Autor Zpráva
marvays
Profil
Dobré ráno.
Přes zimu chci vytvořit nový web. Vše už mám vcelku vymyšleno, jen si nejsem jist jeho strukturou s pohledu SEO. Zabývám se dvěmi činnostmi. Silně uvažuji o tom, že web rozdělím na dvě části a zvýrazním to ještě graficky. V čem ale nemám jasno . . . .

Už několik let se učím webdesign a pracuji na rodičovské dovolené, která mi už končí. Do toho ještě fotografuji a jelikož pomalu přibývá zakázek na focení, napadlo mě se tím zkusit živit. Takže na webu mám zmínky jak o webdesignu, tak o focení. Po internetu koluje spousta fotek s vodoznakem na muj web. Mám už nějaké portfolio klientů a nějaké zpětné odkazy. I přesto chci web tématicky rozdělit a udělat si pořádnou šablonu.

První varinata, která mě napadla je mít pro každou činnost vlastní doménu. Ale neumím si představit, že bych jednu činnost obětoval a přesunul na nový web. Doposud mám adresu webu podle mé přezdívky. Druhou bych si koupil podle jména.

Pak mě napadlo nechat vše pod zavedenou doménou, udělat na ni rozdělovník a jednotlivé činnosti hodit buďto do podadresářů /foto /webdesign a nebo na subdomeny. Následně lehce optimalizovat každou sekci dle potřeby a na každou sekci bych použil stejnou šablonu, jen s jinými barvami.

K tomu bych mohl vytvořit a vést nějaký "soukromý blog", nebo podpořit nějakou mikroste (mám ještě rodinný web, kde zveřejňujeme s manželkou fotky a videa naší rodiny. K tomu i moje fotky z rodinných oslav) . . . . vše v provizorním režimu prozatím.

Celkově tedy nevím, jak to z pohledu SEO chytit za koule a odrazit se k nějakému směru. Z pohledu návštěvníka mám jasno . . . . chci to rozdělit, aby se mi nemíchaly jablka z hruškami!

Budu rád za jakýkoli podnět k zamyšlení či připomínku.
maks
Profil
marvays:
pokud se chceš živit fotografováním, dej jako hlavní obsah na doménu právě fotografování. Webdesign se stane jen koníčkem, který nemusí zabírat fotografiím místo a může být úplně bokem (na vedlejší doméně, subdoméně, ...).

Jako hlavní doménu, tedy pro fotografie, bych volil asi spíše doménu se jménem (tak tě přeci lidé budou znát), nikoliv na přezdívkové doméně. Tam si nech klidně webdesign.
marvays
Profil
[#2] maks takže jsi pro volbu to spíš úplně rozdělit . . .
maks
Profil
marvays:
ano. Lidi zajímá co a za kolik si u tebe mohou objednat. O tvé koníčky (webdesign) zájem nemají, nezatěžuj je jimi.

Ale to neznamená, že koníčka zatrať úplně. Přesuň ho na osobní stránku, k rodině. K blogu. Musíš s rozvahou, aby ses nezbláznil z udržování X webů.
Michal Novák SEOPC
Profil
Pokud je hlavní činností webdesign, doporučuji ukázky práce, postupy jak pracujete, články a zajímavosti z Vaší práce.
Petr ZZZ
Profil
marvays:
Tvůj dotaz se dotýká změn adres (URL) a zde správná odpověď úzce souvisí s tím, kolik máš na stávajícím webu stránek a kolik jich přibyde, jak jsou současné stránky staré, kolik na ně vede odkazů a zda máš možnost ty odkazy opravit, kdyby přestaly fungovat. — Uděláš dobře, když si nastuduješ něco o tom, jak může redesign zabíjet SEO, především pokud ti už dnes nějaký výzamný podíl klientů chodí z vyhledávačů.
marvays
Profil
[#6] Petr ZZZ všechyn zpětné odkazy mám na index webu. Počítám stím, že se změní url adresy podstránek, ale chci to rozseknout ještě teď v začátku. naví bych tu změnu url stránek moc nepřecenoval . . . . . jednak povětšinou na muj web přicházejí lidi na doporučení, místo vyhledávání ale hlavně si myslím, že je to jen otázka doby, než vyhledávače změnu zaregistrují pomocí nové sitemap. prostě pořád je můj web ještě provizorní . . . .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0