Autor Zpráva
david78
Profil
Dobrý deň. Chcel by som sa dozvedieť niečo o tom, aký vplyv majú komentáre s vloženými linkami na výsledky vo vyhľadávaní. Mám na nysli hlavne Google. Ešte pred pár rokmi (2008?) som si našiel svoj web, ako facebookový post (jeden z výsledkov). Záleží primárne na nastavení danej sociálnej siete, blogu, alebo to majú vyhĺadávače nejako ošetrené?
Joker
Profil
david78:
Podle „selského rozumu“ bych řekl, že veřejné odkazy samozřejmě na výsledky mít vliv budou a k neveřejným se vyhledávač nedostane.
rafej
Profil
Odkazy z komentářů bývají obecně považovány za méně významné. U některých stránek nebo diskuzí mohou mít také oslabený význam díky HTML atributu rel=nofollow, pokud je tvůrce stránky používá.
To se ale IMHO netýká sociálních sítí, odkazům z nich je naopak v poslední době přikládán větší význam i než běžným odkazům. Ale jak to přesně vyhledávače hodnotí, to se většina lidí jen dohaduje.
janbarasek
Profil
david78:
Myslím, že buď vůbec žádný, nebo minimální. Ze zkušenosti vím, že když na nějakou sociální síť uvedu veřejně nějaký odkaz, tak ho Google dost často vůbec neotevře a úplně ho ignoruje i přesto, že status je normálně zaindexovaný.

Myslím, že Google do výsledků hledání ještě zohledňuje Google+ a podle počtu "plusek" určuje, jak je příspěvek důležitý a pak ho počítá asi jako kdyby to byla obyčejná webová stránka. U statusů je to z pohledu výpočtu důležitosti lehčí, než u stránek. Protože počty "liků" a "plusek" jsou naprosto jednoznačné měřidlo oblíbenosti.
Cody
Profil
Podle mě dost malý, ale ne nulový. Jinými slovy komentářový spam se nevyplatí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0