21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
Sharkit
Profil
Zdravím zajmalo by mě jak zařídit aby se stránka lépe vyhledávala.Mam treba stranky co delam Babyclub ale chci aby se dali vyhledat kdyz napíšete mini školka, baby club atd... tak aby to vždy našlo i mé stránky.Vubec netušim jak se to dělá.
Petr ZZZ
Profil
Jestli máš na těch stránkách podobnou frekvenci překlepů a hrubek jako ve tvém zdejším textu, bude lepší, když je vyhledávače budou nabízet spíš někde vzadu.

V opačném případě si nastuduj něco o SEO. Jeden tip do začátku: Investuj pár korun do vlastní domény.
Sharkit
Profil
Zdravím položil jsem špatnej dotaz.Vytvářel jsem stránky ale nevím jak zařídit aby se dali vyhledat i pod jinými názvy než je Babyclub.Něco málo jsem četl ale nějak si to nedokážu dát dohromady.Prosím spíš jestli mi sem někdo napíše nějaký souhrn jak dostat moje stránky na první místo ve vyhledávači?(blbá otázka ale dávám příklad) A jak najít moje stránky i pod jinym názvem něž je ten Babyclub? Předem Děkuji za odpovědi. :)
LudekBrno
Profil
Sharkit:

Tak si toho budeš muset přečíst víc :-) Žádný jednoduchý zaručený recept neexistuje. Ale aspoň trochu stručně, základním prvkem, dle kterého se vyhledávače orientují, jsou titulky stránky, tedy to, co je v segmentu "title" a zobrazuje se v horní liště prohlížeče. Tam je třeba stručně napsat hlavní frázi, na kterou chceš být dohledatelný. Příklad: "Hlídání dětí - Praha". Potom by bylo vhodné, aby se to spojení objevovalo občas i v textu. Texty musí být bohaté a čtivé. A další důležitá věc jsou odkazy, které vedou na tvoje stránky z jiných webů. No a také vzhledem k tématu může být velmi účinné šíření po Facebooku. Ale nepočítej s tím, že to bude rychlé a že se dostaneš brzy na první pozice. Vyhledávače jsou poměrně chytré a dokáží rozlišit kvalitní stránky od nekvalitních, takže v první řadě je piš tak, aby se dobře četly lidem. A zkontroluj si chyby v pravopisu, často ti tam chybí třeba mezery.
Petr ZZZ
Profil
Sharkite, já ti rozumím, možná jsem ale nesrozumitelně odpověděl. Takže:

1. Dnešní vyhledávače jsou fulltextové, najdou stránku na jakákoli hesla z textu, který je na ní umístěn (umístěn způsobem přístupným pro člověka). Pokud máš v textu stránky i jiná slova než Babyclub, vyhledávač ji tedy i na ta další slova najde.

2. Jak výsledky seřadí, pokud je jich víc, to je věcí utajovaného algoritmu. Důležité body jsou kvalita stránky samotné a počet a kvalita odkazů, které na stránku směřují, nejsou to ale kritéria jediná.

O hodně konkurenční slova svádí majitelé webů lítý boj a mnohdy se dokonce snaží řadící algoritmy vyhledávačů i přelstít, takové snahy ale bývají z dlouhodobého hlediska kontraproduktivní. Je dobré si nastudovat, jaké optimalizační techniky vyhledávače doporučují a jaké si naopak nepřejí.
Sharkit
Profil
Dobře děkuji moc.Já si myslel, že se to je nějak takhle ale jen sem se chtěl ujistit.Takže díky moc za pomoc :)
Ivy
Profil
Dej na své stránky co nejvíce srozumitelného, čtivého a zajímavého textu.
Roman Plencner
Profil
Sharkit: "Něco málo jsem četl ale nějak si to nedokážu dát dohromady"

Začal by som niekde tu: https://support.google.com/webmasters/?hl=cs

Pokračoval by som štúdiom ďalších zdrojov:

http://vyhledavace.info/seo-faq/

http://blog.h1.cz/

http://blog.dobryweb.cz/

http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-hledani-v-internetu/optimalizace-webu/

Alebo investujte do SEO školenia od Mareka Prokopa:

http://www.prokopsw.cz/cs/skoleni-seo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0