Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Dobrý deň,

narazil som na jeden problém s Googlom. Na mojom webe mám v menu sekciu články. Doteraz bol na tejto stránke iba výpis jednotlivých článkov s odkazmi a Google všetky články bezchybne a pravidelne indexoval. Pred niekoľkými dňami som stránku s výpisom článkov trochu prerobil a články sa rozhodol zoskupiť do kategórií. Na "rázcestníku" v sekcii články mám teraz iba odkazy na jednotlivé kategórie a až po kliknutí na kategóriu sa zobrazí zoznam článkov. Google zaindexoval novú podobu "rázcestníku", ale nie stránky, na ktorých sú zoradené články ani nové texty, ktoré som pridal po tejto zmene. Chcel by som sa spýtať, kde som spravil chybu a ako ju odstrániť. Napadlo mi aj niekoľko "laických" riešení:

1. Jednotlivé kategórie sa nenachádzajú v menu. Na to, aby som sa dostal na konkrétny článok musím urobiť na stránke urobiť 3 kliky (pred zmenou stačili 2). Môžem pridaním kategórií do menu spraviť články ľahšie prístupné pre vyhľadávače alebo na tomto faktore nezáleží?

2. Google sa (mylne) domnieva, že jednotlivé stránky s rozdelenými článkami podľa kategórie sú duplicitné. Túto možnosť by som ale vylúčil, neindexuje totiž ani jednu z týchto stránok.

Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
jenikkozak
Profil
lionel messi:
Môžem pridaním kategórií do menu spraviť články ľahšie prístupné pre vyhľadávače alebo na tomto faktore nezáleží?
Asi ano. Tři kliknutí může být moc i pro člověka.

Google sa (mylne) domnieva, že jednotlivé stránky s rozdelenými článkami podľa kategórie sú duplicitné. Túto možnosť by som ale vylúčil, neindexuje totiž ani jednu z týchto stránok.
Podle čeho jsi zjistil, že je Google považuje za duplicitu? Pokud duplicitní být nemají, zařiď, aby nebyly.

Pred niekoľkými dňami som stránku s výpisom článkov trochu prerobil
Třeba Google neměl dostatek času na to, aby změnu zaznamenal.

Lépe bude možné poradit, když přidáš odkaz na svůj web.
lionel messi
Profil
jenikkozak:
Podle čeho jsi zjistil, že je Google považuje za duplicitu?
Nezistil, je to len moja (na 99% mylná) domnienka.

Třeba Google neměl dostatek času na to, aby změnu zaznamenal.
Ťažko povedať, ale "rázcestník" už indexuje po novom, navyše inokedy mi vždy po pár dňoch novú stránku zaindexoval v pohode.

Ešte som nad tým trochu rozmýšľal a rozhodol som sa vytvoriť Sitemapu (so všetkými URL) - doteraz som na webe žiadnu nemal. Môžem upozorniť Google na pridanie novej stránky aj týmto spôsobom?
jenikkozak
Profil
lionel messi:
Nezistil, je to len moja (na 99% mylná) domnienka.
Mohu se mýlit, když napíšu, že se mýlíš v tom, že se Google mýlí.

Ťažko povedať, ale "rázcestník" už indexuje po novom, navyše inokedy mi vždy po pár dňoch novú stránku zaindexoval v pohode.
Pokud nejde o dlouhodobou záležitost, asi bych počkal a nějakými závěry. Před změnou jsi měl ale počítat s tím, že těm článkům vezmeš možná nejdůležitější odkaz, který na ně vedl.

Môžem upozorniť Google na pridanie novej stránky aj týmto spôsobom?
Zakázáno to není. Ale jestli to bude mít nějaký nezanedbatelný efekt, ti tu asi nikdo nedokáže říct.
lionel messi
Profil
jenikkozak:
Jestli to bude mít nějaký nezanedbatelný efekt, ti tu asi nikdo nedokáže říct.

Vyskúšal som sitemapu a naozaj to bolo iba nepatrné zlepšenie, indexovanie stále nebolo nejaké skvelé, tak som prerobil menu a všetko funguje k mojej spokojnosti. Vďaka za radu!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0