Autor Zpráva
Vlada69
Profil
Zdravím

chtěl bych se prosím poradit ohledně volby správné názvy domény, aby byla lákavá pro vyhledávače.

Řekněme, že mám vybrána dvě vhodná slova, která mají vysoký počet vyhledávanosti a odpovídají obsahu stránky. Slova spolu úplně nesouvisí. Budeme jim řikaT SLOVO a SLOVÍČKO.

Co bude lepší zvolit ???: www.slovoslovicko.cz nebo www.slovoaslovicko.cz nebo www.slovo.slovicko.cz nebo www.slovo-slovicko.cz

Co budou mít vyhledávače raději ? (zapamatovatelnost pro zákazníky pro mne není až tak důležitá)

Předem děkuji za vaše rady, tipy a názory.
Erik Webr
Profil
Je jim to buřt.
jetyadam
Profil *
pokud jde o zákazníky, mně osobně se nejvíc líbí verze s pomlčkou
margin
Profil *
Vlada69:
www.slovo.slovicko.cz
Fuj! Tyhle domény 4. úrovně miluji.

Je nějaký důvod nepoužít www.slovicko.cz nebo www.slovo.cz?
Martens
Profil *
Řek bych, že vyhledávačům to bude úplně jedno, jestli tam bude pomlčka nebo nebude - větší důležitost má obsah a relevantnost textu.

Otázka, zda s pomlčkou či bez, se tady řešila už nedávno a výsledek byl stejný.

Věta, že zapamatovatelnost pro zákazníky není až tak důležitá, je poněkud divný postoj,ale budiž.

Pokud ale půjde o frekventované a často vyhledávané slova, tak si zaregistruj domény obě - s pomlčkou i bez a přesměruj je na stejný hosting - zamezíš tím případnému parazitování na druhé variantě domény.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Vladu69:
Přinejmenším majoritní vyhledávače nepoznají ta dvě slova v názvu domény u prvních dvou variant, nýbrž vnímají takovou doménu jako jedno slovo. Testoval jsem to na příkladu hesel shop a workshop; vycházím z toho, že toto pozorování lze zobecnit.

U druhých dvou variant vyhledávače oba výrazy rozeznají.
Vlada69
Profil
margin: ty jsi mě nepochopil slovo a slovíčko jsem použil pouze pro představu o co mi jde.... jinak ve skutečnosti se jedná o zcela jiná slova, která jsem zde nechtěl zveřejnit...

Martens: díky :) .... zapamatovatelnost opravdu není důležitá v mém případě, ale nemohu to tady podrobněji specifikovat

Petr ZZZ: taky děkuju :-)
margin
Profil *
Vlada69:
ty jsi mě nepochopil slovo a slovíčko jsem použil pouze pro představu
Já to pochopil, ale ty jsi neodpověděl. Z www.slovo.slovicko.cz je vidět, že doména slovicko.cz je volná. Jediné, co nechápu, je proč chceš slovo a slovicko kombinovat v názvu domény.
Amunak
Profil
zapamatovatelnost opravdu není důležitá v mém případě, ale nemohu to tady podrobněji specifikovat
Nemusíš odhalovat název domény, ale jak je možné, že na zapamatovatelnosti nezáleží? Pokud na tom skutečně nezáleží, můžeš si dát doménu třeba sbwqr.cz - vyhledávačům je taky celkem fuk co v doménovém jménu je. Obvykle na web chceš dostat především návštěvníky (a nejlépe opakovaně - tedy pomůže, když je doména jednoduchá, dobře zapamatovatelná a dobře vyslovitelná), ne roboty.
pepperos
Profil
volil bych slovicko.cz či slovoslovicko.cz. Ale jsou různé výjimky, které by tu druhou možnost zabili (jako třeba konec a začátek slov na stejné písmeno).
Petr ZZZ
Profil
Pepperosi, tazatele zajímá doména, kterou vyhledávače pochopí požadovaným způsobem, čili ve které rozeznají daná klíčová slova. Jak už jsem zmínil, z varianty slovoslovicko.cz ty dvě komponenty nevyluští.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0