných projektech vypadá věrohodněji.
Další výhodou je to, že propagací domény zvýrazňujete sami sebe (dokud o doménu nepřijdete), tato investice je daleko cennější než ušetřených 160 Kč za rok.
Jak Váš projekt poroste, jednoho dne budete muset doménu 3. řádu opustit. Zatímco doména 2. řádu poroste spolu s Vaším úspěchem.
neregistrovaný
Profil *
No a jde to i v případě webgardenu, když si u nich koupím doménu druhého řádu, tak ji potom použít i jinde (když budu chtít změnit hosting a web třeba postavit na wordpressu nebo něčem podobným). Nebo mají tu doménu nějak na sebe vázanou a není to u nich možné?

Děkuji
Jiří Polášek
Profil
Podívej se na podmínky webgardenu. Obecně by ses měl stát vlastníkem domény a jako takový si pak s doménou můžeš dělat co chceš, včetně samozřejmě nasměrování na jakýkoli jiný hosting. Pokud tam tedy nevymysleli nějakou kličku, tak v tom problém není.
Osobně bych však doporučoval zřídit si účet učet přímo u registrátora, tam zaregistrovat doménu a jsi naprosto nezávislý. Musíš pak nastavit DNS záznamy, takže je to kapánek technicky obtížnější, ale stojí to za to.
Martin Kolčaba
Profil
8vm8:
Pokud zaregistruješ doménu typu neco.wz.cz, tak ji roboti zaindexují pomaleji než placenou doménu neco.cz.
to není pravda.

neregistrovaný:
rozdíl z technického pohledu v tom není. To co psal jenikkozak jsou ale relevantní argumenty pro volbu domény druhého řádu. Pokud to se svým webem myslíte vážně, ty dvě stovky obětujte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0