« 1 2 »
Autor Zpráva
Friscoooo
Profil *
Co myslíte že je lepší např:


hotelpraha

NEBO

hotel-praha

je to pouze příklad, zajímá mě jestli je lepší psát dvě slova v názvu domény dohromady, nebo s pomlčkou. Co je lepší pro vyhledávače?

Moderátor Chamurappi: Titulek „Název domény z hlediska SEO.“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Davex
Profil
Pro vyhledávače je to jedno.
mlasevic
Profil
Souhlas - pro vyhledávače je to jedno.
Pro uživatele je přijatelnější varianta bez pomlčky, nicméně z preventivních důvodů (pokud jde o hodně frekventovaný web), tak u svých klientů doporučuji registrovat víceslovnou variantu i s pomlčkami.
Zabráníš tím tomu, aby si variantu se stejnými slovy, ale s pomlčkami nezaregistroval někdo jiný a nezačal na tom parazitovat.
_es
Profil
mlasevic:
pro vyhledávače je to jedno.
Pre rôzne vyhľadávače to môže byť rôzne: Lze část jednoslovné domény považovat za klíčové slovo?
Amunak
Profil
Podle mě ideální řešení je používat jednu verzi (s pomlčkou) a přesměrovávat tu druhou (bez pomlčky). Proč? Když se odkaz někde objeví, varianta s pomlčkou je čitelnější. Je větší šance, že si to ten, kdo to přečte, zapamatuje. Mít obě verze je vhodné už proto, že se vyhnete parazitům, kteří by vám druhou doménu mohli zabrat a mít na ní vlastní obsah. Výhoda je taky v tom, že uživatel nemusí moc přemýšlet která doména je správná - jednu tam napíše, a nikdy nebude špatně. Verze bez pomlčky se zase lépe (rychleji) dá napsat.
Martin Kolčaba
Profil
kolik vyhledávačů u vás nakoupí / registruje si pokoj / cokoli? Vyhledávačům je to fuk. Co se pomlček v doméně týká, Amunak to napsal pěkně.

Co se dalších věcí ohledně výběru domény týká, zajímat by vás mělo, co na to řeknou lidé - kolik takových hotelů-praha už je? Jak se v tom mají vyznat?

Dovolím si odkázat na svůj článek Jak vybrat vhodnou doménu, snad pomůže.
pepperos
Profil
Určitě bez pomlčky. Ale můžeš koupit i tu s pomlčkou a tu na tu bezpomlčkovou odkázat. Vyhledávači je to v tomto případě jedno. Ale návštěvníkům ne. Kolik lidí ani tu pomlčku neumí najít na klávesnici. :-) Jinak kromě Martinova článku se můžeš podívat i na náš o výběru vhodné domény. Třeba pomocí něho najdeš i nějakou lepší doménu, nejen obsahující obecná klíčová slova.
jenikkozak
Profil
pepperos:
Určitě bez pomlčky.
Dokaž.
Cody
Profil
Bez pomlčky, protože bude lépe zamapatovatelná, ale jak píše pepperos. Pro SEO je to jedno, ale je dobré mít obě varianaty přesměrované.
Petr ZZZ
Profil
Na aspekt konkurence upozornil už mlasevic [#3] – já se snad s někým vsadím, kolik odborníků to tu ještě zpapouškuje. ;-)

Cody:
Bez pomlčky, protože bude lépe zamapatovatelná
Tak pokud se bavíme o příkladu z úvodního dotazu, tak mezi variantami hotelpraha a hotel-praha nevidím ohledně zapamatovatelnosti rozdíl.

„je dobré mít obě varianaty přesměrované“
Řekl bych, že je lepší přesměrovat jen jednu. :-)
Cody
Profil
Petr ZZZ:
Na aspekt konkurence upozornil už mlasevic [#3] – já se snad s někým vsadím, kolik odborníků to tu ještě zpapouškuje. ;-)

Tvůj cit pro věcnou diskusi a sociální cítění jsou velmi silné.

