Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
V souvislosti s dotazem vedle jsem si zkusil vygůglit jednu svou stránku se střevlíkem, na které mám dva odborné pojmy zvýrazněné a opatřené atributem title s vysvětlivkou, ale přinejmenším Google stránku na pojmy uvedené pouze v tom atributu nenajde. To je věc dlouho známá, žádné překvapení. Jenže on tu stránku nenajde ani na pojmy v normálně viditelném textu (Hochgebirge, Carabus).

Skoro to vypadá, jako kdyby vyhodnocoval poměr běžně viditelného textu a textu v atributu title a pokud je ho celkově málo a v atributu hodně, nemá stránku rád. Paradoxně ji ovšem zatlouká jen při hledání obrázků, zatímco při hledání textu ji najde.

Ještě mě napadá , zda ji nechápe jako duplicitní s jinými stránkami o jiných druzích Carabů, ale tam je shoda jen v rodovém jménu (dobře, ještě ve jménu autora stránky); jinak jsou stránky rozdílné a Google je taky najde. Stránka s tímto střevlíkem je minimálně čtyři roky stará a ze stránek o střevlících jediná, kterou neguje. Také ostatní stránky webu mi, pokud vím, nachází i umísťuje dobře.

Máte někdo podobnou zkušenost nebo můžete k tomu něco říct? Může atribut title v SEO škodit?
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Může atribut title v SEO škodit?
Vsadím boty že ne.

Když se někdo snaží pomocí title (neúspěšně) manipulovat s výsledky vyhledavače, udělal by to úplně jinak než ty. Penalizace nedává smysl. Problém může spíš být v tom, že vyhledavač tvé stránce nepřikládá velkou důležitost, protože na ni vede málo odkazů.
Jiří Polášek
Profil
Petr ZZZ:
„Může atribut title v SEO škodit?“

Google říká, že ne :-)

http://www.slideshare.net/arsalanseo/google-one-page-seo-guide-17348178
Jiří Polášek
Profil
omlouvám se, vyjádřil jsem se k trochu jiné situaci (obrázky vs title vs alt)
JanJanuska
Profil
Petr ZZZ:
Atribút title nemôže uškodiť. Ako si sám naznačil, Google ho ignoruje.

Problém s indexáciou obrázkov bude niekde inde. Stránka http://www.zabra.at/zabra_00000017.html, obsahuje na začiatku zdrojového kódu (ešte pred definíciou doctype), znaky "ÿþ". Tie má na svedomí zrejme kódovanie UTF-16, litte-endian. Testovací roboti kvôli tomu nedokázali spracovať HTML a odignorovali odkazy na stránke, vrátane obrázkov.
Rovnaký problém môže mať aj GoogleBot.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0