Autor Zpráva
Viktor 36
Profil
Ahojte,

Potreboval by som poradiť. Už som to tu dosť prešiel a čítal som veľa o SEO aj na iných stránkach. Zatiaľ som ale nezistil, či je vhodné mať URL adresy ako na mojom webe.

Môj web má adresy ... http://www.vksoft.eu/index.php?id=nazov-stranky ... Mám tam síce parameter ID, ale nepoužívam tam iba číslo stránky, ale celý jej názov napr. index.php?id=webdesign Na všetkých weboch sa píše, že nie sú vhodné takéto linky, ale vždy tam ide o to, že v tom ID je číslo (čiže užívateľ nevie, čo je to vlastne za stránka). Ja tam mám text, tak neviem, či to je problém, alebo nie.

Chcel by som, aby mal môj web čo najlepšie SEO. Mal by som si prerobiť URL na http://www.vksoft.eu/nazov-stranky, alebo by to mohlo ostať aj takto?
Trejpa
Profil
Viktor 36:
Tři zásady pro tvorbu dobrých SEO URL
Viktor 36
Profil
Trejpa:
No, tu sa píše o tom, že užívateľ nepotrebuje vidieť moje ID-čka ... Správne, ale je tam nemám čísla, ja tam mám text, ktorý každú stránku presne vystihuje.
Kubo2
Profil
Viktor 36:
Kľudne to môžeš nechať aj takto, vyhľadávačom na url adresách záleží úplne najmenej, teda aspoň čo ja viem. Na seo ti to určite nijak neuškodí, ale ani nepridá.
Str4wberry
Profil
Na seo ti to určite nijak neuškodí, ale ani nepridá.

No, minimálně ze začátku to nejspíš uškodí, kvůli změně již zavedených adres.
Viktor 36
Profil
Str4wberry:
On myslel, že to neuškodí, keď nechám URL http://www.vksoft.eu/index.php?id=nazov-stranky

Uvedomujem si, že keby som teraz všetky adresy menil, tak by mi to problémy spôsobilo, a preto sa snažím zistiť, či je nutné ich meniť.
Str4wberry
Profil
Aha, no, URL example.com/neco nejspíš je lepší než example.com/index.php?id=neco. Výstižná URL bez zbytečného balastu může zvýšit proklikovost (ve výsledcích hledání nebo pokud se jen tak pohodí do textu stránky). Samozřejmě je otázka, co by případná změna URL a řádné přesměrování adres starých udělalo.
Viktor 36
Profil
No ... Keď tak nad tým teraz rozmýšľam, tak ja tam mám vďaka tým ?id=nieco urobené aj dynamické <title> </title>, kde mám pre každú stránku iný titulok. Okrem toho som tam teraz vďaka tým ID urobil aj peknú Error 404 stránku, ktorá sa zobrazí, keď neexistuje index.php?id=stranka. Kvôli môjmu serveru som to cez .htaccess urobiť nemohol. A tiež mi tie ID zabezpečujú, že nemusím do každej stránky vkladať Menu. Stačí mi to vložiť do súboru index.php ... Takže to asi radšej nechám tak, ako to mám teraz. Aj tak ďakujem za rady.

Pravdepodobne by som to vedel jednoducho celé prerobiť aj na example.com/nieco, ale nebolo by to také jednoduché. Keby aj bolo, tak by trvalo dlho, kým by som to urobil na všetkých stránkach. Na stránke mám aj tak sitemap.xml, kde mám všetky stránky, tak to vyhľadávače indexujú aj v tejto forme.
Str4wberry
Profil
(To všechno není s .htaccess problém (pro PHP se víceméně nic nemění), akorát je nutné všude změnit odkazy a udělat to přesměrování.)
Viktor 36
Profil
Str4wberry:
No, to možno skúsim. Ďakujem za pomoc :)


Vyskúšal som to a funguje to... Teraz by ma zaujímalo, či je dobré urobiť to tak, aby fungovali stránky www.example.com/nieco a zároveň aj www.example.com/nieco/

Keď nemám nechať funkčné obe varianty, tak ktorú si vybrať? S lomítkom na konci, alebo bez neho? Všimol som si, že niektoré CMS tam majú na konci lomítko a pri zadaní bez neho, sa to presmeruje na stránku s lomítkom. Je to najlepšia voľba?
Kubo2
Profil
Z môjho pohľadu asi presmeruj na verziu bez lomítka, pretože lomítkom končia skutočné adresáre, to čo máš ty, teda /nieco, nie je skutočný adresár.
Viktor 36
Profil
Ďakujem za rady. Už sa mi to podarilo vyriešiť podľa mojich predstáv :) Je s tým veľa práce, ale dá sa to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0