Tak pokud se bavíme o příkladu z úvodního dotazu, tak mezi variantami hotelpraha a hotel-praha nevidím ohledně zapamatovatelnosti rozdíl.
No vidíš a lidé většinou ano, není krásné, jak jsme různí?:-) Je to způsobené tím, že když tam dáš jakýkoliv znak, tak to může být matoucí a lidé nebudou vědět co mezitím bylo. Mezera? Pomlčka? Lomítko? Proto je lepší jim to nekomplikovat a dát to prostě bez jakýchkoliv znaků.

„je dobré mít obě varianaty přesměrované“
Řekl bych, že je lepší přesměrovat jen jednu. :-)
Ano, chyba je na mé straně.
Petr ZZZ
Profil
Cody:
Proto je lepší jim to nekomplikovat a dát to prostě bez jakýchkoliv znaků.

Zní to hezky a jistě na to budou nějaké studie, nicméně neznám ani jejich výsledky, natož jejich metodiku, a selský rozum mi říká, že zde nestojí v konkurenci „nějaký znak mezi tím“ a „psáno dohromady“, nýbrž „teď nevím, co mezí tím bylo – mezera, pomlčka, lomítko, vůbec nic nebo tečka?“ Jinak řečeno – i to „psáno dohromady“ si lidi musí pamatovat.

Jádro problému je tedy víceslovnost jako taková. Otázka psaní dohromady nebo s nějakým znakem mezi tím je druhořadá a má buď řešení, které zde naznačil mlasevic (registrovat obě varianty a pochopitelně jednu z nich na tu druhou přesměrovat), nebo dosáhnout takového stupně známosti, že každý bude tu správnou variantu znát.

Takový Facebook se sice píše bez pomlčky, ale za svůj úspěch vděčí faktorům, které s tím souvisí pramálo, a psát ho s pomlčkou by bylo podobně divné jako kdybychom psali s pomlčkou ohňo-stroj. Otázka pomlčky ve spojení hotel-praha.cz se s tím nedá srovnávat.

Můj dojem je ten, že diskuse okolo pomlčky v doménách není objektivní, nýbrž tendenční a mínkotvorná ( jenikkozak to řekl jedním slovem), a kdyby lidi orientující se na SEO dělali se stejnou vervou reklamu řešením s pomlčkou, prosadila by se pomlčka. Ostatně ještě zdaleka není pozdě a z jazykového hlediska působí „hotel-praha“ s pomlčkou lépe. :-)
Cody
Profil
Takže, postupně.

Reakci jenikkozak, přesněji „Dokaž.“ považuji osobně za dost mimo. Průkaznost jakýchkoliv tvrdých experimentů v online marketingu, kde hraji roli tak obrovské množství vlivů, je myslím nemožná. Obecně bychom potřebovali laboratorní prostředí a to nemáme. Pokaždé budou vstupní podmínky jiné. Proto mi mi to vyštěknutí Dokaž přijde spíše jako trolling než cokoliv věcného s přínosem k diskusi.

Nicméně souhlasím, že při dostatečně silné marketingu a PR je jedno kterou doménu zvolíme. Ale pokud já volím doménu, vždy volím tu bez pomlčky. Vysvětlil jsme i proč. Což je asi to, na co se Friscoooo ptal. Nic víc k tomu asi dodávat netřeba.
Petr ZZZ
Profil
Cody, a pepperosovourčitě bez pomlčky“ jako „vyštěknutí“ nehodnotíš? :-) (Když teda i ty se domníváš, že průkaznost jakýchkoliv tvrdých experimentů v online marketingu je nemožná.)
jenikkozak
Profil
Opatrně, Cody, předpokládám, že se nesnažíš zpochybňovat své působení nejen zde na diskusi. :-)
Pepperovo: „Určitě bez pomlčky,“ jsem bral jako odpověď na otázku: „Co je lepší pro vyhledávače?“ Pokud na takovou otázku odpovídáte, měli byste buď být schopni obecnou platnost tvrzení dokázat (živou ukázkou, odkazem na autoritu v oboru, doplněním věrohodných informací), nebo odpověď jasně označit jako vlastní názor. Tímto způsobem mohou vznikat mýty, proti kterým pak sám „bojuješ“.

