Autor Zpráva
Legáček
Profil
Dobrý den,

mám server, na kterém mám uložených tak 5 web-stránek. Na každou web-stránku mám doménu na kterou každou složku s doménou přesměrovávám. Ve složkách mám robots.txt, kde mám povolené indexování, což samozřejmě chci, ale našel jsem na googlu i odkaz IP adresy mého serveru s cestou ke složce webové složky. Uvedu příklad:

Doména - www.mojedomena.cz
Google indexace - www.mojedomena.cz ale i 79.249.189.69/web/mojedomena/

Oba odkazy fungují stejně (na index), ale samozřejmě nechci, aby se zobrazovala ip adresa mého serveru.
Jak mám uspořádané složky na serveru
/www/
-------- web/
--------------- domena1/
--------------- domena2/
--------------- domena3/

Nepochopil jsem asi funkci robots.txt, mohl by mi někdo vysvětlit jak zabránit tuto indexaci? Popřípadě, jak googlu říct, aby odkazy začínající mojí adresou serveru vymazal?
Enyeus
Profil
Co použít aliasy?

http://httpd.apache.org/docs/current/mod/core.html#serveralias
http://httpd.apache.org/docs/2.2/vhosts/name-based.html
Davex
Profil
Do adresáře /www/ můžeš dát soubor robots.txt zakazující robotům indexaci souborů přístupných přes IP adresu serveru. Domény se budou normálně indexovat.

User-agent: *
Disallow: /

Možná by ještě bylo dobré zakázat výpis souborů v adresáři /www/ následujícím zápisem v souboru .htaccess nebo přímo v konfiguraci Apache. Případně dát do adresáře /www/ prázdný soubor index.html.

Options -Indexes
Yuhů
Profil
Doporučuji prohledat, respektive přečíst konfigurák serveru httpd.conf. Pokud si dobře pamatuji, je tam instrukce, která procházení webu přes IP adresu znemožňuje.

Přes robots.txt to asi bude jednodušší, ale je potřeba ho umístit do rootu toho serveru, tedy na adresu IP_adresa/robots.txt . V tomto případě se to dá udělat, protože samotný web leží v podadresáři /web/mojedomena/. V něm může být jiný robots.txt určený přímo pro ten konkrétní web.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0