Autor Zpráva
Jirin
Profil
Zdravím,
je pro vyhledávače příjemnější mít div a v něm třeba troje odkazy, nebo naopak mít jeden odkaz a v něm obalit celý ten div, že by pak výsledek vypadal takto:

<a href="">
  <div class="inner">
    <h3>Clanek</h3>
    <img src="" alt="test - obrázek k článku" class="thumbnail">
    <img src="" alt="Otevřít článek"></a>
  </div>
</a>

anebo je teda lepší mít ty obrázky, h3 apod obalený solo odkazem?
pepperos
Profil
Mít div a v něm 3 odkazy.
preca1
Profil
pepperos:
Můžeš to (případně někdo jinej) podložit nějakym článkem, videem, čimkoli? Měl sem za to, že vyhledávačům je, stejně jako prohlížečům a návštěvníkům, skladba HTML docela ukradená. Dík.
maks
Profil
Jirin:
chceš mít jeden odkaz, nebo tři odkazy? Asi jeden, že? Tak to napiš tak, jak chceš (vlastně je to doslovný HTML přepis toho, co chceš udělat - „Udělej odkaz z celého bloku obsahujícího nadpis a obrázky“.

pepperos:
proč? Pokud budu chtít uživateli naznačit, že je nad daným odkazem najetý myší (hover), musí to být jeden odkaz, aby se hover stav (barva, orámování obrázku, ...) projevil všude zároveň.

Přístě neplácej, pokud nevíš.
Kubo2
Profil
maks:
:hover stav sa dá v moderných prehliadačoch v CSS kľudne naviazať aj na <div> (div:hover{...}) či na všetkých jeho potomkov osobitne (div :hover{…}) so zaručenou funkčnosťou dokonca aj v IE, ak sa nemýlim.

Mimochodom, preca1 má v podstate pravdu, vyhľadávačom ani návštevníkom veľmi nezáleží na kóde + návštevník len chce, aby mu stránka fungovala. Teda nemáš relevantný dôvod tvrdiť, že plácá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0