Toto téma se tu na diskusi probíralo mockrát. A nevšiml jsem si, že by někdo kromě peppera na něj takto odvážně odpověděl.
quatzael
Profil
Petr ZZZ:
Takový Facebook se sice píše bez pomlčky, ale za svůj úspěch vděčí faktorům, které s tím souvisí pramálo
Psát Facebook s pomlčkou je nesmysl už sám osobně. Název Facebook vznikl, aby evokoval v Americe velmi populární yearbook, který se píše prakticky vždy dohromady.

pepperos, Cody:
Je to způsobené tím, že když tam dáš jakýkoliv znak, tak to může být matoucí a lidé nebudou vědět co mezitím bylo. Mezera? Pomlčka? Lomítko? Proto je lepší jim to nekomplikovat a dát to prostě bez jakýchkoliv znaků.

Psát pomlčku mezi slovy u dvouslovných domén je dnes již natolik zažitá věc, že s se určitě nikdo nemusí bát toho, že by si lidé pletli pomlčku s lomítkem nebo mezerou. Navíc lomítka a mezery ani do názvů domén strkat nejde, a to je taky většině lidí známo.

Případně kdyby něco takového napsali, tak by jim vyhledávač stejně vyjel stránku, kterou hledali..

Pokud mám mluvit za sebe tak jednoznačně preferuju dvouslovný domény s pomlčkou. Někde je možná lepší psát to bez pomlčky (hlavně v případech kdy je první slovo předložka nebo jsou obě slova příliš krátká nebo se výrazně liší délkou).

Hodně důležité je vybrat ta správná slova do názvu domény, když už tedy nestačí jen jedno.

Doména s pomlčkou se vizuálně daleko lépe pamatuje, protože hned lze vidět, ze kterých slov se skládá. A v dnešní době už prakticky nikdo nevypisuje název celé domény, protože funguje automatické dokončování, takže pamatovat si jestli se tam píše pomlčka nebo ne je už trochu i zbytečný.
Petr ZZZ
Profil
quatzael:
Psát pomlčku mezi slovy u dvouslovných domén je dnes již natolik zažitá věc, že s se určitě nikdo nemusí bát toho, že by si lidé pletli pomlčku s lomítkem nebo mezerou. Navíc lomítka a mezery ani do názvů domén strkat nejde, a to je taky většině lidí známo.

V doméně samotné sice lomítko ani mezera být nemůže, ale mysli na to, že běžný čtenář nedělá moc rozdíl mezi doménou a zbytkem adresy. V adrese jako celku jsou lomítka (a tečky) vždy, mezera může být přinejmenším v názvech souborů a ty soubory lze dát třeba na web. Když si vezmeš třeba Yuhůovy subdomény na doméně rovnou.cz, tak máš před sebou přesně to, o čem píše Cody: Hrome, píše se to kreta-rovnou.cz nebo kreta.rovnou.cz?

(Asi bych se nezlobil, kdybys mě citoval tak, aby nevznikal mylný dojem o smyslu mého textu – nic jiného, než že psát Facebook s pomlčkou by bylo divné, nepíšu.)
quatzael
Profil
Petr ZZZ:
(Asi bych se nezlobil, kdybys mě citoval tak, aby nevznikal mylný dojem o smyslu mého textu – nic jiného, než že psát Facebook s pomlčkou by bylo divné, nepíšu.)

Sorry, ale psal jsi tam tohle: "ale za svůj úspěch vděčí faktorům, které s tím souvisí pramálo".
To vyznělo jako, že přidávat pomlčku do dómeny už samo osobě zlepší vizáž domény. O tom tohle vlákno ale přeci není. Jde o to, jestli použít pomlčku u dvoslovných názvů domén, ne jestli za každou cenu rozdělovat jednoslovnou doménu (např. www.ohnostroj.cz) na dvě slova jen proto, aby jsi svůj název domény obohatil o pomlčku.
Jinak řečeno, facebook i ohnostroj jsou oboje jednoslovný názvy domény, takže dávat do nich pomlčku je už z principu nesmysl.

