Autor Zpráva
mat
Profil
Zkusmo jsem se přihlásil do českých AdSense (zatím je možný jen program, kde se reklama zobrazuje ve výsledcích vyhledávání prostřednictvím google) a mám malý problém: vygeneroval jsem vyhledávácí formulář, kde jsem kromě možnosti "sitesearch" zadal i ostatní parametry, včetně kódování (utf-8). Problém nastává ale v okamžiku, kdy na stránce s výsledky přepnu z "vyhledat ve světě" na "prohledat můj web" - v tom okamžiku se začne špatně zobrazovat čeština.

Samotné vyhledávání ze stránky webu nečiní potíže, problém je až na stránce s výsledky - máte někdo podobnou zkušenost?

pro názornost přikládám dva screeny - výsledek vyhledávání z formuláře na mém webu na slovo "životopis" je zde tady

- výsledek vyhledávání poté, co bylo přepnuto mezi "vyhledat ve www" a "vyhledat ve (moje doména)" na stránce s výsledky tady
Yuhů
Profil
kopni sem prosím ještě kompletní url

mám pocit, že na to existuje nějaký alší parametr, používám ho v hledacím políčku na blogu. Nějaké "IE", z hlavy nevím.
Fred
Profil
<input type="hidden" name="hl" value="cs">
<input type="hidden" name="inlang" value="cs">
<input type="hidden" name="ie" value="windows-1250"> nebo jiný
mat
Profil
dal jsem na jednu nenavštěvovanou podstránku, je to tady tady

a ty parametry "ie" a "oe" tam jsou, mám pocit, že problém je v tom, že z mé stránky se odešle vyhledávací dotaz v utf, při přepnutí na stránce s výsledky (prohledat buď jen mojí doménu nebo web) to ale bere asi iso-8859-2 - jinak si to vysvětlit neumím

zkus Yuhů vyhledat něco s českou diakritikou z mé stránky a pak přepnout na stránce s výsledky na vyhledání na celém webu (v celém google) a odeslat - diakritiku to prostě nevezme.
Fred
Profil
nebude to tímhle? <input type=hidden name=inlang value="pl">
má být cs tohle je polština
mat
Profil
kde jsi, prosím tě našel tu polštinu?

kousek kódu z vyhledávacího formuláře AdSense na mých stránkách:

<input type="hidden" name="ie" value="UTF-8"></input>
<input type="hidden" name="oe" value="UTF-8"></input>
<input type="hidden" name="cof" value="GALT:#008000;GL:1;DIV:#336699;VLC:663399;AH:center;BGC:FFFFFF;L BGC:00A2D4;ALC:0000FF;LC:0000FF;T:000000;GFNT:0000FF;GIMP:0000FF;LH:50 ;LW:390;L:http://www.zivotynawebu.net/obrazky/logo_jedna.gif;S:http:// ;FORID:1;"></input>
<input type="hidden" name="hl" value="cs"></input>

já tam polštinu nevidím...
Fred
Profil
Tam bude nějaká chyba jinde koukám, že na poprvý to tam není, ale na podruhý jo tady ve zdrojáku je ta polština, pl
ale na druhý kliknutí
Fred
Profil
tad taky
Fred
Profil
Hergot, na tom dkazu výš, když odmažeš to L s háčkem normálně to vyhledává, ale do zdrojáku si to přihazuje tu polštinu
mat
Profil
já tam stejně žádnou polštinu nevidím, ale vidím v adresním řádku tohle:

http://www.google.com/custom?hl=cs&ie=ISO-8859-2&client=pub-5979475578 806003&cof=FORID%3A1%3BL%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.zivotynawebu.net%2Fobrazky %2Flogo_jedna.gif%3BLH%3A50%3BLW%3A390%3BGL%3A1%3BBGC%3AFFFFFF%3BT%3A% 23000000%3BLC%3A%230000ff%3BVLC%3A%23663399%3BALC%3A%230000ff%3BGALT%3 A%23008000%3BGFNT%3A%230000ff%3BGIMP%3A%230000ff%3BDIV%3A%23336699%3BL BGC%3A00A2D4%3BAH%3Acenter%3B&domains=www.zivotynawebu.net&q=%C5%BEivo topisy&btnG=Hledat&sitesearch=www.zivotynawebu.net

jde tedy vlastně o to, že z formuláře na mých stránkách se odesílá hledaný výraz v utf-8, při vyhledávání ze stránky s výsledky se posílá už iso-8859-2

co s tím?

překódovat web do iso-8859-2?
mat
Profil
Fred zajímavé... ale to asi bude nějaká chyba v matrixu...
mat
Profil
nikdo další podobnou zkušenost nemá?
Yuhů
Profil
už to mám. Přidej si tam hidden input oe s hodnotou windows-1250

<input name="oe" value="windows-1250" type="hidden">

Výsledky budou fungovat, jenom jsou z nějakého důvodu timesem a nikoli arialem.

Zároveň prosím pamatuj, že se de facto jedná o poručení podmínek AdSense, takže ti doporučuju, abys prosbu o radu s tímhle problémem zároveň zaslal na podporu AdSense. Zmiň se jim, že znáš řešení s oe, ale možná budou znát nějaké lepší řešení.
mat
Profil
Yuhů, z google napsali, že o problému s kódováním ví a budou ho řešit...

Jinak pro všechny - pokud budete přizváni do programu Google AdSense, nemodifikujte kód, který Vám bude vygenerován - google trvá na přesném zkopírování kódu včetně tagů center, table apod.

malá citace z mailu:

"...zkopírujte kód vyhledávacího pole přesně tak, jak se zobrazí na straně "Kód vyhledávacího pole" v záložce "Nastavení hledání" ve Vašem účtu AdSense a umístěte jej přímo do stránkového zdroje svých webových stran. Jakákoli modifikace AdSense kódu by byla porušením našich programových pravidel."

snad jsem neporušil nějaké listovní tajemství...

a ke tvému řešení, Yuhů, funguje... ale když si přečteš tu citaci z podpory AdSense, je nepoužitelné...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0