Autor Zpráva
carlj
Profil *
Zdravím,

mohu poprosit o radu, jak lze měřit efektivitu odkazu? např. dám příspěvek na sociální sítě, tak abych mohl měřit, kolik přesně lidí mi kliklo na konkrétní odkaz, popř. uplně stejná sitace, avšak u newsletteru.

Další dotaz se týká stahovanosti dokumentů. Lze nějak snadno změřit počet stažení určitého dokumentu?

Předem mockrát děkuji, rád nějak oplatím karmu :)

VP.
lorin
Profil
Rozhodně nejde o nejlepší řešení, ale není potřeba žádných nástrojů třetích stran. Já bych to řešil tak, že bych vytvořil PHP skript, který by si do databáze ukládal počet spuštění. Po zapsání do databáze by pak návštěvníka přesměroval na kýžený web.

Odkaz -> počítadlo -> odkazovaná stránka

To samé by šlo udělat se stahováním souboru.
Cody
Profil
Jendou z možností jsou UTM parametry, ale já je nemám moc rád. Nebo zkracovat přes bit.ly - stačí za zkrácenou URL dát +. Třeba takhle. A pak samozřejmě již zmiňovaný PHP skript.

Stahování lze v GA měřit taky moc hezky.
carlj
Profil *
Děkuji za reakce. A co trackování odkazů v Google Analytics? Je tam snad riziko duplicity?
Marshi
Profil *
Jak měřit stahování pdf souborů v google analytics si můžeš přečíst tady: http://blog.marshi.cz/2013/05/28/mereni-udalosti-v-novych-google-universal-analytics/

Ohlendě měření proklilů z postů na fb nebo z newsletteru můžeš použít tento užitečný nástroj: www.foretaster.com/simpletag/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0