Hrome, píše se to kreta-rovnou.cz nebo kreta.rovnou.cz?
A tohle myslím, že je taky trochu mimo hlavní problém. Přece v případě kreta.rovnou.cz, jde o subdoménu, přičemž název domény je pořád rovnou.cz. Nechci bejt zase šťoura a kritizovat Yuhůovy stránky, ale tohle je podle mě špatnej přístup k využívání subdomén.

Když rozdělíš uživatele internetu na "obeznámené" a "lamy", tak u ti "obeznámení" si většinou uvědomí, že jde o subdoménu a zapamatují si to.
Když se budou snažit "lamy" nadatlovat tu doménu do adresovýho řádku, tak je dost velká pravděpodobnost, že před to budou psát i www a nebude jim to fungovat vůbec.

Já osobně se řadím mezi ty obeznámené a když vidím nějakou doménu, tak si spíš zapamatuju, jestli se to píše s pomlčkou nebo jestli tam je subdoména, než to z jakých konkrétních dvou slov se to skládalo. Dvouslovný domény s pomlčkou mám osobně rád a subdomény u běžných stránek nesnáším.
Případ kdy je pokládám za přínosné, je například u webů, které obsahují i obsah pro interní uživatele. Například: isis.vse.cz nebo obecně admin.nazevdomeny.cz.
Ale takové domény se nikde běžně nezveřejňují a slouží čistě pro interní potřeby nebo pro podobné případy jako je například tady tato diskuze.

Navíc subdomény se u běžných moderních webů pro veřejnost zase tak často nepoužívají. A rozhodně když chceš propagovat web tak je jednoznačně lepší propagovat hlavní doménu rovnou.cz a na ní mít kvalitní navigaci, aby se uživatel na tu podstránku/subdoménu snadno dostal..

Mít v reklamním spotu kreta.cestovka.cz je dost nešikovný už z hlediska reklamní kampaně.
Petr ZZZ
Profil
quatzael:
Ale vždyť píšu to samé: „a psát ho (Facebook) s pomlčkou by bylo podobně divné jako kdybychom psali s pomlčkou ohňo-stroj“. Až ty jsi změnil smysl mého textu tím, žes ho ocitoval jen polovinu.

Název Facebook ze dvou slov složený je. Jen je už tak zažitý, že si to člověk běžně neuvědomuje, což se umocňuje ještě tím, že je v angličtině (na rozdíl od češtiny) běžné spojovat slova i bez jejich předchozí morfologické úpravy.

Pokud jde o kreta.rovnou.cz, tak přehlížíš fakt, že drtivá většina atraktivních krátkých jednoslovných domén je dávno rozebraná a zaregistrovat si doménu jako rovnou.cz byl dost geniální tah, který i do budoucna učinil majitele ve vysoké míře nezávislým na trhu s doménami, protože jako subdoménu si na to může pověsit cokoli, co ho kdykoli napadne, a pořád ještě bude mít snesitelně krátkou „základní“ adresu, navíc adresu, která nese obsahové sdělení – třeba prace.rovnou.cz (a vůbec to nemusí souviset s cestovní tématikou).

Připouštím, že Alza s tím zeleným zvřeštěncem bude asi o třídu výš, ale i na tu Krétu by šlo reklamní kampaň udělat: „Podívejte se na moje stránky Kréta rovnou cézet. S tečkami ovšem. Kréta tečka, rovnou tečka, cézet.“ Dá se to vyslovit za nějakých 10-15 vteřin.
quatzael
Profil
Petr ZZZ:
Ale vždyť píšu to samé: „a psát ho (Facebook) s pomlčkou by bylo podobně divné jako kdybychom psali s pomlčkou ohňo-stroj“. Až ty jsi změnil smysl mého textu tím, žes ho ocitoval jen polovinu.

Ok, tak sorry. Netvrdím, že jsi to myslel špatně. Jenom jak jsi to poprvé podal to tak vypadalo..

který i do budoucna učinil majitele ve vysoké míře nezávislým na trhu s doménami
Nezávislým jak? Finančně nezávislým? Jako, že teď Yuhů pronajímá svojí doménu rovnou.cz a válí v penězích podobně jako Zdeněk Kubík.
Mimochodem těm, kteří to ještě neviděli, doporučuju zkouknout film o tom jakou hodnotu mají domény:o): Czech Made Man
Možná trochu zvláštní styl filmového zpracování příběhu, ale Budař to tam hraje (spíše vypráví) naprosto skvěle! Thumb Up!!

