Autor Zpráva
spenciii
Profil
Dobrý den,

založil jsem FB stránku, abych zvýšil povědomost o mém webu prostřednictvím FaceBooku a chtěl bych nyní navýšit i počet likes mé Facebook stránky, mohl by mi někdo poradit jak toho levně docílit, existuje několik firem, které tvrdí, že FB likes navýší, máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
A mohl by mi někdo poradit jak ty likes navyšují a zda je to vůbec efektivní?

Děkuji
Hando
Profil
Dobrý den.

Pokud se nepletu, FB sám nabízí možnost "Propagovat", samozřejmě je placená.
Osobně nevím, k čemu je to dobré, pokud se nějak uměle navýší počet "lajků", nemusí to nic vypovídat o sledovanosti stránky už jen díky tomu, že se dá vypnout zobrazovaní té které stránky na zdi uživatele.

Já osobně používám v prohlížeči Ghostery plugin, právě abych se od takových všudypřítomných boxů s "líbí se mi" apod. zbavil. Navíc co je FB do toho, na které stránky lezu...
spenciii
Profil
[#2] Hando Děkuji za reakci a stále žádám i ostatní o jejich zkušenosti, či názor.


[#2] Hando Ano nabízí, ale narazil jsem na firmy, které tvrdí, že udělají totéž a levněji a tak se ptám zde - na názor odborníků, nebo těch co s takovýmito firmami (příp. živnostníky) mají zkušenost.
ninja
Profil
Nabídněte za like něco, co uživatelé ocení. Radu, slevu, dárek, nástroj, návod, tip, doporučení, atd.
spenciii
Profil
[#4] ninja Děkuji za radu.
Marek Prokop
Profil
Tak základní otázka asi je, proč ten počet fanoušků chcete zvýšit. Dokud to nevíte, nemá smysl se o to snažit.
spenciii
Profil
[#6] Chci zvýšit počet pravidelných návštěvníků mého webu
Marek Prokop
Profil
[#7] Pak asi bude nejlepší získávat fanoušky přímo na tom webu -- nabídnout jeho návštěvníkům , že se přes facebookovou stránku dozvědí o novinkách, které na webu zveřejníte.
spenciii
Profil
[#8] Marek Prokop Děkuji za názor
Pindruše
Profil *
Marek Prokop:
Chci zvýšit počet pravidelných návštěvníků mého webu
A jak počet lajků zvýší počet návštěvníků? Ptám se protože FB nemám a tu všudypřítomnou honbu za lajky pořád nechápu
LudekBrno
Profil
Pindruše:
Ano, může zvýšit. Protože když někdo klikne "lajk" na nějakém webu, tak se odkaz na ten web zobrazí všem jeho přátelům. A když někdo z těch přátel taky "lajkne", zobrazí se odkaz zase jeho okruhu přátel, který je jiný, než u toho prvního. A tak pořád dál, čím víc "lajků", tím víc cizích lidí vidí odkaz na web. A nejsem si jistý, jestli náhodou třeba i google neprochází veřejné "zdi". lidí na FB a nedává nějakou váhu i webům, které mají odkazy na "zdi" mnoha lidí. Bylo by to docela logické.
IdemeNaHavaj
Profil
LudekBrno:
A čo keď niekto (ako ja) máme nastavené že sa nič na nástenku nepridá
shaggy
Profil
IdemeNaHavaj:
Povolenie pridávania na wall (timeline) nemá nič spoločné s tým, že sa ostatným zobrazí, keď "lajkneš" stránku.
Joker
Profil
IdemeNaHavaj:
A čo keď niekto (ako ja) máme nastavené že sa nič na nástenku nepridá
Nevím, jestli se něco takového dá vůbec paušálně nastavit.
Navíc pokud u nějaké stránky nechci vidět její příspěvky a nechci ani o té stránce informovat někoho dalšího, nevidím vůbec důvod, proč si tu stránku přidávat.

I pokud se přátelé fanouška nedozvědí o stránce přímo, pořád uvidí jednak obsah, který ten dotyčný ze stránky sám nasdílí a jednak jim podle mě čas od času přijde nějaký příspěvek stránky z titulu toho, že někdo z jejich přátel je fanouškem.

A krom toho blokování ve výchozím nastavení se ty informace přátelům zveřejňují a blokovat to bude jen malá část lidí, takže provozovatel stránky se tím prakticky nemusí zabývat. Jestli třeba na 100 fanoušků jich 2, 5 nebo 8 bude tu informaci bude skrývat, na principu to nic nemění.
shaggy
Profil
Joker:
Nevím, jestli se něco takového dá vůbec paušálně nastavit.
V nastaveniach si vieš nastaviť, či na svoju timeline môžeš prispievať iba ty, alebo aj ostatní (napr. či ti tam môžu písať blahoželania k narodeninám a pod.). Ak však like-neš stránku, tak sa ti to nepridá priamo na timeline, ale tvojim kamarátom sa to ukáže.
Zatiaľ som neprišiel na spôsob, ako nezobraziť, že si dal like stránke a známym sa to ukazuje vždy (keďže vyvíjam FB aplikácie a často robím like/unlike, tak by sa mi to hodilo).
LudekBrno
Profil
IdemeNaHavaj:
Tak tomu se to logicky nezobrazí. Já to taky mám u některých lidí, kteři pořád něco "lajkují", taky vypnuté. Ale standardní stav je zapnuto a většina lidí to má zapnuté.
aDAm
Profil
LudekBrno:
v tom případě ale potřebujete lajky od "živých" lidí což musíte budovat jinak. To co firmy nabízí na umělé navýšení lajku je ve většině případů lajkování pomocí fiktnivních účtů, počet like se sice zvedne ale dopad to má nulový.
JardaB
Profil
Propagací přímo na FB dáte něco kolem 5 kč/like, asi se to mění dle nějakého algoritmu. Pokusně jsem si zaplatil 3000 LIKE/ 4000 CZK u jedné nejmenované firmy. Dodali do týdne a nyní když napíšu příspěvek, je tento potenciál znát. Bylo to bez cílení, tedy efekt není až takový. Měl jsem nabídku jiné firmy z cílením, kde bych ale za 3000 LIKE dal 9000 kč.
Nyní když napíšu příspěvek, vidí ho rázem 1200 - 1800 lidí, pro mě vhodnější než otravovat lidi e-mailem.
Pokud jde o fiktivní účty, tak myslím, že v tomto množství moc nehrozí. Dle mě je údaj FB o počtu shlédnutí založen na přímém zobrazení. Tedy pokud se někdo na FB nepřihlásí, což u fiktivního účtu předpokládám, není zahrnuto do statistiky shlédnutí.
aDAm
Profil
a konverze? Nebo ti jen stačí že se "zobrazi" ?
JardaB
Profil
cca 7% více objednávek v den publikace příspěvku, naprosto spokojen, páč to pokrylo částku za zisk LIKE, tedy návratnost do týdne. I kdyby to nebylo postupně k ničemu, min. jsem to zkusil.
LudekBrno
Profil
aDAm:
Tak to samozřejmě, samotný "lajk" od robota je k ničemu.
aDAm
Profil
LudekBrno:
nejde tak o lajk robota, ale spíš těch useru co za to lajkovani dostanou nějaké drobné, proto si založí fake učet pod kterým lajkujou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0