Autor Zpráva
Ivy
Profil
Mám eshop a napadla mě taková věc: na apríla příštího roku na jeden den změním většinu obsahu, poté vše vrátím do původního stavu. Návštěvnost je malá (jeden z důvodů proč tuhle věc zvažuju), většinou ne víc než 10 lidí za den, maximum je 15 za den, 136 za měsíc. Ale zdá se, že návštěvnost pomalu roste, takže v dubnu příštího roku to už může být vyšší.
Nejsem si jistá, jestli mi tohle může uškodit ve vyhledávačích. Taky nevím, jestli by by mi mohlo nějak uškodit nofollow+noindex na ten jeden den (ten aprílový obsah bych si nepřála indexovat). Roboti seznamu i googlu mají momentálně poslední návštěvu 11.10., zdá se že nechodí každý den. Co si o tom myslíte?
Plaváček
Profil
Ivy:

Nic ve zlém, ale tento způsob myšlení mi už přijde trochu jako paranoia. Web přeci neprovozuješ pro nějaké anonymní roboty, nýbrž pro své návštěvníky. Lidi.

Máš-li pocit, že změna obsahu je pro ně přínosná, může jim pomoci, nebo je pobavit, či cokoliv jiného, prostě to udělej. Roboti si nějak poradí, to je přeci klasické PNJ.

P.S. Noindex určitě nezvažuj. Uděláš-li to, a robot zrovna dorazí, může si "myslet", že o něj nemáš zájem a projeví menší ochotu se častěji vracet.
Str4wberry
Profil
Nechcete-li, aby si vyhledávače změny všimly, můžete změnu obsahu provést JavaScriptem nebo poslat aprílovou versi jen nerobotům.

Dopady změny takhle těžko odhadovat, když není změna obsahu moc upřesněna.
Ivy
Profil
Díky za postřehy.
[#2] Plaváček
Mám mezeru ve vzdělání, co je to PNJ?
juriad
Profil
Ivy:
Mám za to, že je myšleno toto (knihu mimochodem doporučuji): http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_pojm%C5%AF,_osob_a_vyn%C3%A1lez%C5%AF_ze_Stopa%C5%99ova_pr%C5%AFvodce_po_Galaxii#Pole_probl.C3.A9mu_n.C4.9Bkoho_jin.C3.A9ho

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0