V dnešní době název domény hraje malej až prakticky úplně minimální vliv. Záleží samozřejmě na obor, někde se hodí mít v názvu určitý klíčový slova, ale pokud to vysloveně není úplnej blábol jako např. bluhahata.cz, tak tam můžeš mít místo prace.rovnou.cz klidně i práce.cokoliv.cz. A jseš taky "nezávislej". Naprosto nejdůležitější je mít kvalitně zpracovanej web. O několik tříd výš než má konkurence, trochu tý propagace a nemusí Tě vůbec trápit nějakej název domény.
(propagaci v rozumný formě samozřejmě - ne jak to teď dělá Alza - vždycky, když slyším toho křiklouna, tak si říkám, že jsem nakupoval naposled:o).

Jinak na téma kvalitně zpracovanýho webu jsem už napsal několik příspěvků tady: Kritika môjho prvého webu o športe
V tomhle příspěvku dokonce máš ukázáno, jak může i doména s (relativně) dobrým názvem volnamista.cz být naprostej propadák.
Takže když budeš stavět na tom, že tím, že vlastníš doménu práce.rovnou.cz, máš z části vyhráno, tak je to podle mě totální omyl.

Můžeš mít v televizi taky nějaký crazy ukřičený mimozemšťany, aby si lidi zapamatovali rovnou.cz, ale pokud k tomu přistoupíš jako soudruzi z NDR (teď myslím lidi v seznamu nebo kdo to dělal) tak jsou peníze do takový reklamy doslova spláchnutý. Lidi tam určitě přijdou, ale bohužel naposled..


quatzael:
Prostě naprosto klíčovou roli hraje kvalitně zpracovanej web, po všech stránkách (ne jenom obsahový) a hlavně právě i ten webdesign. Jenom se mi zdá, že tady na diskuzi s tím nikdo nesouhlasí.

Kdyby jsi si v devadesátých letech zakládal internetovej obchod a někdo Ti nabídl domény pocitace.cz a alza.cz, tak vezmeš pocitace.cz.
Dneska po tom nikdo neštěkne.

Časy, když jsi ještě zkoušel nacházet stránky tím, že jsi ručně zadával náhodný domény, o kterých jsi předpokládal, že budou mít obsah, který hledáš jsou definitivně pryč!

Dneska lidi především googlujou..
Amunak
Profil
Petr ZZZ:
běžný čtenář nedělá moc rozdíl mezi doménou a zbytkem adresy
Běžný čtenář možná ne, ale většina nových prohlížečů ve výchozím nastavení zvýrazňuje doménu tak, že je vidět, že jde o něco vyznamného. Když takhle vypadají všechny domény, které navštěvuješ: www.hotel-praha.cz/nejaky-dalsi/text asi tě napadne, že nejpravděpodobnější bude pomlčka.

quatzael:
Nechci bejt zase šťoura a kritizovat Yuhůovy stránky, ale tohle je podle mě špatnej přístup k využívání subdomén.
Tohle je pravda - možná by si Youhů měl zaregistrovat a přesměrovat taky kreta-rovnou.cz :)

http://www.prvni-nejdelsi-domena-v-ceske-republice-ktera-ma-prave-63-znaku.cz/ možná nemá nejlepší webdesign, ale myslím, že by k zapamatování nepomohly sebepěknější stránky ;)
quatzael
Profil
Amunak:
http://www.prvni-nejdelsi-domena-v-ceske-republice-ktera-ma-prave-63-znaku.cz/ možná nemá nejlepší webdesign, ale myslím, že by k zapamatování nepomohly sebepěknější stránky ;)
A já jsem taky psal, že tam nemůže být libovolnej blábol a tohle je extrém..
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Amunaka:
většina nových prohlížečů ve výchozím nastavení zvýrazňuje doménu
Aha, děkuji za rozšíření obzorů. Ač to můj prohlížeč také dělá, doteď jsem o tom vůbec nevěděl, protože v adresním řádku mám „blešky“, které sotva přečtu (naštěstí – zbyde víc místa na vlastní stránku).

