Autor Zpráva
ArseneLuko
Pěkný den přeji, mám dotaz ohledně vyhledávání s diakritikou. Ve Webmaster tools jsem zjistil, že vyhledání mého jména s diakritikou zobrazí moje stránky na prvním místě, ovšem moje jméno bez diakritiky má průměrnou pozici 8. Problém tkví v tom, že podle statisktik lidé častěji hledají mé jméno bez diakritky. Určitě nechci na své stránky vypisovat několikrát své jméno bez diakritiky, jen kvůli google. Existuje nějaká jiná možnost, jak docílit rovnějších výsledků pro verzi s a bez diakritiky? Děkuji mnohokráte za odpověď, Lukáš.
jenikkozak
Myslím si, že byste se měl na problém dívat trochu z jiného úhlu. Zapomeňte, že na frázi s diakritikou jste první, stejně jako jste nejspíš první na jakoukoli delší přesnou citaci z Vašeho webu. Nyní je před Vámi jiný úkol - zajistit, aby vyhledavač považoval Vaši stránku za tak kvalitní a vhodnou pro konrkétní dotaz, aby ji nabídnul uživatelům hledajícím jméno bez diakritiky.

Zdá se, že obě varianty jsou málo hledané, a proto bych se přímo na ně nezaměřoval.

Z údajů, které mám k dispozici, vnímám zmíněný rozdíl jako statistickou chybu. Že verzi bez diakritiky hledalo tak málo lidí, že se u nich neprojevil důsledek personalizace výsledků vyhledávání. Myslím si, že kdyby obě verze byly hodně používané hledajícími, tak by se rozdíl mezi nimi stíral.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: