Autor Zpráva
beraniste
Profil
Dobrý den,

mám drobný problém a nevím si s tím rady. Mám několik webů, adresy na všechny uvádět nebudu. Témata jsou různá a teď stejný problém řeším i u svého eshopu ČasKrmení.cz Problém tkví v tom, že ať dělám, co dělám, po roce a půl mám docela rozumné pozice na seznamu, ale otřesné na Googlu. Na googlu prakticky nejsem do padesátého místa. Nevím, zda mám nějakou penalizaci, nevíte kde to zjistit? A vůbec, nevíte, co je špatně, když u Seznamu problém nemám? Žádný umělý linkbuilding jsem nedělal, texty se snažím psát originální, ale samozřejmě kvůli času začínám kopírováním od dodavatelů. Fakt nevím.

Děkuji za radu, M.
ninja
Profil
A co vám říká Google Webmaster Tools?
LudekBrno
Profil
beraniste:
Já mám v podobné situaci dva weby, na Seznamu oba na prvních pozicích,na google docela vzadu. U sebe jsem si příčinou celkem jistý, nepříliš dobrá skladba zpětných odkazů. A myslím, že u vás to bude podobné, protože google je na toto docela citlivý. Odkud berete zpětné odkazy?
Davex
Profil
beraniste:
Nevím, co je to rozumná pozice. Náhodně vybraná „sušená vepřová kost“ je na druhém místě hledání a „kleště na exkrementy“ na první pozici. O penalizaci se tedy nejedná.
beraniste
Profil
No, na konkrétní produkty je pravda, že na google vyjíždím, ale na obecnější slova vůbec. Do padesátky se nechytám a na seznamu jsem i na obecná slova na první či druhé straně. Třeba na "konzervy" jsem na Seznamu první, na granule jsem jednou na první straně, podruhé na druhé a tak je to se vším. U googlu bez šance.
Já mám dlouhodobé podezření, že to je tím, kolik do Seznamu sypu peněz, ale kdo ví. Skladba odkazů dle množství a váhy seřazena postupně: soc. sítě, diskuze, blogy, vybrané katalogy, pr, qr weby, mikrostránky
Martin Kolčaba
Profil
beraniste:
Na googlu prakticky nejsem do padesátého místa.
co to znamená? Na jaké dotazy a s jakými stránkami nejste do padesátého místa? EDIT: aha, odeslali jsme příspěvky asi 20 vteřin po sobě. :)
patlal
Profil
Nevadí vyheldávačům, že je text v nadpisech <h2> a neni v odstavcich <p>?
jenikkozak
Profil
patlal:
Spíš ne než ano. Samozřejmě je blbost si myslet, že si tím stránka nějak pomůže. (Tím, že se všechny texty narvou do nadpisů.)
beraniste
Profil
nevím, prostě nevím
LudekBrno
Profil
beraniste:
Opakuji dotaz, odkud máte zpětné odkazy? To je u Google zásadní věc. Já třeba do Seznamu nedávám ani korunu a do Google ano, přesto mám 1. pozici na Seznamu a na Google kolem 20. Zřejmě je pro Seznam důležitější kvalitní obsah, naopak Google vyžaduje kvalitnější zpětné odkazy.
beraniste
Profil
Všude možně, snažím se maximálně diverzifikovat ... viz. majestic seo
Davex
Profil
beraniste:
viz. majestic seo
€39.99 (Excluding VAT) Monthly
Za analýzu tvého e-shopu platit nehodlám.

K čemu je vlastně dobré být mezi prvními na obecné slovo jako „konzervy“ a kterou stránku e-shopu by měl vyhledávač nabídnout? Jaký předpokládáš u takového dotazu proklik a konverzi?
LudekBrno
Profil
beraniste:
Vážně, majestic SEO většina lidí nemá zaplaceno, takže jeho doporučením zrovna neodpovídáš na položenou otázku. Není třeba psát konkrétně, odkud máš zpětné odkazy, ale stačí typ serverů, kde ty odkazy bereš (jestli to jsou katalogy, diskuzní fóra, tzv. PR články atd.). Nicméně jsem si téměř jistý, že to bude problém právě v "kvalitě" zpětných odkazů. Seznam na to tak moc nehraje, ale Google čím dál víc.
Plaváček
Profil
LudekBrno:

Postačí neplacená verze OpenSiteExplorer, která ukáže zajímavý odkazový profil.

beraniste:

Jakým způsobem myslíš, že by ti mohl pomoci (nefunkční) odkaz třeba z této podivné stránky http://susene-veprove-usi-pro-psy.netter.cz/? Nebo z této nesmyslné "SEO patičky" m icrodesign.cz/cs/sluzby-a-produkty/seo/?. Případně z tohoto prapodivného webu http://www.urlwebu.cz/e-shopy-c-10-p-143.html? Kolik návštěvníků ti přišlo odtud http://www.wkatalog.cz/e-shopy-c-10-p-165.html?

Nemáš v profilu prakticky jediný zpětný odkaz, který by stál za řeč. Za patnáct minut jsem poznal, že tvůj způsob budování zpětných odkazů je založen na oblafnutí vyhledávačů. Jak dlouho myslíš, že bude trvat odhalení nedůvěryhodného odkazového schématu chytrým algoritmům?

P.S. Koukám, že m i c r o d e s i g n je tu zakázané slovo. Tihle borci ti dělají SEO?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0