„Tohle je pravda - možná by si Youhů měl zaregistrovat a přesměrovat taky kreta-rovnou.cz :)“
Věřím, že i potom se najde někdo, kdo se bude snažit dostat na krouta-rovnou.cz. :-) Ne, vážně – zde je třeba vzít v úvahu také to, že těch subdomén Yuhů provozuje víc a všechny jsou stavěné podle jednoho vzoru. Myslím si, že to nebezpečí záměn tečky s pomlčkou redukuje.

Reaguji na quatzaela:
„Nezávislým jak?“
Nezávislým na tom, které domény jsou ještě volné a za kolik jsou ty obsazené případně na prodej.

„Jinak na téma kvalitně zpracovanýho webu jsem už napsal několik příspěvků tady: Kritika môjho prvého webu o športe “
Včera jsem si je pročítal a musím žel konstatovat, že už jsem dlouho nemusel lovit podstatné z takového množství balastu a omylů. :-)

Ten film docela ujde, akorát na můj vkus věnuje příliš mnoho prostoru vdechování jakéhosi bílého prášku. Neumím si představit, že to je zdravé.
quatzael
Profil
Petr ZZZ:
Nezávislým na tom, které domény jsou ještě volné a za kolik jsou ty obsazené případně na prodej.
Když věci děláš dobře, tak konkrétní název domény Tě bolet vůbec nemusí.. Jak už jsem psal, pro majitelům Alzy je dneska určitě naprosto ukradený, že nevlastní doménu pocitace.cz

Ten film docela ujde, akorát na můj vkus věnuje příliš mnoho prostoru vdechování jakéhosi bílého prášku. Neumím si představit, že to je zdravé.
Prý se to liší od skutečných událostí opravdu jen v detailech:o) Taky nechápu.. Bílej prášek taky nemusím. I když mě docela dostalo to "stereo" a pak i ve One Man Show s Kuzmou:o)
Cody
Profil
Petr ZZZ:
Cody, a pepperosovo ‚určitě bez pomlčky‘ jako ‚vyštěknutí‘ nehodnotíš? :-)

Ne, přišlo mi, že radí na základě zkušeností.

(Když teda i ty se domníváš, že průkaznost jakýchkoliv tvrdých experimentů v online marketingu je nemožná.)

Nemyslím, že zcela nemožná, ale velmi vzácná. Zatím jsem nenašel žádný experiment, který by měl obecnou platnost. Jediná správná odpověď je "To záleží". Proto považuju podobné vyštěknutí za nerozumné.

jenikkozak:
Opatrně, Cody, předpokládám, že se nesnažíš zpochybňovat své působení nejen zde na diskusi. :-)

Věřím, že není založené na souhlasu s moderátorem, ne?:-)

Pokud na takovou otázku odpovídáte, měli byste buď být schopni obecnou platnost tvrzení dokázat (živou ukázkou, odkazem na autoritu v oboru, doplněním věrohodných informací), nebo odpověď jasně označit jako vlastní názor.

To se myslím stalo ne? Cody: „Ale pokud já volím doménu, vždy volím tu bez pomlčky.“ (osobní pohled i autorita v oboru zároveň:-) Dále „Bez pomlčky, protože bude lépe zamapatovatelná, ale jak píše pepperos. Pro SEO je to jedno, ale je dobré mít obě varianaty přesměrované.“ nebo „Je to způsobené tím, že když tam dáš jakýkoliv znak, tak to může být matoucí a lidé nebudou vědět co mezitím bylo. Mezera? Pomlčka? Lomítko? Proto je lepší jim to nekomplikovat a dát to prostě bez jakýchkoliv znaků.

quatzael:
Navíc lomítka a mezery ani do názvů domén strkat nejde, a to je taky většině lidí známo.

