Autor Zpráva
czLukasss
Profil *
Ahoj,

mám web s poměrně vysokými ranky a prodávám na něj dva odkazy.

Mám slušnou nabídku na umístění odkazů - jeden přípravek na mužksou potenci a druhý je sex-shop. Nejedná se o žádné porno, ani tak. Jak moc mohu svému webu umístěním dvou těchto textových odkazů ublížit?

A je vůbec možné, když umístím takovéto dva odkazy nadále na stránce provozovat reklamní jednotku google adsense?

Díky za vaše názory!
LudekBrno
Profil
czLukasss:
Můžeš tím webu uškodit třemi způsoby:

1) ztrátou důvěryhodnosti pro návštěvníky, já obvykle weby s odkazy na podobné výrobky nepovažuji za důvěryhodné a odcházím.

2) problém je už samotný prodej odkazů. Ten je vyhledávači striktně penalizován, takže pokud to zjistí, tak máš smůlu a těžko se u vyhledávače (hlavně google) budeš dostávat z nelibosti.

3) pokud na někoho odkazuješ, tak neseš plné riziko za kvalitu daného odkazu. Pokud se vyhledávači z nějakého důvodu nebude odkazovaná stránka líbit (např. použití nepovolené "optimalizační" techniky), tak může být tvůj web snadno penalizován. A to platí obecně, i když odkážeš na web svého kamaráda. Nikdy nevíš, kdy mu nějaký SEO "odborník" poradí nějakou fintu na oblbnutí vyhledávače a při odhalení na to doplatí i tvůj web. Nemusí se to stát hned, ale je to faktor, který absolutně nemáš pod kontrolou a může ti způsobit bez tvého přičinění velký a těžko napravitelný problém.

Takže osobně bych své weby k takové reklamě přímým odkazem nepropůjčil. Riziko penalizace by se mělo snížit použitím atributu "nofollow" u těch odkazů, ale to pak samozřejmě snižuje přínos pro odkazované weby a tím to pro ně nebude zajímavé.
Cody
Profil
Pokud tvůj web není o mužské potenci nebo sexualitě obecně, tak je nesmysl to tam dávat. Jak ze strany inzerenta, tak z tvé strany. Nikomu to nepomůže a oběma spíše ublíží. Krom toho, odkazy se neprodávají, že:-))
Yuhů
Profil
Ublížit rozhodně můžeš, otázka je, jak moc. Spíš bych se bál odkazovat na tu potenci, sexshop může být víc v pohodě, asi na úrovni odkazů na prodej pneumatik. Problém je v tom, že prodejci přípravků na potenci (mimochodem většina z nich, soudě podle jejich složení, prostě nemůže fungovat) jsou trochu moc agresivní v nákupu linků, takže odkazy na potenci jsou dobrý signál prodejnosti webu z hlediska odkazů.

Taky zvaž, jak moc to bude vadit uživatelům. Budeme-li se držet hesla, že co je dobré pro uživatele, je dobré pro vyhledávač, tak by pár odkazů v patičce nemělo zas tak vadit, stejně jako nevadí uživatelům. (Že tím ovšem sexshopu nepomůžeš, je ale téma jiné, na to se neptáš.) Určitě, pokud tam ty odkazy dáš, je nijak nemaskuj, to by bylo na ruční penalizaci.

Já samozřejmě doporučuji žádné odkazy neprodávat, ale neumím posoudit tvou finanční motivaci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0