Autor Zpráva
Ivy
Profil
Mám diskusní fórum. V noci okolo půl čtvrté jsem si všimla návštěvy googlebota. Zatímco jindy přijde, několik minut prochází fórum a pak zase odejde, teď tam pořád visí. V noci to bylo asi hodinu a půl než jsem šla spát, od rána je tam až do teď. Je to obvyklé, takové dlouhé návštěvy? Že by kolibřík? Podobně se ale chová bingbot, který je tam také od půl čtvrté také. Na rozdíl od googlebota si vždycky na chviličku odskočí a pak se zase vrátí. Na fóru žádné významné změny nenastaly. Napadá vás čím to může být?
Yuhů
Profil
Co znamená, že tam pořád visí? To jako stahuje stále stejné stránky? Kdyby totiž stahoval nové, tak to není divné, nýbrž normální chování.

Kolibřík těžko. To spíš kofein, když je řeč o crawlování.
Ivy
Profil
Díky za odpověď. Googlebot byl na fóru nepřetržitě nejméně od 3.40 26.10. až do 13.07 27.10., s jednou asi desetiminutovou přestávkou. Mám z toho zajímavou sekvenci screenshotů jak se pak objevovali různé nové fráze (vložené krátce předtím do nového vlákna) ve vyhledávání.
Neumím poznat jestli stahoval nové stránky, řekla bych že stáhnul znova většinu fóra. Možná jsem ho přilákala několika odkazy na oficiální stránky EU.
buchti
Profil
Ty ženské problémy... I kdyby ti tam třeba "usl", tak s tím neuděláš nic, maximálně zakázat roboty, ale to bys pak nebyla ve vyhledávači. Kašli na to :) Pokud ti nezpomaluje server, tak to neřeš.
_es
Profil
Yuhů:
Co znamená, že tam pořád visí?
Asi to znamená, že je zobrazený v nejakom statuse na fóre ako „aktívny používateľ“, čo reálne neznamená, že niečo z fóra nepretržite sťahuje, ale že niečo stiahol za trebárs posledných 10 minút.
Ivy
Profil
buchti:
tak to neřeš
Já to neřeším, nepokládám to za problém. Já to studuju, zajímá mě jak tyto věci fungují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0