Vážně? A to je nějaký pocit nebo se to dá prokázat? Z vlastní zkušenosti na velkém množství klientů, kde mám přístup do analytics mohu říct, že to je rozšířený mýtus lidí, kteří jsou odborníci, ale nemají tušení jak uvažují běžní lidé, tedy ti co nejsou v oboru zkušení. Jinak by jedna z nejrozšířenějších hledaných frází na českém internetu nebyla www.seznam.cz. Vážně. Lidi vůbec netuší co do URL patří a co ne. Proto jsem zastáncem toho jim to nekomplikovat. Nicméně platí to, co jsem řekl dříve. Při dostečně dobrém marketingu si lidé zvyknou na všechno.

Doména s pomlčkou se vizuálně daleko lépe pamatuje“, „A v dnešní době už prakticky nikdo nevypisuje název celé domény“ - opět, to si myslíš proč? nebo je to založeno na nějakých výzkumech?

abych to shrnul, celá tahle diskuse je pouhou subjektivní spekulací, dokud někdo z nás nepřijde s objektivním průzkumem uživatelského chování u domén s a bez pomlčky. Každý z nás k tomu dal to, co ze své zkušenosti považuje nejlepší a podle mne vše je zpochybnitelné, proto se nesnažím dávat nevyvratitelné rady, ale osobní zkušenost.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Codyho:
Jenikkozak kritizoval kvůli vynechání argumentů pepperose (a dovolím si poznamenat, že označit jeho oprávněnou, stručnou, věcnou a zdvořilou poznámku za „štěknutí“ nevnímám jako dvakrát profesionální; předpokládám, že podobně to myslel s tím poukazem na zpochybnění i jenikkozak).

Nějaký průzkum uživatelského chování u domén s pomlčkou a bez pomlčky by opravdu nebyl na škodu – docela mě překvapuje, že nic takového očividně neexistuje (já to zas tak nesleduji, tak nevím, jestli opravdu dosud nikdo nic takového nedělal).
Cody
Profil
Petr ZZZ:
Jenikkozak kritizoval kvůli vynechání argumentů pepperose (a dovolím si poznamenat, že označit jeho oprávněnou, stručnou, věcnou a zdvořilou poznámku za ‚štěknutí‘ nevnímám jako dvakrát profesionální
Souhlasím, že byla stručná a věcná. Stran zdvořilosti si dovolím vážně pochybovat. Je to jako kdybychom si povídali někde na konferenci (offline) a já řekl nějakou informaci a někdy by řekl jednu slovo. Dokaž. To je dle mého osobního pocitu cokoliv, ale ne zdvořilé. A kdo mě i pepperose zná, ten ví, že nejsme úplně nejlepší kamarádi, takže to nebylo z nějakého přátelství. Řeším to proto, že tohle místo pamatuji jako takové, kde právě takovéhle reakce nebyly obvyklé a nikdo se tu nemsuel bát zeptat a ani diskutovat. Je to offtopic, takže bych asi nechal být - přesněji, pokud je to pro vás zajímavé téma přejděme do e-mailů. Jinak tu asi zahlcujeme vlákno.

docela mě překvapuje, že nic takového očividně neexistuje
Přiznám se, že určitě neznám vše, ale v tomhle oboru se nějakou dobu pohybuji a nic podobného jsme nikde neviděl.
Marek Prokop
Profil
Ten původní dotaz je trochu nejasný, nicméně myslím, že tazatel měl na mysli tohle:

https://www.google.cz/search?hl=cs&q=site%3Ahotelpraha.cz

vs.

https://www.google.cz/search?hl=cs&q=site%3Ahotelpraha.cz+inurl%3Apraha
_es
Profil
Marek Prokop:
Ako to platí pre iné vyhľadávače? Bing tuším nemá operátor inurl, no možno doménu na slová rozkladá aj bez oddeľovačov slov - nasvedčovalo by tomu toto.
Marek Prokop
Profil
_es: Nevím. Obecně mi odhadování slov z víceslovných řetězců bez standardních oddělovačů přijde problematické, a proto bych nespoléhal na to, že se to vyhledavačům podaří nebo že tomu budou přikládat větší váhu. Když bych tedy chtěl mít pro vyhledavače slova v doméně (což většinou nechci, ale to už je odpověď na jinou otázku), pak bych je oddělil pomlčkou.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0