Autor Zpráva
lamerko4ever
Profil
cavte ludia, prisli niekomu z vas na webmaster tools podobne spravy typu googlebot nemůže získat přístup na vaše stránky, s webmi, ku ktorym prisli tieto spravy, nie je ziaden problem, nie je tam zakazana indexacia, robots.txt tam sice chyba, ale myslim si, ze pokial nechcem obmedzovat google bota alebo inych botov v prehladavani a indexovani webu, tak robots.txt nemusi byt na webe. Nasiel som podobnu temu, kde bolo pisane, ze by mohol byt problem s pretazenim servera, napada vas nejaky iny rozumny dovod? dik za rady
Davex
Profil
lamerko4ever:
napada vas nejaky iny rozumny dovod?
Důvod většinou bývá uveden v podrobnostech té chyby v Google Webmaster Tools nebo v e-mailu, který Google s touto chybou posílá.

Např.:

Během uplynulých 24 hodin narazil Googlebot při pokusu získat informace DNS pro vaše stránky na chyby (celkem 1). Celková míra chybovosti dotazů DNS pro vaše stránky je 100.0 %. Další informace o těchto chybách naleznete v Nástrojích pro webmastery.


Doporučená akce

Pokud je míra chybovosti stránek 100 %:

• Pomocí nástroje WHOIS ověřte, zda mají stránky http://example.com/ správný záznam WHOIS a zda jsou pro tyto stránky nakonfigurovány jmenné servery. Pokud tomu tak není, požádejte registrátora domény o aktualizaci vašich záznamů WHOIS.
• Pomocí nástroje na vyhledávání DNS ověřte, zda lze název jmenného serveru přeložit na IP adresu. Pokud ho přeložit nelze, buď aktualizujte záznam WHOIS tak, aby obsahoval IP adresu jmenného serveru, nebo aktualizujte záznamy DNS pro jmenný server.
• Pomocí nástroje na vyhledávání DNS ověřte, zda lze adresu http://example.com/ přeložit na IP adresu. Pokud ji přeložit nelze, aktualizujte na jmenném serveru záznam DNS pro adresu http://example.com/.


Pokud je míra chybovosti stránek nižší než 100 %:

• Váš jmenný server je velmi pravděpodobně přetížen. Obraťte se na poskytovatele hostingových služeb a zeptejte se jej, jak je server DNS nakonfigurován a zda by vaší službě DNS bylo možné přidělit více zdrojů.

Až budete přesvědčeni, že je problém vyřešen, ověřte pomocí nástroje Načíst jako Google, zda může Googlebot na vaše stránky bez problémů získat přístup.

Další informace naleznete v centru nápovědy.
lamerko4ever
Profil
Googlebot narazil pri pokuse o prístup k súboru robots.txt v priebehu posledných 24 hodín na chyby (celkom 35). Indexové prehľadávanie bolo odložené, aby sa indexovo neprehľadávali stránky uvedené v súbore. Celková miera chybovosti súboru robots.txt na vašich stránkach je 100.0%.

Pokúste sa pomocou webového prehliadača načítať súbor http://www.xxx.cz/robots.txt. Ak ku nemu môžete z webového prehliadača pristupovať, je možné, že sú vaše stránky nakonfigurované tak, aby odmietali prístup robota Googlebot. Skontrolujte konfiguráciu svojej brány firewall aj stránok a uistite sa, že sa robotu Googlebot prístup neodmieta.
Ak je súbor robots.txt na statickej stránke, overte, či má vaša webová služba príslušné povolenia na prístup k súboru.
Ak sa súbor robots.txt generuje dynamicky, overte, či sú skripty generujúce súbor robots.txt nakonfigurované správne a či majú povolenie na spustenie. V denníkoch svojich webových stránok skontrolujte, či vaše skripty nezlyhávajú. Ak áno, pokúste sa nájsť príčiny zlyhaní.ale aj tak nechapem, naco google potrebuje mat subor robots.txt, ved pokial chcem obmedzit indexaciu, tak ho vytvorim s patricnym kodom, pokial nie, tak ho nemusim vytvarat predsa nie? ci mu vadi len ten kod 500?
Davex
Profil
lamerko4ever:
ci mu vadi len ten kod 500?
Ano. Pokud na adrese nic není, tak se má vracet chybový kód 404. Kód 500 indikuje neočekávanou vnitřní chybu webserveru.
lamerko4ever
Profil
okej chapem, dik za radu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0