Autor Zpráva
worda
Profil *
Dobý den,

Chtěl bych se zeptat, zda má Seznam nějaké větší odlišnosti v indexaci a následném "posouvání" stránek ve vyhledávání oproti Google? Jelikož na Google jsou stránky na 2. pozici po zadání různých kombinací klíčových slov a na Seznam nejsou ani na 6té straně, dále už jsem to neprojížděl. Tento problém tedy nemám pouze s 1 stránky, ale spíše se všemi :-). Nevíte, kde může být zakopaný pes?
Ivy
Profil
Jen osobní zkušenost: Po (vhodných) úpravách stránky to Seznamu trvá daleko déle než se stránky posunou nahoru, ale zase to lépe "drží". Také si myslím, že Seznam zohledňuje více než Google stáří stránky - čím starší tím lépe.
Amunak
Profil
Google taky personalizuje výsledky. Je dost možné, že ví, že ty stránky hledáte často, tak je vám to nabízí výš.
worda
Profil *
Ivy:
To je dost možné, protože na Google se mi to vážně podaří během měsíce vytáhnout na 1-2 stranu, a pak už se jen vylepšují pozice, u Seznamu to dokonce někdy i klesá, to právě nechápu.

Amunak:
Zajímavý poznatek, schválně to tedy zkusím na jiném PC, který se především nepřihlašuje na Google a nikdy tyto stránky nevyhledával.
Amunak
Profil
worda:
Zkusil bych to spíš od kamaráda, který má naprosto odlišné zájmy, nebo prostě z "náhodného" počítače odjinud. Ono to taky podá trochu více vypovídající hodnotu. Ale na nějaké fixní pozice a klíčová slova se dneska moc hrát nedá. Rozhodně ne u Googlu. A je to stejně hloupost, měřit se podle pár klíčových slov.
LudekBrno
Profil
worda:
To je dost možné, protože na Google se mi to vážně podaří během měsíce vytáhnout na 1-2 stranu

Buďte si na 100% jistý, že to nejsou skutečné pozice, ale že google vidí, že na ty stránky pořád chodíte a proto vám je zobrazuje nahoře. Reálná pozice může být klidně na 10-té straně a vy žijete v bludu, že jsou na prvních pozicích. Kdykoliv zkusím své weby vyhledat přes google chrome, kde jsem přihlášený, tak se mi zobrazí na prvních pozicích. Reálně jsou ale od druhé strany a dále. Reálnou průměrnou pozici uvidíte například když si pustíte prohlížeč IE a v jeho možnostech zvolíte "procházení In Private". To je režim, kdy google nepozná, že jste to vy, nebude vám vaše weby upřednostňovat a uvidíte je na pozicich, kde je průměrný cizí hledající.
Plaváček
Profil
worda:

Jde to i jednodušeji. Personalizaci vypneš parametrem &pws=0. Příklad: https://www.google.cz/search?q=webdesign&pws=0.
worda
Profil *
Plaváček:
Díky

LudekBrno:
Tak jsem to zkusil přes ten parametr viz Plaváček i na úplně cizím PC a na google se to posunulo jen o 1 pozici níže, tudíž tím to nebude.
Cody
Profil
Seznam je pomalejší, chybovější, ale stabilnější - má větší problém s technickými obtížemi (JavaScript, Ajax, Flash). Google je rychlejší, dramaticky se vyvíjí a personalizuje. Umí částečně pracovat s JavaScriptem, Ajaxem, Flashem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0